Connect with us

Spektakël dhe Yje

Ajo është princeshë e vertetë mafioze: Me babanë i cili është duke u fshehur takohet pas 27 vjetëve

Published

on

Vajza e një mafiozi italian për 20 vjet e ka udhëhequr biznesin e babit të saj i cili derisa ishte në burg jepte urdhra nga burgu.

Rruga jetësore e Marisa Mericos, vajzës së bosit mafioz Emilio di Giovine, sikur ishte caktuar në momentin kur si 11 vjeçe ishte fotografuar se si në njërën dorë e mban kukullën e në dorën tjetër revolen.

   

Deri në moshën 17 vjeçe zyrtarisht u bë pjesë e biznesit familjar, kur u njoftua me burrin e saj të parë Bruno Merico, me të cilin ka bërë kërdi nëpër Evropë, në stilin Bonnie dhe Clyde, shkruan Mirror.

Kur babai i saj përfundon në burg, Marisa e merr rolin e bosit të bandës “Milan Ndrangheta”, derisa babai i saj gjatë viteve tetëdhjeta dhe nëntëdhjeta ka dhënë urdhra nga burgu.

Sivjet, në ditëlindjen e saj të 50, është takuar me babanë e saj, i cili është në arrati tashmë 27 vjet, për herë të parë pasi ai është arratisur nga Italia. Marisa pretendon se është befasuar se si ka arritur ta festojë ditëlindjen e 50, duke marrë parasysh stilin e saj të jetës.

Marisa ka konsideruar se shumë situata të zakonshme të jetës për të kanë qenë të rrezikshme, siç ishte martesa e saj, në të cilën babai nuk ka marrë pjesë për shkak të masave të sigurisë.

Marisa ka lindur në martesën me Brunon vajzën Lara, ndërsa fëmijën e dytë e ka lindur me Frank Birli, të cilin e kanë vrarë derisa ajo ishte shtatzëne. Birli porsa ishte liruar nga burgu ku e ka vuajtur dënimin prej 14 vjetëve për shkak të plaçkitjes me armë.

Edhe Marisa ishte në burg, edhe atë për shkak të blerjes së shtëpisë me vlerë gati 2 milionë funte me para “të pastruara” të mafisë. Pas tri vjetëve të kaluar në burg kishte vendosur ta ndryshojë jetën. I regjistroi studimet e kriminologjisë të cilat i përfundoi me sukses vitin e kaluar dhe ka shkruar librin “Princesha mafioze”, sipas të cilit do të punohet filmi për Amazon Prime./Insajderi.com.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

U pyet nëse do të martohej me dikë me rrogë 220 euro, habitë me përgjigjen modelja

Published

on

Besa Citaku është vajza nga Drenica e cila e përfaqësoj Kosovën në Egjipt, vitin 2021, në mesin e 77 shteteve të botës.

Ajo u pyet se nëse do të martohej me dikë që ka pagën prej 220 eurosh.

Por, ajo habiti me përgjigjen e saj të sinqertë.

Në LIBERO, ajo tha se do të ishte e mjaftueshme për të dhe se e rëndësishme për të është lumturia se sa paraja.

“Nuk është që çon peshë rroga shumë, është me rëndësi ti shpirtërisht me u ndje mirë me personin, nëse ti ndihesh e lumtur me të dhe të bën të lumtur, se besoj që kish çu peshë rroga e tij”, tha ajo./ATVLIVE/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Pas largimit të Fifit, banorët falen brenda shtëpisë së Big Brother VIP

Published

on

Banorët falen brenda shtëpisë së Big Brother VIP, pas largimit të Fifit.

Largimi i Fifit ka mërzitur jashtë mase banorët në shtëpinë e Big Brother VIP.

Ata janë shqetësuar shumë, sa që për orë të tëra nuk kanë pushuar duke qarë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

E me largimin e këngëtares nga Kosova, banorët kanë zgjedhur të falen brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Menjëherë pasi doli nga shtëpia, Fifi takoi shoqërinë e saj më të mirë, ndër ta edhe ish banorët e Big Brother, Arditin dhe Palomën.

Padyshim aty nuk mungoi as njëri nga anëtarët e grupit “Three Dots”, Klajdi Haruni i cili kishte ardhur ta mbështeste pas daljes këngëtaren.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Flori Mumajesi reagon pas situatës që i ndodhi Fifit mbrëmë në Big Brother VIP (Foto)

Published

on

Situata e mbrëmshme me Fifin, ku u alivanos brenda shtëpisë së Big Brother VIP ka ngjallur reagime të shumta në publik.

Tani ka reaguar edhe Flori Mumajesi nga “Three Dots”, pjesë e së cilit është edhe vetë këngëtarja nga Kosova.

Në një postim të bërë në Instagram, Flori Mumajesi ka publikuar njërën nga këngët e Fifit.

Continue Reading

Aktuale