Connect with us

Spektakël dhe Yje

Besa Kokëdhima vendosi të tërhiqej nga “Kënga Magjike”, Gjebrea i kërkon hapur të kthehet: Do të këndojmë për të ndërtuar

Published

on

Më 26 nëntor Shqipëria u përball me tërmetin trag jik që u mori jetën 51 njerëz dhe lë ndoi rreth 900 të tjerë. Pas kësaj situate teje delikate këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima e cila prezantoi edhe këngën e saj që do të performonte në “Këngën Magjike”, ka deklaruar përmes një njoftimi në rrjetet sociale se ka hequr dorë nga ky festival për shkak se ajo vet nuk ndihej e gatshme për të kënduar pas kësaj ngjarje.

“Te dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se ne kete kohe trag jedie, pikellimi dhe pa niku, e kam te pamundur te performoj dt 5 – 7 Dhjetor ne Kenga Magjike 2019. Zemra ime eshte e ngarkuar me desh perim dhe vu ajtje per ata qe nuk jane me, dhe nuk jam ne gjendje te kendoj kur me bashkekombesit e mi ka ndodhur kaq shume; ndaj me duhet te terhiqem zyrtarisht nga Kenga Magjike 2019! Jam e bindur qe Kenga Magjike do beje nje pune te lavderueshme per te kontribuar ne menyren e saj per te ndihmuar te prekurit, une do jap ne heshtje ndihmen dhe kontributin tim per te lehtesuar sado pak dh imbjen e tyre, dhe respektuar hu mbjet e pashlyeshme te tyre. Kerkoj ndjese fansave te mi te cilet prisnin performimin tim dhe falenderoj organizatoret dhe @arditgjebrea per githcka kane bere per mua dhe koleget e mi!”-shkruan Besa.

Por menjëherë pas këtij njoftimi të Besës ka reaguar edhe kantautori injohur Ardit Gjebrea i cili prej vitesh tashmë organizon festivalin e Këngës Magjike, teksa i thotë Besës që të mos heq dorë, por të marrë pjesë në këtë festival pasi për të gjithë ata që do të marrin pjesë këtë vit do të ketë misionin, i cili konsiston në të kënduartit për të ndërtuar, dhe se të gjithë bashkë do kontribuojmë për ata që kanë nevojë.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Ja si reaguan prindërit e të dashurit 20 vite më të ri kur morën vesh për lidhjen me Adriana Matoshin

Published

on

Deputetja dhe aktorja Adriana Matoshi e fftuar në “Goca dhe Gra” këtë të mërkurë ka rrëfyer se si u ndjenë prindërit e të dashurit të saj Keith Groeneveld kur morën vesh për lidhjen me diferencë shumë të madhe moshe.

Adriana tha se ata ishin stepur, pasi nuk e prisnin që djali i tyre të kishte një të dashur 20 vite më të vjetër dhe me një vajzë, por ai ndoqi ndjenjat e tij dhe jo çfarë thoshin të tjerët.

“Keith ka mendime ashtu siç unë kam tani, ndoshta është edhe gjenerata e tij që mendon për jetën. Ai mamit dhe babit tim i thotë mami babi, ndërsa unë akoma nuk i kam takuar prindërit e tij. Ata janë stepur pak kur e kanë marrë vesh, por ai ka vepruar duke u bazuar në ndjenjat e tij. Edhe shoqëria e tij nuk kanë qenë dakord, ai nuk kë ka thënë gjë, por unë e kam kuptuar vetë”, tha Adriana.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

‘Po ika unë, jepi gaz’, Trixa këshillon Donaldin

Published

on

Donaldi, Beatrixa dhe Einxheli janë tre banorët e nominuar për të premten.

Beatrixa është ajo që po ndjenë eleminimin më së shumti.

Ajo ka këshilluar Donaldin për mundësitë pas daljes së saj.

Sipas saj ai duhet të i jep gaz dhe të luftojë për finalen dhe fitoren e madhe.

Trixa tha se ka mbështetjen e një familje shumë të fortë dhe nuk do të jetë e vështirë ta kalojë.

Donaldi e ka dëgjuar Trixën teksa fliste i prekur.

Ndryshe, BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale të dedikuara posaçërisht për të ndjekur banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, 24/7, pa pagesë shtesë, të numëruara 31 dhe 32 në listën e kanaleve, si dhe përmbledhjen javore në kanalin TOP Channel.

Video

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Fiton para më shumë se Jay Z! Njihuni me ‘mbretin e Youtube’

Published

on

Një raport nga Forbes zbulon se YouTuber-i MrBeast ka fituar një total prej 54 milionë dollarësh në vitin 2021, gjë që e bën atë krijuesin më të paguar të përmbajtjes në të gjithë platformën.

Jimmy Donaldson, i njohur shumë më gjerësisht si Z. Bisha në internet, ka pasur një karriere me rrota. Karriera e tij fillestare në YouTube ishte mjaft eksperimentale, me Donaldson që provoi forma të ndryshme të përmbajtjes në mënyrë që të nuhaste çelësin e artë që të gjithë në platformë vazhdojnë të kërkojnë: bërjen e përmbajtjes që bëhet virale.

Ai do ta arrinte këtë qëllim për herë të parë në janar 2017, me një video ku luante vetë njeriu që numëronte deri në 100,000. Kjo video shumë e rastësishme mblodhi miliona shikime dhe e bëri Jimmy-n të kuptonte se arritja e madhe ishte ndoshta një nga mënyrat më të mira për ta bërë atë të madh në YouTube. Që atëherë, videot e Mr Beast janë bërë gjithnjë e më të mëdha në shkallë, duke kaluar nga garat që u japin fituesve 1000 dollarë ose më shumë në një turne masiv influencuesish me fituesin që merr 1 000 000 dollarë.

Karriera e MrBeast ka qenë interesante për t’u ndjekur, jo vetëm për shkak të përmbajtjes së vazhdueshme virale që nxjerr njeriu dhe ekipi i tij, por edhe për shkak të mënyrës se si ai ka vendosur t’i përdorë ato para jashtë flluskës së YouTube.

Continue Reading

Aktuale