Sport

Joao Felix do të mungojë kundër Liverpool?

Published

on

Skuadra e Atletico Madrid pritet të ketë një mungesë të madhe, për ndeshjen e Ligës së Kampionëve, kundër Liverpool.

Ylli i Atletico, Joao Felix, pritet të mungojë në këtë ndeshje, si pasojë e një gripi, transmeton lajmi.net.

120 milionëshi i madrilenëve do të ishte një mugnesë e madhe për Diego Simeone, në këtë ndeshje tejet të rëndësishme.

Lajm i keq për Atletico para kësaj ndeshje mund të konsiderohet edhe rikthimi i Sadio Mane. /Lajmi.net/

Continue Reading

Sport

Bayerni i pamëshirshëm e dërgon Barcelonën në Europa Ligë, Benfica vazhdon tutje

Published

on

Në përjashtim të sfidës ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit e cila u shty për ditën e nesërme për shkak të reshjeve të mëdha të borës në Itali, tashmë kanë përfunduar të gjitha sfidat tjera të Ligës së Kampionëve nga grupet E,F,G dhe H.

Barcelona është përshëndetur nga Liga e Kampionëve pasi është mposhtur sërish nga Bayerni në “Alianz Arena” me rezultat 3-0 dhe kështu ka mbetur në vendin e tretë në grupin E me shtatë pikë.

Golat për Bayernin i realizuan Muller, Sane dhe Musiala, ndërkohë që katalanasit nuk u treguan asnjëherë të rrezikshëm para portës kundërshtare, transmeton KosovaPress.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Benfika e ka mposhtur me rezultat 2-0 Dinamo Kievin duke shkuar në kuotën e tetë pikëve në vendin e dytë, 10 më pakë se Bayerni i vendit të parë.

Sport

Bayerni në epërsi prej dy golave pas pjesës së parë

Published

on

Bayern Munichu e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi prej dy golave (2:0) ndaj skuadrës së Barcelonës. Kjo ndeshje po luhet në stadiumin “Allianz Arena” dhe i takon xhiros së fundit të Grupit E të Ligës së Kampionëve.

Thomas Mueller (35’) dhe Leroy Sane (43’), kanë shënuar për epërsinë e skuadrës bavareze. Për Barcelonën, ky rezultat nuk është aspak i favorshëm për shkak se do ta eliminojë nga Liga e Kampionëve.

Barça është e treta në grup pasi në pozitën e dytë është ngritur Benfica pas përfundimit të pjesës së parë. Edhe Benfica është në epërsi 2:0 ndaj Dynamo Kievit në ndeshjen tjetër të këtij grupi pas pjesës së parë.

Sport

Juventusi mposht Malmon dhe mbyll grupin si lider

Published

on

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Malmos, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi italian Moise Kean pas asistimit të Federico Bernardeschit në minutë ne 18-të.

Pas kësaj fitoreje Juventusi e mbyll grupin si lider me 15 pikë, tri pikë më shumë se Chelsea.

Kurse, Malmo pozicionohet në vendin e fundit me një pikë.