Connect with us

Spektakël dhe Yje

Olta Gixhari rrëfen momentin e tërmetit: U dorëzova sepse dera nuk po hapej (VIDEO)

Published

on

Programi i pasdites në ekranin e ‘Top Channel’, ‘Ftesë në 5’ ka trajtuar prej disa ditësh në mënyrë të vazhdueshme aktualitetin që ka ‘mbërthyer’ Shqipërinë këto ditë. Pjesë e tij janë bërë personazhe të ndryshëm të njohur, psikologë dhe ekspertë, të cilët kanë rrëfyer se si e kanë përjetuar tërmetin e 26 nëntorit.

Pasditen e sotme në një lidhje në ‘Skype’, aktorja e njohur, Olta Gixhari rrëfeu mes lotësh përballjen me këtë situatë të vështirë, të cilën i ish dashur ta kalonte në qytetin e Durrësit.

“Ndihem e lumtur që në ato momente dramatike isha pranë familjes time dhe isha burim force për ta në këtë moment shumë të vështirë. Duke kaluar me makinë një ditë pas tërmetit shikoja qytetin tim e cila kishte marrë pamjen e një qyteti fantazmë dhe kjo më preku së tepërmi. Gjithashtu më ka prekur edhe sesi populli ynë është solidarizuar dhe të gjithë kemi ndihmuar njëri-tjetrin. Unë ndihem krenare sesi populli ynë i ka dhënë dorën njëri-tjetrit dhe të gjithë bashkë do të jemi më të fortë. Unë jam larguar nga shtëpia ime dje dhe do të bëj një pushim të gjatë sepse jam shume e prekur psikologjikisht nga e gjithë kjo dramë që kemi kaluar”, tha mes lotësh aktorja.

Olta nuk ngurroi dhe të përcjellë një mesazh mjaft të rëndësishëm për të gjithë qytetarët e Durrësit.

“Unë i bëj thirrje të gjithëve, ju lutem t’i lemë kohë qytetit që të rimëkëmbet dhe të gjithë bashkë të rikthehemi në të dhe të mos e braktisim atë”, e përfundoi fjalën e saj Gixhari.

Ndër të tjera, bukuroshja bionde tregoi detaje të padëgjuara më parë, duke zbuluar se në momentin e tërmetit, i kishte rënë dollapi me këpucët e saj në kokë. Olta pohoi se u dorëzua pasi dera nuk hapej, megjithatë pas tronditjes së madhe tashmë ajo ndodhet në Francë për t’u qetësuar dhe ndjerë më mirë.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

U plotësohet dëshira e fansave të Borës: Beatrix eliminohet nga shtëpia e Big Brother

Published

on

Beatrix nuk do të jetë më pjesë e shtëpisë së Big Brother Albania VIP.

Beatrix i ka dhënë fund aventurës në këtë shtëpi, pasi që sot është eliminuar nga Big Brother Albania me votat e publikut.

Por, ajo mund të rikthehet përsëri në shtëpi pasi që babagjyshi dhuroi bileta kthyese.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Kush do të dal sonte nga shtëpia e Big Brother VIP, Einxhel, Beatrixa apo Donaldi?

Published

on

Brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, eliminim do ketë edhe sonte.

Donaldi, Beatrixa dhe Einxhel janë banorët e nominuar dhe njëri nga ta do e lë sonte shtëpinë, shkruan lajmi.net.

Ishte Arbri, banori i cili i çoi treshen në nominim fal “Kutisë së Pandorës” i cili e hapi spektaklin e së martës.

Duke e ditur rrjedhjen e ngjarjeve së fundmi brenda shtëpisë së famshme në Shqipëri, ky nominim shkaktoi edhe tension brenda “Big Brother VIP”, gjithashtu shkaktoi edhe një situatë të paparashikueshme, për faktin se nuk dihet se si do ecin gjërat sonte.

Ndryshe, si Einxhel, Donaldi dhe Beatrixa janë tre banorët pothuajse me të komentuar dhe nuk dihet se cili nga ta do e lë sonte shtëpinë./Lajmi.net/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Këngëtarja shqiptare zbulon shifrën më të lartë që ka marrë nga performanca në një dasmë

Published

on

Këngëtarja shqiptare, Arinda Gjoni ka folur për fenomenin e zakonshëm të artistëve dhe pronarëve të lokaleve ku performojnë live. Ajo tha se bazohen tek klikimet në Youtube sepse mendojnë se është mënyra se si matet popullariteti.

“Shumë e vërtetë. Kjo është e keqja se pronarët e lokaleve ndoshta nuk ia kanë idenë shumë klikimeve repertorit, dhe shohin thjesht klikimet dhe mendojnë që në bazë të tyre do kesh popullaritet. Mua më ka rezultuar ndryshe, ndoshta kam pasur me pak se 1 milionë por kur kam shkuar koncert ma ka kënduar këngën gjithë publiku”, tha Gjoni.

Arinda tregoi se ka kënduar që kur ishte e vogël në dasma, madje dhe si fitoi liceun pasi kishte kënduar në një dasmë.

Duke qenë gjithmonë live dhe në evente Ermali e pyet se cila ka qenë shuma më e madhe që ka fituar në dasmat shqiptare.

Ajo tha se mund ta thotë: “Mund të ketë shkuar 10-15 mijë euro”.

Continue Reading

Aktuale