in7 - 2019

Spektakël dhe Yje

Besi feston 35-vjetorin e lindjes, Xhensila i kushton dedikimet “e ëmbla”

Publikuar

on

Aktori e këngëtari i njohur, Bes Kallaku feston ditën e sotme 35-vjetorin e lindjes.

Në drejtim të Besit kanë vërshuar qindra urime, nga fansat e miqtë, por më i veçanti mes tyre është ai i bashkëshortes së tij, Xhensila Myrtezaj. Këngëtarja e njohur ka publikuar një seri fotosh në InstaStory, ku janë fiksuar moment të ëmbla me Besin. Imazhet në fjalë janë shoqëruar me dedikime të bukura, të cilat tregojnë se dyshja janë më të dashuruar se kurrë.

“Momentet më të lumtura në jetë i kam kaluar me ty dhe prej teje! Sot ti feston 35-vjetorin, por shpirti yt vazhdon të jetë 3.5 vjeç. Ti që nuk lodhesh kurrë, ti që gjithmonë bën më shumë dhe për veten mendon në fund. Sytë më me dritë që kam parë. Kraharori i paqes, aty ku mbështetem pa frikë. Do të më mungoje edhe nëse nuk do të takoja kurrë”, shkruan Xhensila.

Vazhdo leximin

Lajme

Muzikë e pastër shqipe, sot prej orës 21 në Facebook

Publikuar

on

nga

Grupi i njohur muzikor nga Dibra nën drejtimin e maestro Shpend Telqiu, me zërin e ëmbël të Lundrim Paçukut dhe Samir Shehut, do të na argëtojnë sonte prej orës 21. Duke marrë parasysh faktin se jemi në kohë pandemie, koncerti i artistëve nga Dibra do të jetë “live” në rrjetin social Facebook.

Të gjithë ngjarjen do të mund ta ndiqni edhe përmes faqes sonë, in7.tv!

Vazhdo leximin

Lajmet kryesore

Fjolla Jahiu, gjimnazistja që ngjall Tetovën! (VIDEO)

Publikuar

on

nga

Një nga paraqitjet që gjimnazistët bënë sot ishte Fjolla Jahiu, një këngëtare e re që publiku Tetovarë se kishte dëgjuar ndër kohë. Kënga e Fjollës u realizua nē kushte amatere por ka një ndjenjë që të rrënqeth me zërin e saj në këngën Rrjedh në këngë e ligjërime. Talentët e rinjë duhet mbështetur.

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

‘Martohen në fshehtësi’, Fero dhe Arbenita i thonë po njëri-tjetrit (VIDEO)

Publikuar

on

nga

Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli janë një prej çifteve që më shumë se kushdo tjetër janë vënë në qendër të vëmendjes.

Ata të dy kanë qenë përherë në qendër të vëmendjes për shkak të ulje ngritjeve në raportin e tyre, por që në fakt më shumë është bërë prej mediave, pasi ata të dy kane qënë gjithmonë bashkë.

Madje burime të sigurta për Prive thonë se ata të dy janë martuar në fshehtësi dhe për këtë e dinë vetëm një rreth i ngushtë miqsh dhe familjarësh.

Ata të dy nuk kanë lënë të kuptohet që i kanë thënë po njëri tjetrit, madje kohë më parë u tha se ishin ndarë, por këtë gjë e hodhën shumë shpejt poshtë me një video ku pozon të dy bashkë më të dashuruar se kurrë.
/NOA.al

Vazhdo leximin

Aktuale