in7 - 2019

Teknologji

Iphone 12: Apple mbush pjesët që mungojnë me plastikë

Publikuar

on

Kanali në YouTube iFixit tregoi se iPhone 12 ndryshon vetëm minimalisht nga iPhone 12 Pro.

Specialistët e riparimit në iFixit çmontuan iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro. Është treguar se të dy pajisjet kanë praktikisht të njëjtat elemente të brendshme – me ndryshime minimale.

Nëse krahasoni specifikimet teknike të iPhone 12 me ato të iPhone 12 Pro, do të vëreni vetëm ndryshime të vogla: për shembull, ndryshime për sa i përket peshës, shkëlqimit të ekranit, opsioneve të ruajtjes dhe kryesisht konfigurimit të kamerës dhe çmimit, transmeton Telegrafi.

Kjo është pikërisht ajo që konfirmoi një vështrim nën kapak. Për shembull, panelet e ekranit të të dy pajisjeve janë të këmbyeshme në mënyrë që ato të punojnë me të dy telefonat inteligjentë. Me iPhone 12, megjithatë, paneli OLED arrin një shkëlqim maksimal prej 625 nit, me iPhone 12 Pro atëherë është 800 nit.

Pjesët plastike zëvendësojnë komponentët që mungojnë

Dallimi më i madh mund të gjendet në lentet e kamerës. Ndërsa modeli Pro ka një skaner të integruar LiDar dhe një lente zmadhimi, këto përbërës mungojnë në modelin standard.

Sidoqoftë, iFixit tregoi se vendi është praktikisht i njëjtë për të dy pajisjet. Kështu që Apple ka zëvendësuar komponentët e kamerës që mungojnë në iPhone 12 me pjesë plastike për të mbushur hapësirën e zbrazët.

Nëse Apple do të përdorte pllakën amë të saj për iPhone 12, madje mund të kishte vend për një bateri më të madhe.

Bateri më e vogël

Bateria në iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro ka një kapacitet prej 2,815 mAh. Në iPhone 11 ishte 3,110 mAh, në iPhone 11 Pro ishte 3,046 mAh.

Vazhdo leximin

Teknologji

Jeep sjell makinën më të shpejtë dhe më të fuqishme që ka ndërtuar ndonjëherë

Publikuar

on

nga

Jeep ka prodhuar një model të ri, i cili është më i shpejti dhe më i fuqishmi që kompania amerikane ka ndërtuar ndonjëherë. Modeli Ruibicon 392 është në gjendje të arrijë nga 0 në 100 km/h për 4,5 sekonda.

Gjithashtu, modeli ka një motor me 470 kuaj fuqi, dhe është hera e parë në 40 vite që Jeep përdor një motor me 8 pistona, 6,4 litra. Sipas Fiat Chrysler, që prodhon këto makina, kjo u bë me kërkesë të konsumatorëve, të cilëve gjithsesi u jepet mundësia ta ulin fuqinë kur nuk është e nevojshme duke përdorur vetëm 4 pistona.

Për t’i bërë vend motorit, përmasat e makinës janë ndryshuar. Njëkohësisht, makina është më e lartë, çka rrit nivelin e performancës jashtë rruge, në gropa dhe kodra, si dhe mund të ecë pa problem brenda në ujë, në një thellësi gati 1 metër.

Makina pritet të dalë në shitje në fillim të vitit 2021, megjithatë ende nuk është zbuluar çmimi, por edhe niveli i konsumimit të karburantit.

Vazhdo leximin

Bota

Bitcoini arrin vlerën më të lartë në tre vjetët e fundit

Publikuar

on

nga

Bitcoini, kryptovaluta më e njohur në botë, ka kaluar shifrën e 18 mijë dollarëve, duke arritur vlerën më të lartë në tre vjetët e fundit.

Valuta digjitale kishte përjetuar lëvizje të shumta që kur u lansua më 2009, me investitorët që gjatë goditjes së pandemisë janë përmbajtur nga investimet në tregjet e aksioneve.

Gjithsesi, të mërkurën, Bitcoini arriti në mbi 18 mijë dollarë, duke arritur shifrën më të lartë që nga dhjetori i 2017-s.

Disa analistë thonë se paralajmërimet se po vjen fundi i pandemisë së COVID-19 u ka shtuar investitorëve guximin që të rikthejnë vëmendjen kah Bitcoini dhe kryptovalutat tjera.

Megjithatë, ka ende shqetësime për këtë treg.

Vazhdo leximin

Teknologji

BMW sfidon Tesla-n, prezanton “bishën” e re elektrike

Publikuar

on

nga

Gjigandi gjerman i makinave BMW ka zbuluar SUV-in e ri iX tërësisht elektrik, që konkurron Tesla-n dhe rivalët e tjerë. Sipas kompanisë, ky model është më i përparuar teknikisht dhe ka kapacitetin e një automjeti autonom. SUV plug-in u prezantua së bashku me një skuter elektrik që janë pjesë e programit ‘NextGen 2020’ të BMW për automjetet që pritet të dalin në treg duke filluar nga 2021.

I përbërë nga dy motorë elektrikë që zhvillojnë 500 kuaj fuqi, iX i ri mund të arrijë deri në 100 km/orë në orë nën pesë sekonda dhe me shpejtësi maksimale deri në 250 km/orë – ashtu si makinat me benzinë ​​dhe naftë BMW. Karikimi deri në 80 për qind zgjat për 40 minuta në një karikues të shpejtë 200kw DC.

IX mundësohet nga një palë motorë elektrikë që zhvillojnë 500 kuaj fuqi

iX shënon një hap ndryshimi në drejtimin e ardhshëm të kompanisë drejt lëvizjes inteligjente dhe teknologjisë së vetë-drejtimit duke sjellë së bashku zhvillimin më të fundit të gjigantit të makinave në dizajn, drejtimin e automatizuar, lidhjen, elektrizimin dhe qëndrueshmërinë. Prodhimi nis në gjysmën e dytë të vitit të ardhshëm, ndërsa shitjet nga fundi i nëntorit 2021. Megjithëse nuk janë njoftuar çmime, automjeti pritet të kushtojë 85.000 £. /abcnews.al

Vazhdo leximin

Aktuale