in7 - 2019

Lajmet kryesore

Zbulimi i jashtëzakonshëm që ju fsheh shqiptarëve (VIDEO)

Publikuar

on

Cili ishte zbulimi i madh që ju fsheh shqiptarëve për rreth 50 vjet? Përse u mbulua dhe cila është rëndësia dhe misteri që mbart?

 

Vazhdo leximin

Kosovë

Pamje madhështore, ndërtesa e Qeverisë të Kosovës “vishet” me flamurin kombëtar

Publikuar

on

nga

Sot kudo që ka shqiptarë festohet 28 Nëntori që ndryshe njihet si Dita e Flamurit, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu në nder të kësaj feste edhe ndërtesa e Qeverisë të Kosovës është ndriçuar me flamurin kuq e zi.

Lajmin e bëri të ditur kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Për nder të 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet #KUQEZI 🇦🇱”, ka shkruar Hoti.

Për nder të 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet #KUQEZI 🇦🇱

Posted by Avdullah Hoti on Saturday, 28 November 2020

Vazhdo leximin

Bota

“Burj Khalifa”, ndërtesa më e madhe në botë stoliset me flamurin shqiptar (VIDEO)

Publikuar

on

nga

Ndërtesa më e madhe në botë, “Burj Kalifa”, 829.8m e cila gjendet në Dubai, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kuq e zi, ndërsa në sfond është vendosur himni i flamurit

Videoja është postuar dhe në faqen zyrtare të “Burj Kalifa” dhe më pas ka bërë xhiron e rrjetit.

“Burj Kalifa” ndricoi me ngjyrat e flamurit shqiptar kuq e zi me rastin e ditës së Pavarësisë. I urojmë prosperitet” shkruhet në postimin që shoqëron videon.

Vazhdo leximin

Lajme

Muzikë e pastër shqipe, sot prej orës 21 në Facebook

Publikuar

on

nga

Grupi i njohur muzikor nga Dibra nën drejtimin e maestro Shpend Telqiu, me zërin e ëmbël të Lundrim Paçukut dhe Samir Shehut, do të na argëtojnë sonte prej orës 21. Duke marrë parasysh faktin se jemi në kohë pandemie, koncerti i artistëve nga Dibra do të jetë “live” në rrjetin social Facebook.

Të gjithë ngjarjen do të mund ta ndiqni edhe përmes faqes sonë, in7.tv!

Vazhdo leximin

Aktuale