Connect with us

Maqedonia e Veriut

Familjarët e Kreshnik Bekteshit bëjnë thirrje për përkrahje të Koalicionit Aleanca – Alternativa

Published

on

Bashkëshorjta e xhaxhait (vëllait të babait) të Kreshnik Bekteshit, përmes një statusi të publikuar në rrjetin social Facebook, publikisht ka bërë thirrje që të përkrahet Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, koalicion, i cili sipas saj, do ta kthejë buzëqeshjen tek fëmijët dhe do të kthejë shpresën tek rinia, përcjell in7.

“Asnje femije te buzeqeshur,shkolla pa nxenes, rini pa shprese, arsim te shitur, shendetesi te shkateruar, shperngulje te detyruar, qeveri te korruptuar. Dora me pese gishta, eshte shpresa per ndryshime! RESPEKTONI VETEN, JU TE GJITHE QE DUANI NDYSHIME!”, ka shkruar Gjylasfije Bekteshi, nusja e xhaxhait të Ministrit të Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, përcjell in7.

Continue Reading
Advertisement

Lajme

VMRO dorëzon padi për Talat Xhaferin dhe dy deputetët me skafander

Published

on

By

VMRO-DPMNE sot në Prokurorinë Publike ka ngritur padi penale kundër kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe dy deputetët e shumicës parlamentare për mosrespektim të protokolleve shëndetësore gjatë kohës së pandemisë.

Të dielën në seancën e 32 dhe 36 në Kuvend ishin prezent dy deputetë të cilët ishin të infektuar me koronavirus. Ata në seancë erdhën me skafanderë dhe u vendosën në kabina të posaçme.

Më parë edhe partia e Majta njëjtë ka ngritur padi për dy deputetët dhe kryetarin Xhaferi.

Continue Reading

Lajme

Bastisen qelitë e Grupit të Kumanovës në Idrizovë

Published

on

By

Në orët e hershme të mengjesit, policia sot ka bastisur qelitë e pjesëtareve të Grupit të Kumanovës.

Sipas policisë, gjatë bastisjes janë gjetur celularë dhe “gjësende tjera” të palejuara, transmeton gazeta Lajm. Ato janë dërguar për ekspertizë.

“Bastisja është kryer pa asnjë problem dhe pa asnjë incident”, kanë deklaruar nga policia për mediumet maqedonase.

Continue Reading

Lajme

Orën policore e kanë shkelur 36 persona, 412 sanksione për mosmbajtje të maskës

Published

on

By

Shkup, 20 prill – Tridhjetë e gjashtë persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, që është në fuqi nga ora 20 deri në ora 5 të mëngjesit, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 412 shkelje për masën e mbajtjes së maskës, njofton Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga MPB-ja u bëjnë apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria dhe të gjithë së bashku të kontribuojmë për parandalim të përhapjes së Kovid-19.

Continue Reading

Aktuale