Connect with us

Sport

Guardiola u ndaloi lojtarëve të Sitit të japin intervista

Published

on

Pep Guardiola thirri mbledhje urgjente me futbollistët e Mançester Sitit për shkak të dënimit të shqiptuar nga UEFA, e cila e largoi ekipin dy vjet nga turniret evropiane të klubit.

Strategu spanjoll dërgoi kërkesë deri te lojtarët. Fillimisht, Guardiola ka kërkuar prej tyre nivel më të lartë të mundshëm të profesionalizmit, si dhe përgjegjësi nga ata. Priten ndeshje kyçe për “qytetarët”, pasi që pasoi takim me Uest Hemin, të anuluar nga fundjava e kaluar.

Gjithashtu, para takimit të së tetës së finales me Real Madridin në Ligën e kampionëve, Guardiola ka kërkuar nga lojtarët e tij të evitojnë intervista, si dhe ngjarje publike dhe takime familjare.

Dëshira e tij është që të jenë tërësisht të fokusuar në këtë takim dhe të mos jenë nën ndikim të askujt.

Continue Reading

Sport

Bayerni i pamëshirshëm e dërgon Barcelonën në Europa Ligë, Benfica vazhdon tutje

Published

on

Në përjashtim të sfidës ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit e cila u shty për ditën e nesërme për shkak të reshjeve të mëdha të borës në Itali, tashmë kanë përfunduar të gjitha sfidat tjera të Ligës së Kampionëve nga grupet E,F,G dhe H.

Barcelona është përshëndetur nga Liga e Kampionëve pasi është mposhtur sërish nga Bayerni në “Alianz Arena” me rezultat 3-0 dhe kështu ka mbetur në vendin e tretë në grupin E me shtatë pikë.

Golat për Bayernin i realizuan Muller, Sane dhe Musiala, ndërkohë që katalanasit nuk u treguan asnjëherë të rrezikshëm para portës kundërshtare, transmeton KosovaPress.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Benfika e ka mposhtur me rezultat 2-0 Dinamo Kievin duke shkuar në kuotën e tetë pikëve në vendin e dytë, 10 më pakë se Bayerni i vendit të parë.

Continue Reading

Sport

Bayerni në epërsi prej dy golave pas pjesës së parë

Published

on

Bayern Munichu e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi prej dy golave (2:0) ndaj skuadrës së Barcelonës. Kjo ndeshje po luhet në stadiumin “Allianz Arena” dhe i takon xhiros së fundit të Grupit E të Ligës së Kampionëve.

Thomas Mueller (35’) dhe Leroy Sane (43’), kanë shënuar për epërsinë e skuadrës bavareze. Për Barcelonën, ky rezultat nuk është aspak i favorshëm për shkak se do ta eliminojë nga Liga e Kampionëve.

Barça është e treta në grup pasi në pozitën e dytë është ngritur Benfica pas përfundimit të pjesës së parë. Edhe Benfica është në epërsi 2:0 ndaj Dynamo Kievit në ndeshjen tjetër të këtij grupi pas pjesës së parë.

Continue Reading

Sport

Juventusi mposht Malmon dhe mbyll grupin si lider

Published

on

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Malmos, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi italian Moise Kean pas asistimit të Federico Bernardeschit në minutë ne 18-të.

Pas kësaj fitoreje Juventusi e mbyll grupin si lider me 15 pikë, tri pikë më shumë se Chelsea.

Kurse, Malmo pozicionohet në vendin e fundit me një pikë.

Continue Reading

Aktuale