Connect with us

Spektakël dhe Yje

Taylor Swift theu rekordin e Michael Jackson

Published

on

Ylli i muzikës pop amerikan Taylor Swift theu rekordin e Michael Jackson në çmimet e American Music Awards (AMA) dje në Teatrin Microsoft në Los Angeles, California, USA.

Në këtë ngjarje, ajo fitoi gjashtë çmime – duke përfshirë albumin më të mirë të pop / rock dhe artist i vitit. Ka gjithsej 29 tituj, pesë më shumë se ish “Mbreti i Pop”.

Përkatësisht, dihet që bashkëpunëtorët e saj të fundit Scooter Brown dhe Scott Borcheta ende zotërojnë të drejtat për këngët e mëparshme të Swift, edhe pse nuk kishin asnjë pjesë në krijimin e kompozimeve.

Swift fitoi gjithashtu artisten femër pop-rock, artiste të preferuar dhe spotin e videos së vitit për “Duhet të qetësohesh”. Ajo u emërua gjithashtu një artiste e dekadës.

Këtu janë çmimet e tjera të rëndësishme:

Artisti më i mirë i ri: Billy Elisha.

Pop Artisti më i mirë Pop / Rock: Khalid.

Kënga më e mirë e pop-rock: “Pa mua” të Chelsea.

Bashkëpunimi i Vitit: “Señorita” nga John Mendez dhe Camilla Cabello.

Muzika e filmit të preferuar: “Mbretëresha” për filmin “Bomb Rapsody”.

Artisti më i mirë i Rep / Hip-Hop: Cardi B.

Kënga më e mirë rap / hip-hop: “Old Town Road” e Lil Nas Ex dhe Billy Ray Cyrus.

Performuesit më të mirë të vendit: Kane Brown dhe Carrie Underwood.

Kënga më e mirë e vendit: “Speechless” nga Dan dhe Jay, të cilët u emëruan gjithashtu grupi më i mirë i vendit apo dueti.

 

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Published

on

By

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Aktorja turke Hande Erçel, e njohur për publikun shqiptar me rolin e Edës në serialin “Dashuria është në ajër”, ka përjetuar ndarjen e dytë.

Në shkurt të këtij viti, ajo dhe Kerem Bursin deklaruan ndarjen dhe nuk kaloi shumë e aktorja u përfol për një lidhje të re.

Ajo u kap mat me aktorin Kan Yildirim disa herë, por duket se edhe kjo romancë ka përfunduar këtë verë. Hande ka deklaruar për mediat turke se është beqare dhe me Kanin kanë mbetur thjesht miq

Sakaq, dyshja kanë hequr njëri-tjetrin nga rrjetet sociale duke konfirmuar kështu zyrtarisht ndarjen./Gazeta Express/

Continue Reading

Kosovë

Reciprociteti me Serbinë, Stresi: Jemi gati 20 mijë veta të sakrifikojmë jetën për Kosovën

Published

on

By

Reciprociteti me Serbinë, Stresi: Jemi gati 20 mijë veta të sakrifikojmë jetën për Kosovën

Reperi i njohur nga Shqipëria, Stresi, ka reaguar për reciprocitetin me Serbinë.

Përmes një postimi në Instagram, artisti shkruan se ai bashkë me 20 mijë veta nga mosha 18 deri 35, janë gati të sakrifikojnë jetën për të mbrojtur çdo pëllëmbe tokë të Kosovës.

Ai poashtu thotë se kërcënimi serb po bëhet për popullin shqiptar të Kosovës, dhe siç ka shkruar reperi më tutje, çdo njeri që e do këtë komb duhet të jetë në mbështetje sepse ‘jemi të një gjaku’, njofton Klankosova.tv.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Published

on

By

Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Një prokuror spanjoll ka kërkuar që superylli kolumbian Shakira të dënohet me 8 vite burg dhe 23 milionë euro gjobë për evazion fiskal, sipas gazetës El Pais, shkruan Reuters.

Zyra e prokurorit spanjoll dhe përfaqësuesit e Shakirës nuk komentuan në lidhje me çeshtjen, sipas AFP.

Këtë javë, ylli i popit refuzoi një marrëveshje nga zyra e prokurorit për të hequr dorë nga rasti duke e akuzuar atë për mospagimin e taksave nga viti 2012 në 2014, periudhë gjatë së cilës Shakira tha se nuk jetonte në Spanjë.

Continue Reading

Aktuale