Connect with us

Argëtim

6 gënjeshtrat e zakonshme që thonë burrat dhe gratë i besojnë

Published

on

Nëse nuk doni të jeni pjesë e grupit të grave që insistojnë të besojnë në disa gënjeshtra të thëna nga burrat, këtu janë disa prej tyre! Burrat i thonë shpesh dhe pothuajse çdo grua i beson!

Problemi jam unë, jo ti

Disa burra, si dhe shumë gra, në periudha të caktuara të jetës, mund të kenë një lloj problemi emocional. Sigurisht, gjatë asaj kohe, ata gjithashtu përpiqen të jenë të fortë dhe thonë se problemi nuk është me ju, por me veten e tyre. Sidoqoftë, kjo fjali mund të thotë se ai dëshiron të distancohet ose është i interesuar për një grua tjetër, kështu që preferon t’i japë fund marrëdhënies. Nëse kjo ju ndodh, mos u dëshpëroni sepse jeni në gjendje të gjeni dikë që ju vlerëson dhe di si ta ktheni dashurinë që ju ofroni në marrëdhënie.

Ju jeni gruaja më e bukur që kam takuar

Sigurisht që kjo frazë tërheq çdo femër, përveç që bën mirë për egon e femrës. Por, edhe nëse fjalia i jep asaj ndikim të vetëvlerësimit, asnjë grua nuk do të donte të mashtrohej, kështu që mos besoni 100% në këtë fjali.

Nuk e harrova, thjesht prisja momentin e duhur

Shumë burra përfundojnë duke thënë se ata kujtuan disa data të veçanta në lidhje me marrëdhëniet e tyre vetëm për të mos e pëlqyer partnerin e tyre. Kjo është një mënyrë që ata të shmangin luftën dhe keqkuptimet, veçanërisht kur një grua e vlerëson shumë marrëdhënien. Mund të themi se kjo lloj gënjeshtre është e shëndetshme, sepse përfundon duke ruajtur harmoninë e marrëdhënies.

Ju jeni gruaja e vetme që ekziston, unë nuk kam sy për askënd tjetër

Kjo është një deklaratë e bukur dhe e pranuar mirë nga gratë që janë plotësisht të dashuruara me partnerët e tyre, por realiteti mund të ishte krejt ndryshe. Kur një njeri përdor atë frazë ose thotë diçka të ngjashme, ai gënjen veten. Ne nuk duhet të mashtrojmë veten, sepse gratë vërejnë edhe burra të tjerë, dhe një sjellje e tillë nuk duhet të konsiderohet tradhti.

Celulari im nuk kishte bateri

Shumë burra përdorin këtë frazë për t’u larguar nga një bisedë që konsiderohet e mërzitshme për ta ose thjesht për të marrë kohë, ose për të bërë diçka që dëshirojnë ose për të pasur disa orë me miqtë e tyre. Kështu që nëse partneri juaj fillon të përdorë këto fraza shumë shpesh, përpiquni të hidhni një vështrim dhe konfirmoni nëse telefoni është shkarkuar ose thjesht po përpiqet të largohet nga ju.

Do të më duhet të punoj jashtë orarit

Kjo gënjeshtër përdoret gjerësisht nga burrat e martuar të cilët shpesh janë jobesnikë ndaj partnerëve të tyre. Jini shumë të kujdesshëm nëse i dashuri ose burri juaj shpesh kanë këtë lloj falje. Sigurisht, shumë lloje të punës kërkojnë që punonjësit të qëndrojnë jashtë orarit, por të jenë të vetëdijshëm që kjo do të fillojë të përsëritet shumë shpesh, pasi kjo mund të tregojë një tradhti.

Continue Reading

Argëtim

Në -2 temperatura me tupana shkon ti merr paratë që i fitoi në bastore (Video)

Published

on

Në minus dy gradë mbrëmë në Nish një djalë i cili është marrë me sport ka nxjerrë banorët në qendër në rrugë, raporton portali “A1on”.

Ai ecte me trumpetistë në pjesën e këmbësorëve të rrugës Obrenoviваeva. E priste fitimin me duar të ngritura dhe në çdo hap njerëzit dilnin nga kafenetë dhe banesat për ta uruar.

Trumbetistët e dërguan në bastoren, e cila është në fund të pjesës së këmbësorëve të rrugës Obrenoviваeva, shkruan A1on.mk.

“Ai eshtë marrë me sport që ne të argëtohemi”, na thanë trumbetistët pasi djali hyri në bastore.

Continue Reading

Argëtim

Pati 300 takime dashurie në internet, por të dashurën më në fund e takoi në mënyrën ‘e vjetër’

Published

on

Josh Wood, 31 vjeç, i cili jeton në Londër, shpjegoi se ai dhe tre shokët e tij vendosën të provonin takimet në internet me shpresën për të gjetur dashurinë, por shumë nga njerëzit që ai dërgoi mesazhe nuk përgjigjen dhe ata që i dërguan vetëm biseduan.

Pavarësisht grumbullimit të mbi 300 ndeshjeve, ai zbuloi se përvoja e tij në përpjekjen për të gjetur një takim ishte zhgënjyese dhe në fund ishte qasja tradicionale e ngjitjes dhe bisedës me dikë në një bar që e çoi te e dashura e tij, Lisa.

Tani Josh pohon se kultura e takimeve në internet po ‘shkatërron jetën e dashurisë së të gjithëve’, shkruan Dailymail.

Josh shpjegoi se përveç bisedave të sforcuara, shpesh ekziston rreziku për të takuar dikë për një takim pasi mund të rezultojë të jetë krejtësisht ndryshe nga pritshmëritë.

Josh pranoi se ai mendon se takimet në internet po i bëjnë njerëzit të bëhen të cekët, si dhe po përkeqësojnë aftësinë për t’u shoqëruar.

Që nga kërkimi i tij për dashurinë jashtë linje, ai ka gjetur një të dashur nga fillimi i një bisede në një bar në Chelsea.

Continue Reading

Argëtim

Publikohen pamjet – Incident i tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në Përputhen

Published

on

By

Bledi dhe Mikela janë përfshirë në një debat të fortë të shtunën e kaluar gjatë Prime-t të Për’puthen. Ndërsa Mikela ishte ulur në karrige, ai ka goditur këtë të fundit, ndërsa ishte shumë i nxehur.

Kjo ka sjellë reagimin e vajzës e cila e ka quajtur jo burrë, ndërsa vajzat dhe djemtë e kanë mbajtur. Opinionistët e kanë konsideruar një veprim të ulët atë që bëri Bledi, duke qenë se ky është një program që promovon dashurinë.Continue Reading

Aktuale