Connect with us

Video

Momenti kur motoristi humb kontrollin dhe bie në greminë (VIDEO)

Published

on

Momenti kur një motoçiklist fluturon nga një shkëmb dhe mbijeton është kapur në video.

Matthew Murray, 27 vjeç, ishte duke hipur nëpër Malet e Santa Monikës në rrugën e tij për të punuar pranë Calabasas, California, kur një GoPro i bashkangjitur në motorin e tij filmoi përplasjen e tmerrshme.

Murray po merrte një kthesë në rreth 40mph shpejtësi në rrugën malore kur ai goditi supin e zhavorrit.

“Menjëherë e mendova në kokën time se do të vdisja”, kujton momentin kur fluturoi mbi skajin e shkëmbit në një intervistë me CBS Los Angeles.

Murray dhe biçikleta fluturuan afërsisht 270 metra poshtë kodrës, dhe ai u trokit pa ndjenja.

Murray theu shpinën, hipin, legenin, kolarbonën, shpatullën, kërcellin, brinjët, kockën e trurit dhe sakrumin, si dhe shpimet e të dy mushkërive.

Murray ishte pa ndjenja për rreth një minutë e gjysmë përpara se të dëgjohej në video duke bërtitur për ndihmë.

Një shofer kalimtar e pa atë dhe thirri një ambulancë.

Megjithë dëmtimet e tij të rënda, Murray u largua nga spitali në më pak se një javë sepse sigurimi i tij shëndetësor kishte pushuar së fundmi, thanë familja e tij.

Familja e Murray ka krijuar një faqe GoFundMe për të ndihmuar në financimin e trajtimit dhe rehabilitimit të të riut.

Continue Reading

Video

Pamje të rënda, momenti kur gruaja merr 100 kamxhikë trupit pasi tradhtoi burrin (Video)

Published

on

By

Pamje të rënda, momenti kur gruaja merr 100 kamxhikë trupit pasi tradhtoi burrin (Video)

Një grua e martuar u rrah 100 herë me kamxhik pasi pranoi tradhtinë bashkëshortore në Indonezi, ndërsa burri me të cilin tradhtoi mori vetëm 15 goditje.

Ivan Najjar Alavi, kreu i Divizionit të Përgjithshëm të Hetimeve në zyrën e prokurorëve të Acehit në Indonezi, tha se gjykata dha një dënim më të ashpër për gruan pasi ajo pranoi se pati marrëdhënie seksuale jashtë martesës së saj.

Gjykatësit e patën të vështirë për ta dënuar burrin, i cili ishte atëherë kreu i agjencisë së peshkimit dhe gjithashtu i martuar, sepse ai mohoi të gjitha akuzat, tha Alavi.

“Gjatë gjykimit, ai nuk pranoi asgjë, duke mohuar të gjitha akuzat. Kështu, [gjyqtarët] nuk janë në gjendje të provojnë nëse ai është fajtor”, u tha Alavi gazetarëve pas fshikullimit publik që u jepet shkelësve të ligjit të sheriatit në Aceh.

Rrahja me kamxhik e gruas u ndalua për pak çaste pasi ajo nuk mundi ta duronte dhimbjen.

Aceh është rajoni i vetëm në Indonezinë me shumicë myslimane që imponon ligjin e Sheriatit, i cili lejon fshikullimin për akuza që përfshijnë lojërat e fatit, tradhtisë bashkëshortore, pirjen e alkoolit dhe marrëdhënieve homoseksuale.

Continue Reading

Lajme

VIDEO – Një tjetër autobus u dogj sonte në Bullgari, ja detajet

Published

on

By

Një autobus tjetër raportohet të ketë marrë flakë dhe është djegur tërësisht sonte në Bullgari në rajonin e Gurkovës. Autobusi ka qënë me targa të Rumanisë, ndërsa për fat të mirë brenda nuk ka pasur udhëtarë, përveç shoferit i cili ka arritur të dalë jashtë dhe nuk ka asnjë lëndim, përcjell in7 prej mediave bullgare.

Sipas zjarffikêsve që kanë shuar zjarrin, autobusi është djegur në lëvizje dhe sipas gjitha gjasave arsyeja e zjarrit ka qënë ndonjë defekt teknik i autobusit. Meqë shoferi nuk e flet gjuhën bullgare ende nuk ka detaje më të hollësishme për ngjarjen.

Ngjarja në fjalë ndodh disa ditë pas rastit tragjik të autobusit nga Maqedonia e Veriut ku humbën jetën 45 persona, mes tyre edhe fëmijë. Shkaqet e aksidentit tragjik ende nuk dihen edhe pse në opinion qarkullojnë disa versione. Versioni zyrtar nga autoritetet bullgare pritet të jepet në javët në vazhdim./in7.tv

VIDEO nga vendgjarja

Continue Reading

Denoncime

Video Lajm/ Tetova sërish mbulohet nga mbeturinat

Published

on

Tetova sërish mbulohet nga mbeturinat
Denoncim nga qytetarët

Continue Reading

Aktuale