Connect with us

Spektakël dhe Yje

Adelina tregon këmbët shumë “HOT” (FOTO)

Published

on

Këngëtarja Adelina Berisha njihet për asetet e mrekullueshme.

Bukuroshja së fundmi po qëndron në Amerikë te motra e saj e atje ka bërë disa foto të bukura.

Adelina shihet e veshur me një fustan të shkurtë që ia nxori këmbët shumë “HOT”.

Kujtojmë që ditë më parë Adelina festoi ditëlindjen.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

‘Nëse i duhet ndihmë do të dal në rrugë si ushtar i saj’, Adriana Matoshi i përgjigjet Labit

Published

on

Aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi njofto dje se do të operohet pasi i është kthyer pas nëntë vitesh tumori në tru. Pas njoftimit të saj, këngëtari Labinot Tahiri ka deklaruar se nëse është e nevojshme, do të dalë në rrugë për të mbledhur para për shërimin e Adrianës.

Matoshi i është përgjigjur Tahirit me një koment në Facebook, ku e ka falënderuar për iniciativën. Ajo ka shkruar se operimi i saj nuk ka kushtuar shumë dhe se i kanë dalë në ndihmë shoqëria dhe kolegët.

“E vleresoj shume iniciativen e faleminderit nga thellesia e shpirtit. Faleminderit Zotit operacioni im nuk ka kushtuar aq shtrejte dhe gjithashtu koleget dhe shoqeria me kane ndihmuar. Uroj qe gjithsecili njeri qe eshte i semure te kete forcen e Zotit per me perballu dhimt e njerezit per rreth qe e kane zemren e madhe per kontribut. Ju dua fort”, i është përgjigjur Matoshi Tahirit.

Labi sot ka shkruar se nëse është nevoja, do të dalë në rrugë për të mbledhur para për shërimin e Adrianës.

“NËSE ADRIANËS I DUHET NDIHMA JONË NE JEMI ATY 24 orë…Kam dalur për shumë kend në rrugë, në borë e në shi, për ;- nëna, vajza, motra e vllezër, të rinjë e të reja, për të berë atë që quhet mrekulli, duke grumbulluar brenda orëve me qindra mijera euro se bashku me shqiptarët anekand botës.

Nëse rastësisht i duhet ndihma nga ana jonē, për të grumbulluar mjete për shërim jashte vendit, prap edhe për artisten tonë , do të dale në rrugë si ushtar i saj , për të bërë çmos që ajo t’a luftojë këtë semundje!”, ka shkruar Labi.

Përveç Labit, ndihmë ka ofruar edhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli. Ai ka shkruar se mund t’i ndihmojë Matoshit duke e dërguar për shërim jashtë vendit.

“Adriana unë uroj nga zemra që të kurohesh nga kjo kokëdhimbje sa më shpejt. Të lutem mos harro se jam në dispozicionin tënd nëse mendoni se jashtë vendit, në Zvicër apo gjetiu do të ishte më mirë të vazhdosh të merresh me këtë problem që po të shqëtëson tani. Më thuaj të lutem!”, ka shkruar Pacolli.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Atdheu ironizon Borën, pas afrimitetit të Donaldit me Beatrixën

Published

on

Ish-konkurrenti i sezonit të dytë të “Për’puthen”, Atdhe Xheravina shpeshherë është përfolur në media për një lidhje të mundshme me moderatoren e këtij emisioni, Bora Zemanin. Por, që tani dyshja nuk e ndjek më njëri-tjetrin as në rrjete sociale.

Në shtëpinë e “Big Brother VIP” është ish i dashuri i Borës, Donald Veshaj, me të cilin moderatorja zhvilloi një takim brenda shtëpisë, ku shfaqen ndjenjat për njëri-tjetrin. Ata i dhanë një mundësi njëri-tjetrit për t’u sqaruar pas përfundimit të këtij reality-show, por siç duket gjërat kanë marr drejtim tjetër.

Në 3-vjetorin lidhjes së tyre, Donaldi u përkujdes që t’i dhuronte qaforen e tij Borës, e që këtë dhuratë ajo e vendosi menjëherë duke u paraqitur në disa dalje në publik me varësen e humoristit.

Por, ditëve të fundit, Donaldi ka nisur flirtimet me këngëtaren kosovare, Beatrix Ramosaj, e që kjo gjë duket se nuk i ka pëlqyer Borës, duke publikuar një fotografi pa varëse.

Ndërsa, nuk ka vonuar reagimi i Atdhe Xheravinës, i cili publikoi një fotografi me varëse, teksa ka shkruar: “Ta heq varësen apo ta mbaj”.

Kujtojmë, që Donaldi ka reaguar i revoltuar para disa ditësh duke thënë se është lodhur me etiketimet brenda shtëpisë si partneri i Borës dhe u shpreh se është beqar.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

I dërgoi para mashtruesit për 15 vjet, duke menduar se po ia dërgonte modeles së njohur

Published

on

Ish-përfaqësuesi i volejbollit të Italisë, Roberto Cazzaniga (42), i dërgoi para një gruaje që mendonte se ishte modelja braziliane Alessandra Ambrosio (40) prej vitesh, për të treguar më në fund se pas gjithë kësaj qëndronte një mashtrues 50-vjeçar nga Sardenja.

Sipas mediave italiane, në 15 vjetët e mëparshëm, Cazzaniga i dërgoi rreth 700 mijë euro gruas që mendonte se ishte Alessandra Ambrosio dhe siç e pranoi vetë, gjithçka filloi kur një mik i dha një numër telefoni që dyshohet se i përkiste gruas që ai donte të takohej, shkruan Mirror.

Ishte Maya, një grua 50-vjeçare nga Sardenja, e cila pretendoi se ishte një pseudonim i përdorur dhe se ajo ishte në të vërtetë modelja braziliane Alessandra Ambrosio.

Cazzaniga thotë se ata nuk u takuan sepse ajo u justifikua me një orar të ngjeshur dhe probleme me zemrën.

“Ne kurrë nuk e pamë njëri-tjetrin. Ajo gjithmonë kishte një mijë justifikime, si sëmundje apo punë. Por unë prapë rashë në dashuri me atë zë, dhe kështu telefononi pas telefonate. Kontaktonim vetëm përmes telefonit, pothuajse çdo ditë”, tha Roberto për Corriere della Sera.

Roberto pranoi se kishte marrë hua nga miqtë dhe familja për nevojat e saj dhe shtoi se tre persona qëndronin pas mashtrimit.

Shokët e skuadrës e kanë cilësuar si naiv dhe se në fakt kanë dyshuar për mashtrim dhe e kanë denoncuar rastin në polici që po kryen hetimet.

Continue Reading

Aktuale