Connect with us

Argëtim

Rrahje të tillë në ring nuk keni parë (VIDEO)

Published

on

Nëse keni dëgjuar ndonjëherë për emrin Bob Sapp, me siguri e mbani mend atë që nga ditët e tij në K-1 dhe përsëri në fillim të viteve 2000. Sapp ishte një i preferuar në Japoni për shkak të madhësisë së tij të madhe. Me një lartësi prej 6,5 ″ dhe peshon afër 400lbs, madje edhe kundër konkurrentëve të tjerë me peshë të rëndë, Sapp fjalë për fjalë duket si një gjigand.

Megjithëse Bob Sapp nuk kishte shumë aftësi, përmasat dhe forca e tij masive e bënë atë një nga më të preferuarit në Japoni. Roli i Bob Sapp në K-1 ishte thjesht për të argëtuar turmën me përmasat masive. Ai u fut në ring kundër disa prej djemve më të mirë në divizionin K-1 të peshës së rëndë dhe bëri çuditërisht mirë. Ndërsa ai i tejkaloi shumicën e kundërshtarëve të tij, mungesa e përvojës së tij ishte e vetmja arsye pse njerëzit u ndeshën me të.

Kjo luftë midis legjendës K-1 Earnesto Hoost dhe Bob Sapp është një nga luftimet më argëtuese dhe emocionuese të K-1 që do të shihni ndonjëherë. Nuk është një luftë teknike nga ndonjë shtrirje e imagjinatës, por është një nga ato përleshjet që do t’ju mbajë pa frymë deri në fund.

Continue Reading

Argëtim

Në -2 temperatura me tupana shkon ti merr paratë që i fitoi në bastore (Video)

Published

on

Në minus dy gradë mbrëmë në Nish një djalë i cili është marrë me sport ka nxjerrë banorët në qendër në rrugë, raporton portali “A1on”.

Ai ecte me trumpetistë në pjesën e këmbësorëve të rrugës Obrenoviваeva. E priste fitimin me duar të ngritura dhe në çdo hap njerëzit dilnin nga kafenetë dhe banesat për ta uruar.

Trumbetistët e dërguan në bastoren, e cila është në fund të pjesës së këmbësorëve të rrugës Obrenoviваeva, shkruan A1on.mk.

“Ai eshtë marrë me sport që ne të argëtohemi”, na thanë trumbetistët pasi djali hyri në bastore.

Continue Reading

Argëtim

Pati 300 takime dashurie në internet, por të dashurën më në fund e takoi në mënyrën ‘e vjetër’

Published

on

Josh Wood, 31 vjeç, i cili jeton në Londër, shpjegoi se ai dhe tre shokët e tij vendosën të provonin takimet në internet me shpresën për të gjetur dashurinë, por shumë nga njerëzit që ai dërgoi mesazhe nuk përgjigjen dhe ata që i dërguan vetëm biseduan.

Pavarësisht grumbullimit të mbi 300 ndeshjeve, ai zbuloi se përvoja e tij në përpjekjen për të gjetur një takim ishte zhgënjyese dhe në fund ishte qasja tradicionale e ngjitjes dhe bisedës me dikë në një bar që e çoi te e dashura e tij, Lisa.

Tani Josh pohon se kultura e takimeve në internet po ‘shkatërron jetën e dashurisë së të gjithëve’, shkruan Dailymail.

Josh shpjegoi se përveç bisedave të sforcuara, shpesh ekziston rreziku për të takuar dikë për një takim pasi mund të rezultojë të jetë krejtësisht ndryshe nga pritshmëritë.

Josh pranoi se ai mendon se takimet në internet po i bëjnë njerëzit të bëhen të cekët, si dhe po përkeqësojnë aftësinë për t’u shoqëruar.

Që nga kërkimi i tij për dashurinë jashtë linje, ai ka gjetur një të dashur nga fillimi i një bisede në një bar në Chelsea.

Continue Reading

Argëtim

Publikohen pamjet – Incident i tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në Përputhen

Published

on

By

Bledi dhe Mikela janë përfshirë në një debat të fortë të shtunën e kaluar gjatë Prime-t të Për’puthen. Ndërsa Mikela ishte ulur në karrige, ai ka goditur këtë të fundit, ndërsa ishte shumë i nxehur.

Kjo ka sjellë reagimin e vajzës e cila e ka quajtur jo burrë, ndërsa vajzat dhe djemtë e kanë mbajtur. Opinionistët e kanë konsideruar një veprim të ulët atë që bëri Bledi, duke qenë se ky është një program që promovon dashurinë.Continue Reading

Aktuale