Connect with us

Spektakël dhe Yje

Kush është këngëtari i njohur shqiptar që ka shpenzuar 300 mijë euro për një veturë?

Published

on

Ramadan Krasniqi është një prej këngëtarëve më të njohur dhe të respektuar të muzikës popullore qytetare në Kosovë.

Ai është një njeri serioz që vlerëson muzikën e mirë dhe i ka qëndruar larg komercializimit.

Së fundmi Dani ka qenë i ftuar në emisionin e Luanan Vjollcës, ku ka treguar disa detaje interesante nga jeta e tij. Veçse ka folur për pasionin e tij të madh, muzikën, ka treguar edhe një anë tjetër që deri më tani shumë pak persona e njihnin.

Ai ka rrëfyer se se përveç djalit të tij që çdo i ka qejf makinat luksoze, edhe ai i pëlqen ato. Dani ka zbuluar në emision se së fundmi i ka blerë djalit te tij nje Ferrari, që sigurisht ka një çmim marramendës.

Teksa është pyetur për çmimin e Ferrarit, Dani ka zbuluar se ka kushtuar jo më pak se 300 mijë euro.

Foto: R.Krasniqi-Dani Instagram

Foto: R.Krasniqi-Dani Instagram

Continue Reading

Argëtim

Publikohen pamjet – Incident i tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në Përputhen

Published

on

By

Bledi dhe Mikela janë përfshirë në një debat të fortë të shtunën e kaluar gjatë Prime-t të Për’puthen. Ndërsa Mikela ishte ulur në karrige, ai ka goditur këtë të fundit, ndërsa ishte shumë i nxehur.

Kjo ka sjellë reagimin e vajzës e cila e ka quajtur jo burrë, ndërsa vajzat dhe djemtë e kanë mbajtur. Opinionistët e kanë konsideruar një veprim të ulët atë që bëri Bledi, duke qenë se ky është një program që promovon dashurinë.Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Shpërthen në emocione strugani i Për’Puthen (Video)

Published

on

By

Shpërthen në emocione strugani i Për’Puthen (Video)

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Capital T publikon “Përjetësisht”

Published

on

By

Capital T publikon “Përjetësisht”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, reperi i njohur i estradës solli të shtunën për fansat projektin e tij të ri muzikor.

“Përjetësisht” mban titullin kënga e tij e re, e cila është ripërpunim i këngës së famshme me të njëjtin titull, të kënduar nga Ritmi i Rrugës në vitet e pas-luftës.

Kënga është ri-orkestruar nga producenti Rzon, gjersa vargjet e tekstit i ka shkruar vet Capital T.

“Përjetësisht” është vizualizuar edhe me një klip, i cili tematikë ka dashurinë e fëmijëve ndaj nënës.

Xhirimet e klipit janë kryer në Prishtinë nga produksioni Gargia Global, me regjisor Andi Deçanin.

Kjo nuk është hera e parë që Kapo sjell ripërpunimin e një kënge hit nga e kaluara, pasi një gjë të tillë e ka bërë edhe në disa projekte të tjera muzikore, të cilat kanë rezultuar të suksesshme. /Telegrafi/

Continue Reading

Aktuale