in7 - 2019

Spektakël dhe Yje

Dafina Zeqiri shfaqet joshëse në pozat e reja: Sa e madhe është dashuria jote për mua

Publikuar

on

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, për momentin është ndër më pëlqyerat.

Ajo është aktive në rrjete sociale, teksa ndan video dhe imazhe nga jeta dhe karriera e saj profesionale.

Në një postim të fundit në Instagram, bukuroshja brune është shfaqur mjaft joshëse para kamerës.

E veshur me një fustan të zi, këngëtares i janë theksuar linjat e bujshme trupore, për të cilat komentohet mjaft shumë.

“Sa e madhe është dashuria jote për mua”, ka shkruar ajo në përshkrim.

Theksojmë se “Vuj Vuj Vuj” është projekti i saj i fundit që erdhi si ‘remix’, me protagonist komedianin Miran Ramadani. /Telegrafi/

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Nga shtrati i spitalit në një modele, transformimi i pabesueshëm i 24-vjeçares (FOTO)

Publikuar

on

nga

Një vajzë e re, e cila ishte mbyllur në një klinikë psikiatrike për muaj me radhë për shkak të një sëmundje në tru, është bërë një modele e suksesshme.

Jeta e Lucy Dawson, 24 vjeçe, nga Lincoln, Lincs ndryshoi totalisht. Nga një studente normale që festonte çdo javë me miqtë, përfundoi e mbyllur në një spital duke luftuar më sëmundjen e rëndë.

Në 21-vjetorin e saj i ndodhi edhe problemi në tru, ndërsa mjekët u përpoqën me dëshpërim për të trajtuar gjendjen e vajzës. Ajo nisi të merrte mjekime mjaft të forta dhe mjekët kishin pak shpresë se e reja mund të shpëtonte.

Por, 24-vjeçarja luftoi fort dhe jo vetëm që ja doli të mposhte sëmundjen, por sot është bërë një modele mjaft e suksesshme.

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Sot një modele e suksesshme, 25-vjeçarja tregon kalvarin e vuajtjeve, pasi mjekët e mbyllën në psikiatri gabimisht

Publikuar

on

nga

Në moshën 20-vjeçare, Lucy Dawson, një studente angleze nga Lincoln, fillon të vuaj nga dhimbje koke, mungesë fuqie, vizion të paqartë dhe konfuzion.

Mjekët vendosin ta shtrojnë në spital në një pavion psikiatrik, ku filloi edhe kaluari i vuajtjeve për të, që zgjati tre muaj.

Sot një modele e suksesshme, 25-vjeçarja tregon kalvarin e

Asaj iu dhanë ilaçe psikotrope dhe iu nënshtrua trajtimeve ekstreme, të tilla si elektroshoku. Kur të gjitha trajtimet dukej se nuk funksiononin, mjekët zbuluan diagnozën e gabuar dhe se në fakt, vajza vuante nga encefaliti i receptorit anti-NMDA.

Sot ajo është diplomuar dhe është një modele e suksesshme. Rehabilitimi ishte dhe më i vështirë për të.

Lucy u kthye në shkollë, por së pari ajo duhej të mësonte të fliste sërish, të ecte dhe të njihte njerëzit. Tani që është bërë një modele e suksesshme, Lucy, 25-vjeç, vendosi të bëjë të njohur pë rbotën sëmundjen që prek 500 mijë njerëz çdo vit.

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Për çfarë shifre këndon në dasma Merita Latifi?

Publikuar

on

nga

Pyetjeve provokative të emisionit Prive, të premten iu k përgjigjur Merita Latifi.

Artistja e njohur pas coveri ‘Qa me bo’, tregoi shumë gjëra përmes 60 sekondave.

Për çfarë shifre këndon në dasma dhe me kë do të bëjë duet?

Shumëçka kuptoni në videon më poshtë./Prive.al

Vazhdo leximin

Aktuale