in7 - 2019

Spektakël dhe Yje

Ja kush qenka asistentja e Ramush Haradinaj

Publikuar

on

Femrat shqiptare përveç që janë të pargatitura, madje dhe të sukesshme në karrierën e tyre në çdo fushë, ato e kanë dëshmuar që janë edhe të bukura.

Një nga to është edhe Bezi, bukuroshja që e shohim shpesh në krahë të liderit të AAK-së, por që mbetet e panjohur për publikun.

Ajo është asistentja e Ramush Haradinajt, një nga punëtoret më të shkathëta.

Në imazhet e saj të fundit, Bezi duket krejt ndryshe nga ajo që është brenda punës që bën, ndërsa linjat e saj trupore janë fantastike./Kosovarja

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Prezantuesja e njohur shqiptare me set të ‘nxehtë’ (VIDEO)

Publikuar

on

nga

Ajo është një nga prezantueset më thumbuese shqiptare.
Fjala është për Aulona Musta, e cila së fundmi do të vijë me një set shumë të nxehtë, vetëm me të brendshme, shkruan Syri Kosova.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vet ajo, përmes një video të hedhur në Instagram.
E shtrirë në një kolltuk, Aulona nuk i la fort vend imagjinatës.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta)

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin” – Meghan Markle rrëfen ngjarjen e rëndë

Publikuar

on

nga

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka pasur një abort spontan në muajin korrik.

Gruaja e Princit Harry shkroi në detaje për këtë përvojë, duke thënë se ndodhi një mëngjes korriku, kur ajo po kujdesej për djalin e saj Archie.

“Unë e dija, ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, po humbja të dytin”, shkroi Meghan.

Meghan dhe Harry, Duka i Sussex, patën fëmijën e tyre të parë, Archie, në 2019.

Vazhdo leximin

Spektakël dhe Yje

Nga shtrati i spitalit në një modele, transformimi i pabesueshëm i 24-vjeçares (FOTO)

Publikuar

on

nga

Një vajzë e re, e cila ishte mbyllur në një klinikë psikiatrike për muaj me radhë për shkak të një sëmundje në tru, është bërë një modele e suksesshme.

Jeta e Lucy Dawson, 24 vjeçe, nga Lincoln, Lincs ndryshoi totalisht. Nga një studente normale që festonte çdo javë me miqtë, përfundoi e mbyllur në një spital duke luftuar më sëmundjen e rëndë.

Në 21-vjetorin e saj i ndodhi edhe problemi në tru, ndërsa mjekët u përpoqën me dëshpërim për të trajtuar gjendjen e vajzës. Ajo nisi të merrte mjekime mjaft të forta dhe mjekët kishin pak shpresë se e reja mund të shpëtonte.

Por, 24-vjeçarja luftoi fort dhe jo vetëm që ja doli të mposhte sëmundjen, por sot është bërë një modele mjaft e suksesshme.

Vazhdo leximin

Aktuale