Connect with us

Komente

Në Champs-Elysées, ka dalë në shitje limuzina amerikane e Esat Pashës. Shumë blerës janë në garë

Published

on

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 23 Prill 2020

“Le Figaro” ka botuar, të enjten e 29 korrikut 1920, në ballinë, një shkrim në lidhje me vënien në shitje të limuzinës së Esat Pashë Toptanit në Paris, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Makina e Esat Pashës

Sot, do të dalë në shitje, në një garazh (dyqan) të madh në Champs-Elysées, limuzina madhështore që Esat Pasha përdori gjatë gjithë kohës që jetoi në Paris.

Është një makinë e shkëlqyer amerikane, gjashtë cilindra, njëqind kuaj fuqi. Është vënë shitje për pesëdhjetë mijë franga. Do të arrijë, siç duket, njëqind mijë franga, sepse shumë blerës janë në garë.

Mos vallë është kjo për shkak të personalitetit të ish-pronarit të saj, apo sepse makina është – të paktën, thuhet, – një automobil me një cilësi të jashtëzakonshme ?

Kështu kalon lavdia e botës.

Burimi: Dars (Klos), Mat – Albania

 

Continue Reading

Komente

Gazetari Furkan Saliu mesazh Ahmetit: Mos e flliqni sportin…

Published

on

By

Furkan Saliu – gazetar:

Para disa viteve, me vinte aq gerrdi kur e shihja se si e shfrytezojne per qellime politike FC Shkupi, sa qe vendosa qe mos te shkoj me ne stadium.
Pasi KF Shkëndija u be me pronare te ri qe i dhane nje pamje evropiane klubit, fillova serish te shkoj ne stadium. Prej Shkupi ne Tetove, vetem per tu kenaqur me kete loje te bukur. Enderra dhe deshira me e madhe e imja ishte qe kete klub nje dite ta shoh ne UEFA Champions League.
Prej sot, per mua personalisht, Shkendija e humbi shkelqimin qe e kishte ne syte e cdo shqiptari.
Sportistet merren me sport sepse nuk duan te degjojne per politike.
Sporti nuk duhet te felliqet me politike, duhet te mbetet i paster qe lojtaret ta ndjenje veten me fat vetem kur te zbresin ne fushen e gjelbert.
Si t’ua shpjegosh kete fotografi mijera djemve te rinj’ qe enderrojne nje dite te jene futbollist profesional?
Qe nese don’ te behesh futbollist duhesh te jesh anetare i partise?

#JoPolitikeMeSport!!!

Postimi i plotë:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1446297092382838&id=100010076834178

Continue Reading

Komente

Reagon Krenar Osmani i Ballistësve: E pafalshme dhe e shpifur

Published

on

By

Krenar Osnani (Ballistët):

E pafalshme dhe e shpifur tentativa për të fituar poena politik në krah të Shkëndisë!

TURP!

Postimi i plotë:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10160300605414672&id=735369671

Continue Reading

Komente

Ballistët OUT, BDI IN

Published

on

By

Arianit Xhaferi në Facebook:

Ballistët OUT ➡️
BDI IN⬅️

Haxhi, me nder me thanë e ke dhí…
Le ta themi hapur dhe zëshëm, KF Shkëndija duhet të jetë epiqendër e bashkimit të shqiptarëve, por sot u bë epiqendër e Bashkimit Demokratik për Integrim.

Prezenca e partisë në pushtet në fushën e blertë është e turpshme. Nëse duhej, më mirë t’i kishin ftuar krerët e të gjitha partive shqiptare, pse jo edhe të partive maqedonase. Ose ASNJË. Por kjo është e turpshme.

Unë nuk jam Ballist, jam vetëm një tifoz i thjeshtë që e ndjek Shkëndijën kur kam kohë, por BALLISTËT që lanë pas punët e tyre, familjet e tyre, fëmijët e tyre, karrierat e tyre për ngjyrat kuq e zi, nuk e meritojnë një trajtim të tillë.

Tribinat do hapen, tifozët dhe BALLISTËT do ndihen të huaj…

Turp!

Continue Reading

Aktuale