Connect with us

Argëtim

Horoskopi për nesër, e diel 15 Nëntor 2020!

Published

on

Ky është horoskopi për ditën e diel 15 nëntor 2020 që Noa.al sjell për ju.

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Këshillohet të ndaloni dhe të rimbushni bateritë. Ju pret një javë e re plot angazhime dhe kënaqësi. Për t’u marrë më mirë me të, duhet ta arrini atë të fortë dhe energjik. Për më tepër, tranzitet shumë të rëndësishme do të fillojnë nga mesi i dhjetorit. Do të duket se më e keqja tani ka mbaruar!

Demi

Keni pasur tensione ose debate, si në familje ashtu edhe në punë. Disa shqetësime që keni menduar se i keni kapërcyer mund të rishfaqen të dielën. Mos reagoni me impuls, bëjeni më të mirën e një situate të keqe! Nuk ia vlen të harxhoni shumë energji në një mënyrë të padobishme, sepse ju presin muaj të lodhshëm, në të cilët do të duhet të rishikoni tërë jetën tuaj.

Binjakët

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nga e diela duhet të filloni t’i kushtoni më shumë kohë dashurisë dhe familjes. Ju jeni gati për të hyrë në një fazë më me fat të jetës tuaj. Mos e lidhni veten me kohë të gjatë, vetëm për punën dhe karrierën. Sfera sentimentale është gjithashtu e rëndësishme dhe kërkon vëmendje nga ju!

Gaforrja

Hëna do të arrijë një pozicion të favorshëm. Më në fund mund të lini pas tensionet që keni përjetuar në të kaluarën dhe të hapni veten për një kohë më të mirë. Deri në fund të muajit dikush do të dashurohet, dikush tjetër do të rizbulojë një ndjenjë. Ajo që ka më shumë rëndësi do të jetë dëgjimi i ndjenjave tuaja.

Luani

Do të duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë, edhe nëse agjitacioni do të jetë i madh. Nëse gjithçka nuk funksionon siç dëshironi, mos u dekurajoni! Për rreth një ditë ju keni qenë veçanërisht i lartë, ka edhe nga ata që kanë ngritur bujë kohët e fundit. Mundohuni të mos bëheni shumë thumbues ose provokues me ata që ju rrethojnë dhe kujdesuni nëse ndiheni të lodhur.

Virgjëresha

Do të dëshironi të hapni dhe të shprehni emocionet tuaja pa kufizimet e zakonshme. Në përgjithësi ju jeni një tip shumë i rezervuar që pëlqen të shprehni atë që shihet si shumë diskrete. E diela do të jetë ndryshe! Dhe njerëzit që ju i besoni verbërisht do të përfitojnë.

Peshorja

Duhet të filloni të jeni më të matur në shpenzime. Ishte një vit shumë i komplikuar, veçanërisht në nivelin ekonomik dhe atë të punës. Ka nga ata që u janë dashur të përballen me një krizë, nga ata që madje kanë ndërruar punë. 2021 do t’ju ndihmojë t’i rregulloni gjërat siç duhet, por duhet të kurseni tani për tani.

Akrepi

Të dielën me Hënën në shenjë energjitë tuaja do të dyfishohen edhe intuitat tuaja do të jenë shumë të rëndësishme. Mos i nënvlerësoni ata! Ju duhet të gjeni qetësinë e mendjes dhe ndoshta të kontrolloni situata të caktuara. Mundohuni të jeni më pak të ngurtë dhe pretendues në marrëdhëniet familjare, pasi kjo mund të shkaktojë disa tensione.

Shigjetari

Zyrtarisht do të hyni në një fazë më premtuese të jetës suaj të dashurisë. Ata që nuk janë dashuruar për një kohë të gjatë mund të rizbulojnë një ndjenjë. Nëse keni qenë larg partnerit tuaj në të kaluarën, mund të rilidheni me më shumë qetësi. Një javë plot ndjesi të këndshme ju pret.

Bricjapi

Duhet të shijoni të dielën për të pushuar dhe rimbushur bateritë. Po dilni nga një vit shumë i ngarkuar. Ju sigurisht nuk e kursyeni veten për të provuar të qëndroni në shalë. Ndoshta edhe ju është dashur të rindërtoni diçka të re vetë, emocionalisht, personalisht dhe profesionalisht. Dije që ndryshimet nuk kanë mbaruar akoma.

Ujori

Hëna mund t’ju bëjë të shpërqendroheni shumë ose t’ju bëjë të keni një shpenzim të papritur. Bëni kujdes! Që nga e Premtja e kaluar ju keni zvarritur së bashku me një shqetësim të brendshëm, ndoshta jeni të druajtur për disa probleme të vogla personale. Mundohuni të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshqit

Do të ndiheni thellësisht të shqetësuar. Këto ditë ju jeni shumë larg partnerit tuaj. Në muajt e ardhshëm, do të duhet të punoni shumë për të rimarrë marrëdhënien ose, të paktën, ta bëni veten më të qartë. Pritet një 2021 i ndryshimeve të mëdha.

/a.m/NOA.al

Continue Reading

Argëtim

A do të zhgënjehet Ola? / Murati rrëfen ndjenjat për Sindin

Published

on

By

Murati ka treguar se ndjenjat e tij për Sindin janë shuar plotësisht pas takimeve që ka zhvilluar me Olën.

Ai është përgjigjur se ka shumë respekt për Sindin, ndaj historia me të mbetet në të kaluarën.

“Në fakt, akoma nuk kam atë ndjenjë për Sindin se kam kaluar shumë mirë me Olën. Për Sindin kam respekt, por ndjenja jo”, tha Murati.

Kujtojmë se Sindi u shpreh se u zhgënjye nga Murati, i cili u afrua shumë shpejt me Olën dhe nuk realizoi më asnjë takim me të. Ndërsa një prej personave të publikut që i thotë se shkon më shumë me Sindin, Murati iu përgjigj: “Kur isha me Sindin, thonin që shkoj më shumë me Olën. Tani që jam me Olën, thonë që shkoj me Sindin.”

Continue Reading

Argëtim

Habit DJ i njohur shqiptare / Komenton këngën e Ana Lleshit, por …

Published

on

Dy ditë më parë, Ana Lleshi, publikoi këngën e saj të parë, e cila mban titullin “Deal”.

Duke qenë se shumë ish-konkurrentë të “Për’puthen” kanë publikuar projektet e tyre muzikore pas daljes nga emisioni, vëmendja për këngën e saj ishte e madhe!

Por duket se publiku është zhgënjyer shumë nga kjo këngë dhe ka marrë shumë komente negative në kanalin e “Yuotube”. Por jo vetëm kaq, kjo ka bërë që emra të njohur të muzikës të reagojnë.

Dj Vicky ka ironizuar Anën, duke u shprehur gjatë një interviste se producenti i saj i ka pohuar se ka talent për muzikë.

“Në vend të gjykojmë , do ishte më mirë të fillojmë të kemi më shumë besim në vete! Bravo!” – shkruan Dj Vicky.

Siç duket artistëve që merren realisht me muzikë nuk ju “del inati” me faktin që figura pa asnjë lidhje me artin bëhen pjesë e industrisë dhe e shesin veten si të talentuar.

Continue Reading

Argëtim

Olës nuk i ka kaluar inati me Muratin, i kërkon sqarim “ballë për ballë”

Published

on

Ola duket se nuk ka larguar ende inatet me Muratin, i cili nuk i ka treguar për ortakërinë me një vajzë.

Në takimin e tyre të fundit, Ola i theksoi se nuk e ka sqaruar asnjëherë ballë për ballë për këtë temë, ndërsa Murati tha se do ta cojë në sallon që ta prezantojë.

Ola: Nuk më ke sqaruar ballë për ballë.

Murat: Ti i ke fajet, nuk më pyete.

Ola: Të kam pyetur me kë je tjetër. Është ortak, është gjysma tjetër që do jesh gjithë kohës në kontakt dhe unë nuk dija asgjë.

Murat: Ti e ke parë dhe i ke thënë produksionit, pse nuk më the mua?

Ola: Se kisha inat. Ti nuk më the që ke hapur sallon.

Murat: Po nuk kam bërë festë.

Ola: Nuk vij për festë unë, vij për ty.

Continue Reading

Aktuale