Connect with us

Spektakël dhe Yje

“Kam arritur leshtë në jetë”, Rudina Dembacaj deklaron se ka krijuar ‘një parti politike’ (VIDEO)

Published

on

Moderatorja Rudina Dembacaj ka treguar se ka nisur punën që kur ka qenë 17-vjeç por ka theksuar se deri më tani nuk ka arritur asnjë gjë.

Me ironi ajo është shprehur se ‘ka krijuar’ një parti politike, që të përfitojë pa u lodhur, por që në fakt ka vetëm një anëtar, Rudina Dembacajn.

“Unë kam punuar që 17-vjeç, deri më tani që jam 32-vjeçe. Kam bërë vetëm një vit pushim, ku linda gocën. Me punë e përpjekje leshtë.Leshtë asgjë nuk ka arritur. Ore kur ju them leshtë… Mendova që të behem e zgjuar. Më mirë vonë se kurrë, kam hapur një parti, që në fund të fundit dhe më në fund edhe unë të jetoj si gjithë dynaja dhe pa u lodhur shumë. Si mendoni ju kam bërë mirë? Partia ime është një parti shumë interesante sepse ka plot një anëtar, jam vetëm unë. Partia ime është parti shumë e thejshtë për t’u menazhuar, ia bëj rup sup vetes, i vetmi rast kur Rudina Dembacajt i mbyllet haleja.”, u shpreh ajo ndër të tjera në monologun e saj në emisioni “Mos i Fol Shoferit”.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Dj Dagz pas incidentit të Einxhelit: Ndihesha shumë i pafuqishëm, ishte shumë e vështirë për mua

Published

on

Einxhel ka thyher krahun, gjatë një loje brenda shtëpisë së Big Brother Vip, e pas kësaj i është nënshtruar një operacioni, të cilin e ka kaluar me sukses.

E në spektaklin e BBV-së, për këtë incident, foli edhe i dashuri i saj, Dj Dagz i cili ishte gjithashtu banor i kësaj shtëpie, por u eliminua disa ditë më parë, përcjell Klankosova.tv.

Ai tha se pas incidentit të Einxhelit, është ndjerë shumë i pafuqishëm, sepse s’mund t’i ndihmonte asaj.

Dagzi gjithashtu i falenderoi banorët për kujdesin që kanë treguar ndaj Einxhelit në këtë situatë.

“Besoj qe e keni parasysh se sa i pafuqishëm jam ndjerë unë nga jashtë, për shkak se s’kam mundur të ndërhy, ose të jem afër Einxhelit dhe është shumë e vështirë për mua, sepse nuk kisha fuqi me i ndihmu. I falenderoi banorët që i kanë ndihmu, edhe m’kanë bo me u ndi sikur kam qenë aty brenda”, u shpreh ai.

Tutje, Dj Dagz përmes një lidhje direkte foli me Einxhelin të cilës i uroi shërim sa më të shpejtë dhe ia riktheksoi se e do shumë.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Gjendja e Einxhel serioze, i janë vendosur dy vida në pjesën e bërrylit

Published

on

Mbrëmë vonë, ndërsa po luante një lojë me Ilirin në shtëpinë e Big Brother Vip, banorja Einxhel Shkira ka dëmtuar rëndë krahun.

Sot, ajo doli nga shtëpia Vip dhe u dërguar në spital.

Burime për Albeu.com bëjnë me dije se ajo është shtruar te Hygeia dhe se gjendja e saj nuk është aspak e mirë.

Einxhel i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe në krah i janë vënë dy vida, konkretisht në pjesën pranë bërrylit, për ta mbajtur atë mirë.

Kujtojmë se sot, Vëllai i Madh njoftoi përmes një postimi në Instagram se Einxhel është larguar përkohësisht. Por, nuk dihet nëse do të kthehet pasi gjendja e saj duket serioze.

“Gjatë mbrëmjes së djeshme banorja Einxhel Shkira ka lënduar krahun. Ajo ka marrë menjëherë ndihmën e nevojshme nga stafi mjekësor por do t’i duhet të marrë trajtim më të specializuar. Einxhel duhet të niset drejt spitalit duke u detyruar kështu të lërë për pak kohë shtëpinë e “Big Brother”. Gjatë gjithë trajtimit dhe vizitave, çdo lëvizje e saj do të jetë e monitoruar nga kamerat. Gjendja e saj është e mirë dhe shumë shpejt do t’i ribashkohet shtëpisë”, shkruhej në njoftimin e ndarë nga Big Brother.

Pas thyerjes së krahut, banorët i kanë qëndruar të gjithë afër duke u kujdesur për të. Ndërsa, pas daljes së shtëpisë ka reaguar edhe Dj Dagz, ish-konkurrenti me të cilin krijoi një lidhje brenda. Ai u shpreh se Einxhel do të bëhet mirë sepse ajo është një vazjë e fortë. Ajo që na mbetet ne, është t’i urojmë shërim sa më të shpejt”.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Beatrixa bëri këngë për Donaldin, Romeo bën reagimin e papritur

Published

on

By

Beatrixa bëri këngë për Donaldin, Romeo bën reagimin e papritur

Donaldi ende nuk e ka dëgjuar, vjen reagimi i Romeos pas këngës së Beatrixës

Beatrix Ramosaj ka publikuar këngën e re.

Këngëtarja kosovare e cila nuk është më pjesë e Big Brother Vip dje ka publikuar këngën e saj të re, shkruan lajmi.

Kënga mbanë titullin “Faj” dhe është dedikim për historinë mes saj dhe Donaldit.

“Kjo ndjenja jonë as mua as ty jo s’po na pyet. Lëre! Lëri se ça thonë (më the)! Momente, sy ne sy pa fjalë po më kupton! Tjerët lëri t’xhelozojnë, oh se kanë, se kanë idenë se cfarë ne përjetojmë”, këndon ajo.

Ndonëse Donaldi nuk e ka dëgjuar ende, por vëllai i tij Romeo e ka përkrahur publikisht Beatrixën. Ai e ka publikuar këngën e saj në Instastory, duke e etiketuar.

Tutje, Romeo e ka shpërndarë dhe në profilin e Donaldit në Instagram.

Theksojmë se Romeo ka treguar gjithmonë se e mbështet historinë e vëllait binjak me Trixën.

Continue Reading

Aktuale