in7 - 2019

Lajme

Ndërron jetë një fëmijë me Covid

Publikuar

on

Fëmija 16 muajsh kishte dhe sëmundje të tjera

Një fëmijë vetëm 16 muajsh ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus. Foshnja është viktima e parë në moshë kaq të vogël që nuk ka mundur të mbijetojë pas infektimit me koronavirus.

Sipas burimeve të Televizionit Klan, foshnja kishte disa ditë në reanimacion dhe vuante edhe nga sëmundje të tjera. Sipas ekspertëve, rastet e fataliteteve në fëmijë të moshës pediatrike janë të rralla në të gjithë botën, ndërsa në Shqipëri ky është rasti i parë dhe i vetëm.

Që prej fillimit të pandemisë në Mars në vendin tonë janë regjistruar 657 viktima.

Tv Klan

Vazhdo leximin

Bota

Pse Presidenti i Meksikës refuzoi ta urojë Bajdenin sërish

Publikuar

on

nga

Presidenti i Meksikës përsëri refuzoi ta urojë Bajdenin 

Presidenti meksikan Andres Mauel Lopez Obrador sot përsëri refuzoi ta urojë presidentin e sapozgjedhur të SHBA-së Xho Bajden për fitoren në zgjedhje, duke përsëritur qëndrimin e tij paraprak se këtë do ta bëjë kur të përfundojë procesi zgjedhor në SHBA.

Obrador sqaroi se nuk ka asgjë kundër cilitdo kandidat ose partie politike të cilët marrin pjesë në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, por se nuk dëshiron të urojë derisa të përfundojë procesi zgjedhor.

“Çka është më mirë? Të presim”, tha Obrador

Vazhdo leximin

Bota

E rëndë në Brazil – 40 persona humbën jetën në aksident

Publikuar

on

nga

Të paktën 40 persona humbën jetën në një aksident në Brazil

Të paktën 40 persona humbën jetën në një përplasje mes autobusit dhe një kamioni në shtetin federal brazilian Sao Paollo.

Në vendin e aksidentit kanë ndërruar jetë 37 persona, përderisa edhe tre të tjerë kanë ndërruar jetë në spital.

Ende nuk dihet numri i të lënduarve në aksident.

Gjithashtu ende nuk dihet as shkaku për përplasjen. 

Vazhdo leximin

Lajme

Përçarje në BDl? – Ja çka thotë Bujar Osmani

Publikuar

on

nga

Osmani: Nuk ka përçarje në BDl
Në Bashkimin Demokratik për Integrim nuk ka përçarje, por debat të gjallë i cili gjithmonë përfundon në nivel të partisë, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe anëtar i BDl-së, e cila është pjesë e koalicionit qeveritar.

“Në BDl nuk ka kurrfarë përçarje, nuk ndodh asgjë e jashtëzakonshme. Ata që e ndjekin mënyrën e funksionimit të BDl-së e dinë se në BDl ka debat të gjallë, gjithmonë ka pasur qëndrime të ndryshme, shumë aktive, shumë të zëshme. Dhe kjo është e bukura e funksionimit të BDl-së diçka që kryetari gjithmonë e ka nxitur dhe e ka inkurajuar që brenda të ketë debat, të ketë pikëpamje të ndryshme. Por përparësia e BDl-së është që gjithmonë këto debate përfundojnë në nivel të partisë dhe mendoj se kështu do të jetë edhe këtë herë”, tha Osmani në pyetjen e gazetarëve pas zërave se a ekzistojnë devijime në parti pas paralajmërimeve për parashtrim të interpelancave për të dhe për zëvendëskryeministrin e parë Artan Grubi.

Vazhdo leximin

Aktuale