Connect with us

Sport

FIFA i nominoi më të mirët – Lista e plotë

Published

on

FIFA i nominoi më të mirët

Asociacioni Botëror i Futbollit i ka prezantuar kandidatët që garojnë për më të mirët në vitin 2020.

Në garë për lojtarin më të mirë janë: Tiago Alkantara (Baern/Liverpul), Kristiano Ronaldo (Juventus), Kevin de Brujn (Mançester siti), Robert Levandovski (Bajern), Sadio Mane (Liverpul)), Kilian Mbape (PSZH), Lionel Mesi (Barcelona), Nejmar (PSZH), Sergio Ramos (Real Madrid), Mohamed Salah (Liverpul), Virxhil van Dajk (Liverpul).

Të nominuar për portierin më të mirë: Alison (Liverpul), Tibo Kurtoa (Real Madrid), Kejlor Navas (PSZH), Manuel Nojer (Bajern), Jan Oblak (Atletiko), Mark-Andre ter Shtegen (Barcelona).

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zhvillohet më 17 dhjetor. Për shkak të pandemisë së koronavirusit, ngjarja do të mbahet përmes internetit në format virtual. 

Continue Reading

Sport

Real Madridi ka gati një ofertë për Mbappen – kartoni i Hazard dhe 80 milionë euro

Published

on

By

PSG ka pasur humbje të mëdha në këtë vit shkaku i pandemisë COVID-19, duke paralajmëruar humbje në vlerë 204 milionë euro.

Sipas medieve franceze klubi duhet të shes një nga dy yjet e ekipit për të lehtësuar disi bilancin.

Mes Neymar dhe Kylian Mbappe, më i mundur është largimi i talenti francez i cili ka një kontratë deri në vitin 2022 dhe pëlqehet nga shumë klube.

Në krye të listës mbetet Real Madridi, që vazhdon të këmbëngul për të firmosur me francezin, ndërsa sipas “TodoFichajes” është përgatitur edhe një ofertë.

Los Blancos janë të gatshëm të ofrojnë 80 milionë euro, plus yllin belg Eden Hazard te PSG-së në këmbim të kampionit francez Kylian Mbappe.

Aktualisht Mbappe vlerësohet plot 180 milionë euro dhe vështirë se PSG do të pranojë ofertën e drejtuesve të Real Madridit.

Kjo pasi vlera dhe forma e Eden Hazard është në rënie. /Telegrafi/

Continue Reading

Sport

Si është gjendja e Zidan? – U infektua me koronavirus

Published

on

Zidan është infektuar me koronavirus

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan është infektuar me koronavirus, kumtoi pres-shërbimi i klubit.

Për momentin nuk ka informacione shtesë për shëndetin e trajnerit francez.

Me siguri, Zidan do ta lëshojë ndeshjen nga xhiroja e 20-të në La Liga kundër Alaves, që do të mbahet të shtunën më 23 janar. Fillimi është në ora 21:00.

Aktualisht Real Madridi është në vendin e dytë me radhë, me shtatë pikë më pak se Atletiko.

Zidan për herë të dytë e mori Real Madridin në muajin mars të vitit 2019. Si trajner i “mbretërve” 48 vjeçari e fitoi Ligën e Kampionëve tre herë, dy herë kampionatin spanjoll, po aq edhe Superkupën e Spanjës, Superkupën e UEFA-s dhe fitues është edhe i kampionit botëror të klubit.

Continue Reading

Lajme

Autoritetet japoneze i përgënjeshtruan informacionet për anulimin e Lojërave Olimpike

Published

on

Zëvendëssekretari i përgjithshëm i Qeverisë së Japonisë Manabu Sakai i përgënjeshtroi informacionet për anulimin e Lojërave Olimpike Verore në Tokio për shkak të pandemisë së virusit korona.

Informacionet për anulimin u paraqitën paraprakisht në edicionin britanik të “Tajms”-it.

“Duam plotësisht t’i përgënjeshtrojmë këto informacione. Gjithsesi, duhet ta marrim parasysh gjendjen në vendet e huaja dhe në një moment të caktuar do të merret vendim nëse do të mbahen Lojërat Olimpike apo jo, por deri atëherë Qeveria do të bëjë gjithçka që nevojitet që të përgatitet për lojërat”, tha Sakai.

Është paraparë që Lojërat Olimpike në Tokio të mbahen nga 23 korrik deri më 8 gusht të këtij viti.

Continue Reading

Aktuale