Connect with us

Argëtim

Habit burri, shkon në dasmë me 6 gra shtatzëna: Janë të gjithë fëmijët e mi

Published

on

Një burrë nigerian i habiti të gjithë, pasi u paraqit në një dasmë me gjashtë gra shtatzëna në krah, ndërsa pretendon se është babai i të gjitha foshnjave.
Mike Eze-Nwalie Nwogu “vodhi” të gjithë shfaqjen, ndërsa fotoja e tij me gjashtë gratë shtatzëna u bë virale.
Ai ka reaguar me një shënim në Twitter më vonë, ndërsa shkruan: Asnjë hile, ne thjeshtë po jetojmë jetën tonë më të mirë”.
Eze-Nwalie Nwogu është i njohur si një donzhuan në Nigeri, ndërsa është treguar gjithnjë i hapur për marrëdhëniet e tij me femrat, edhe pse ka deklaruar se do të martohet vitin që vjen.

BURIMI

Continue Reading

Argëtim

Miliarderi i njohur hap konkursin: 1 milion dollarë kush do t’i përgjigjet pyetjes së tij

Published

on

By

Miliarderi i njohur amerikan ka vendosur një çmim prej 1 milionë dollarë për atë që do t’i përgjigjet pyetjes së tij.

75 vjeçari nga Las Vegas, Robert Bigelow ka hapur një konkurs për shkencëtarët, të cilët duhet të argumentojnë nëse ekzistenca e një shpirti vazhdon edhe pasi trupi i njeriut vdes.

Do të jetë një panel akademikësh dhe shkencëtarësh mjekësorë ata që do të gjykojnë këto ese, ndërkohë që fituesi do të shpallet më 1 nëntor 2021.

Ky vendim vjen pas vdekjes së gruas së tij, me të cilën ishte i martuar për më shumë se 50 vite.

Miliarderi kërkon të shuajë kuriozitetin e madh teksa paratë dihet që pas vdekjes nuk vlejnë për një çështje, që në fakt, ka mundur njerëzimin dhe kurrë nuk i është dhënë një përgjigje shkencore deri më tani.

Continue Reading

Argëtim

Zyrtarisht Golf është “i vdekur” në SHBA

Published

on

By

Volkswagen nuk do të përdorë më modelin Golf për Shtetet e Bashkuara.

Volkswagen Golf nuk do të shitet më në SHBA dhe kjo është konfirmuar zyrtarisht nga prodhuesi gjerman i makinave, transmeton Telegrafi.

Golf 8 GTI dhe Golf R sigurisht që do të ofrohen, kjo nuk do të ndryshojë, por asnjë nga makinat e tyre të ardhshme nuk do t’u ofrohet shoferëve atje, pasi thjesht u shit shumë keq.

Për shkak të kësaj, Volkswagen do të përqendrohet në modelin Jetta, si dhe Taos, ku ky SUV i vogël është shumë më tërheqës për klientët amerikanë sesa Golf dhe kjo është një veprim krejtësisht logjik nga Volkswagen.

Në Shtetet e Bashkuara, Golf mund të gjendet me një çmim prej 24,190 dollarësh, dhe një maksimum prej 24,990 dollarë.

Sa i përket tregut evropian, Golf nuk do të ndalet së shituri.

Sipas mediave amerikane, Golf është “i vdekur” për tregun e tyre. /Telegrafi/

Continue Reading

Argëtim

“S’po na vyn vaksina, s’po na vyn kovidi, na vyjn paret kesh se jeta na fiku” – Super tallava nga Vedati i Stupcave (VIDEO)

Published

on

Aktori i mirjënjohur i humorit, Vedat Bajrami apo siç e njohim ndryshe, Vedati i Stupcave ka sjellë së fundi hitin më të ri muzikor. Një tallava për koronavirusin. Ndiqeni në videon më poshtë!

Continue Reading

Aktuale