Connect with us

Spektakël dhe Yje

Ben Stiller mund t’i bashkohet ekipit të “Fast and Furious”

Published

on

Franshiza e filmave “Fast and Furious” mund të përfshijë edhe një prestar të ri të ekipit të aktorëve – bën të ditur Screenrant.

Është fjala për aktorin e njohur, Ben Stiller, që sipas spekulimeve, shumë shpejt mund të fillojë me xhirimin e skenave për filmin e ri.

Në bazë të njoftimeve të fundit, 54-vjeçari pritet të jetë pjesë e vazhdimit të nëntë të filmave aksion me vozitje të shpejtë.

Ky lajm është interesant dhe ndoshta i papritur kur kihet parasysh se kanë mbetur vetëm edhe dy muaj para premierës së filmit të ri.

Për më shumë, fansat nuk kanë shpresuar për ndonjë karakter të ri, pasi që në vazhdimin e nëntë janë paraqitur disa yje të njohur.

Në vazhdimin e nëntë kthehen Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Jordana Brewster e Nathalie Emmanuel, ndërsa atyre u bashkëngjiten edhe John Cena e Charlize Theron. /Telegrafi/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

“Trupin yll e mendjen fyll”, nuk e dalloi Romeon nga Donaldi, “plasin” komentet me ironi për Beatrix

Published

on

Hyrja e vëllait të Donaldit mbrëmë habiti banorët e shtëpisë.

Prej të gjithëve, reagimi i Beatrix mori vëmendje e cila nuk e njohi Romeon.

Këngëtarja, pas disa minutash filloi të dyshonte dhe me sa duket pas reagimit te disa banorëve të cilët nisën të thonin se është Romeo.

Ishte, Einxhel ajo e cila spekuloi e para se nuk ishte Donaldi.

Ndryshe, pas kësaj një numër komentuesish kanë shkruar lidhur me reagimin e vonuar te Beatrix. “Kjo ne fund fare e mori vesh”, “Trixa mos genje se nese e kishe dallu kishe fol ti jo enxhi”, “La nom kjo trixa sa femre trash o”, “triksa nk e njohu fare po mendoj ndonje gje te keqe se po rrinte shum serjoz”, “Trupin yll e mendjen fyll , si thuhet ne shqip , si thuhet ne shqip”, “Trixa ishte gati ta puthte ju thoni e dalloi”, ishin disa nga komentet.

VIDEO

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Adriana Matoshi falënderon të gjithë për lutjet: M’keni bo të fortë!

Published

on

Operimi në tru i Adriana Matoshit ka rezultuar i suksesshëm.

Deputetja e aktorja kosovare ka filluar të rimarrë vetën duke qenë aktive në rrjetet sociale.

Përmes një postimi në Instastory ajo vendosi që t’i falënderoj të gjithë për lutjet që i kanë bërë për të.

“Ju faleminderit per lutjet e juja. M’keni bo te forte shume ma shume. Zoti ju rujte e ju dashte”, shkroi ajo./Indeksonline/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Rok grupi arbëreshë vjen me një përpunim fenomenal të ‘Xhamadani vija vija’ (Video)

Published

on

Rok bendi arbëresh Peppa Marriti kanë përpunuar para një jave këngën “Xhamadani vija vija” dhe atë me një spot tepër interesant.

Peppa Marriti Band janë të njohur si një rok grup arbëresh ku bëjnë rok muzikë duke gërshetuar traditën dhe kulturën “arbëreshe” me rok.

Anëtarët e këtij grupi janë: Angelo Conte (Solist dhe kitarë akustike), Pino Murano (Violinë), Antonio Castrovillari (kitarë elektrike, Demetrio Corino (bas dhe vokal) dhe Francesco Greco (tupana).
Ata tashmë ka vite që bëjnë muzikë të këtillë derisa kanë marrë pjesë në shumë festivale në Itali por edhe përgjatë tërë bregut të Mesdheut, në mesin e të cilëve: Arezzo Wave, Adriatico-Mediterraneo, Sonica, Ampollino Sound, Music Festival, Suns Contest 2009, DemoFest Lamezia Terme, BunkerFest Pezë / Tiranë (Shqipëri), Java Kulturore Arbëreshe Shkup (Maqedoni), etj.

Ata tashmë kanë një album të realizuar si “Rockarbëresh” dhe “Këndò!” këngët e të cilëve transmetohen në radio të shumta kombëtare dhe ndërkombëtare si: Rai Radio 1 “Demo”, Radio Rai “Notturno Italiano”, Radio Tirana në Shqipëri, Radio West dhe Radio Urban FM në Kosovë.

Peppa Marriti band ka bërë edhe intervista të shumta në Itali si në: “Italia thërret Italinë” në Rai International, “La Storia Siamo Noi” në Rai Tre / Rai Educational dhe “Levante” në Rai Tre. Ndër protagonistët e filmit/dokumentarit “rock arbëresh” të Salvo Cuccia. Fituesit e çmimeve ETNO (DemoFest) dhe DEMO D’AUTORE (Sele d’Oro) 2010, transmeton GazetaExpress.

Në nëntor 2013 u botua libri “Rockarbëresh” (botimet e Pendragonit), shpërndarë nga Feltrinelli.

Në shkurt 2017 u publikua albumi i tretë i grupit me titull “Ajëret”, i paraprirë nga një video muzikore e xhiruar nga Arash Radpour.
Në një bazë muzikore tipike rock, koncertet e grupit hapen me tingujt ballkanikë (të theksuar nga përdorimi i violinës), duke iu referuar këngëve tradicionale (Vjershë) dhe vazhdojnë në botën e muzikës popullore dhe bashkëkohore.

Qëllimi i grupit është të mbrojë, nëpërmjet muzikës rock, gjuhën dhe kulturën e pakicave italo-shqiptare, të pranishme në Italinë e Jugut prej më shumë se 5 shekujsh.

Continue Reading

Aktuale