Connect with us

Spektakël dhe Yje

Dilte zhveshur para kamerave, moderatorja shqiptare flet për rrogën që merrte (FOTO)

Published

on

Dalja në ekran me dekolte të hapur, habiti publikun shqiptar duke sjelle një frymë të re në media.

Enki Braçaj, ish-moderatore e Zjarr Tv ka qenë një ndër moderatoret që e mori përsipër guximin duke dalë me dekolte të hapur para kamerat.

E ftuar në “Pop Culture” është pyetur nëse rroga e justifikonte pjesën e të zhveshurit në ekran dhe ajo ka thënë, duke qeshur:

“Rroga nuk e justifikonte, nuk e di si janë tani, por dikur kanë qenë copë copë.”

Sërish është ngacmuar nga Kilda, e cila e ka pyetur Enkin për rrogat e kameramanëve që xhironin edicionin informativ dhe ajo plot humor ka thënë:

“Kameramanët kishin rrogë më të ulët se përfitonin kënaqësi.”

 

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Ja si reaguan prindërit e të dashurit 20 vite më të ri kur morën vesh për lidhjen me Adriana Matoshin

Published

on

Deputetja dhe aktorja Adriana Matoshi e fftuar në “Goca dhe Gra” këtë të mërkurë ka rrëfyer se si u ndjenë prindërit e të dashurit të saj Keith Groeneveld kur morën vesh për lidhjen me diferencë shumë të madhe moshe.

Adriana tha se ata ishin stepur, pasi nuk e prisnin që djali i tyre të kishte një të dashur 20 vite më të vjetër dhe me një vajzë, por ai ndoqi ndjenjat e tij dhe jo çfarë thoshin të tjerët.

“Keith ka mendime ashtu siç unë kam tani, ndoshta është edhe gjenerata e tij që mendon për jetën. Ai mamit dhe babit tim i thotë mami babi, ndërsa unë akoma nuk i kam takuar prindërit e tij. Ata janë stepur pak kur e kanë marrë vesh, por ai ka vepruar duke u bazuar në ndjenjat e tij. Edhe shoqëria e tij nuk kanë qenë dakord, ai nuk kë ka thënë gjë, por unë e kam kuptuar vetë”, tha Adriana.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

‘Po ika unë, jepi gaz’, Trixa këshillon Donaldin

Published

on

Donaldi, Beatrixa dhe Einxheli janë tre banorët e nominuar për të premten.

Beatrixa është ajo që po ndjenë eleminimin më së shumti.

Ajo ka këshilluar Donaldin për mundësitë pas daljes së saj.

Sipas saj ai duhet të i jep gaz dhe të luftojë për finalen dhe fitoren e madhe.

Trixa tha se ka mbështetjen e një familje shumë të fortë dhe nuk do të jetë e vështirë ta kalojë.

Donaldi e ka dëgjuar Trixën teksa fliste i prekur.

Ndryshe, BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale të dedikuara posaçërisht për të ndjekur banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, 24/7, pa pagesë shtesë, të numëruara 31 dhe 32 në listën e kanaleve, si dhe përmbledhjen javore në kanalin TOP Channel.

Video

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Fiton para më shumë se Jay Z! Njihuni me ‘mbretin e Youtube’

Published

on

Një raport nga Forbes zbulon se YouTuber-i MrBeast ka fituar një total prej 54 milionë dollarësh në vitin 2021, gjë që e bën atë krijuesin më të paguar të përmbajtjes në të gjithë platformën.

Jimmy Donaldson, i njohur shumë më gjerësisht si Z. Bisha në internet, ka pasur një karriere me rrota. Karriera e tij fillestare në YouTube ishte mjaft eksperimentale, me Donaldson që provoi forma të ndryshme të përmbajtjes në mënyrë që të nuhaste çelësin e artë që të gjithë në platformë vazhdojnë të kërkojnë: bërjen e përmbajtjes që bëhet virale.

Ai do ta arrinte këtë qëllim për herë të parë në janar 2017, me një video ku luante vetë njeriu që numëronte deri në 100,000. Kjo video shumë e rastësishme mblodhi miliona shikime dhe e bëri Jimmy-n të kuptonte se arritja e madhe ishte ndoshta një nga mënyrat më të mira për ta bërë atë të madh në YouTube. Që atëherë, videot e Mr Beast janë bërë gjithnjë e më të mëdha në shkallë, duke kaluar nga garat që u japin fituesve 1000 dollarë ose më shumë në një turne masiv influencuesish me fituesin që merr 1 000 000 dollarë.

Karriera e MrBeast ka qenë interesante për t’u ndjekur, jo vetëm për shkak të përmbajtjes së vazhdueshme virale që nxjerr njeriu dhe ekipi i tij, por edhe për shkak të mënyrës se si ai ka vendosur t’i përdorë ato para jashtë flluskës së YouTube.

Continue Reading

Aktuale