in7 - 2019

Spektakël dhe Yje

Pamjet që nuk duhen humbur! Eleni Foureira kërcen vallen shqiptare

Publikuar

on

Pas pjesëmarrjes së saj në “Eurovision” dy vite më parë, Eleni Foureira, u kthye në një nga këngëtaret më të dashura për publikun. Madje edhe shqiptarët e pëlqejnë shumë.

Së fundmi ajo ka postuar në “Instastory” disa video ku shfaqet duke kërcyer e në sfond ka këngë të ndryshme.

Pamjet që nuk duhen humbur! Eleni Foureira kërcen vallen shqiptare

Moderatori Ermal Peçi ka edituar një video të sajën duke i vendosur në sfond vallen e krushqeve duke e publikuar në “Insastory”, teksa i ka bërë tag edhe këngëtares.Më pas kjo e fundit e ka rishpërndarë atë në profilin e saj, duke gëzuar kështu të gjithë fansat e saj shqiptarë.

Ndërkohë kujtojmë se më 26 korrik të vitit 2018 këngëtarja me origjinë shqiptare ngriti në këmbë të gjithë sheshin “Skënderbej” me performancën e saj energjike.

Pamjet që nuk duhen humbur! Eleni Foureira kërcen vallen shqiptare

Nga ana tjetër, në dhjetor 2019-s Foureira e ndezi skenën e Festivalit të Këngës, me një performancë të zjarrtë të këngëve të saj dhe ato të huaja!

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Prezantuesja e njohur shqiptare me set të ‘nxehtë’ (VIDEO)

Publikuar

on

nga

Ajo është një nga prezantueset më thumbuese shqiptare.
Fjala është për Aulona Musta, e cila së fundmi do të vijë me një set shumë të nxehtë, vetëm me të brendshme, shkruan Syri Kosova.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vet ajo, përmes një video të hedhur në Instagram.
E shtrirë në një kolltuk, Aulona nuk i la fort vend imagjinatës.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta)

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin” – Meghan Markle rrëfen ngjarjen e rëndë

Publikuar

on

nga

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka pasur një abort spontan në muajin korrik.

Gruaja e Princit Harry shkroi në detaje për këtë përvojë, duke thënë se ndodhi një mëngjes korriku, kur ajo po kujdesej për djalin e saj Archie.

“Unë e dija, ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, po humbja të dytin”, shkroi Meghan.

Meghan dhe Harry, Duka i Sussex, patën fëmijën e tyre të parë, Archie, në 2019.

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Nga shtrati i spitalit në një modele, transformimi i pabesueshëm i 24-vjeçares (FOTO)

Publikuar

on

nga

Një vajzë e re, e cila ishte mbyllur në një klinikë psikiatrike për muaj me radhë për shkak të një sëmundje në tru, është bërë një modele e suksesshme.

Jeta e Lucy Dawson, 24 vjeçe, nga Lincoln, Lincs ndryshoi totalisht. Nga një studente normale që festonte çdo javë me miqtë, përfundoi e mbyllur në një spital duke luftuar më sëmundjen e rëndë.

Në 21-vjetorin e saj i ndodhi edhe problemi në tru, ndërsa mjekët u përpoqën me dëshpërim për të trajtuar gjendjen e vajzës. Ajo nisi të merrte mjekime mjaft të forta dhe mjekët kishin pak shpresë se e reja mund të shpëtonte.

Por, 24-vjeçarja luftoi fort dhe jo vetëm që ja doli të mposhte sëmundjen, por sot është bërë një modele mjaft e suksesshme.

Vazhdo leximin

Aktuale