Connect with us

Spektakël dhe Yje

Para se të vendosni ti ‘fryni’ buzët, shikoni çfarë i ndodhi kësaj 24 vjeçareje! (FOTO)

Published

on

Ndërhyrjet estetike jo gjithmonë mund të realizohen ashtu siç i kërkoni.

Tejet e trishtuar nga një ndërhyrje, së fundmi është ndarë edhe një 24 vjeçare e cila është edhe nënë.

Gruaja nga  Hemel Hempstead- Herts, është ndier shumë e frikësuar me ndryshimin që kishte bërë në buzët e saj, pasi që ato përveç që ishin fryrë i ishi n bërë edhe të bardha, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Siana O’Connor u fiksua me mbushësit pasi i pa në mediat sociale.

24 vjeçarja mbushjen e parë të buzëve e kishte bërë në prill të vitit 2016, dhe pas një viti pause ajo i bëri edhe me më shumë mbushës. Por, këtë herë procedura nuk shkoi mirë.

Kjo ndërhyrje bëri që ajo të marrë  infeksion të rëndë, duke bërë që buzët të bymehen dhe formojnë ‘flluska qelbi’

Shkaktoi ankthin e saj shoqëror dhe ajo pretendon se nuk mund të funksiononte për shkak të dhimbjes së forte.

Gjatë këtyre viteve ajo ka marrë terapi duke injektuar buzët, për t’i kthyer ato në formën normale siç edhe i kishte dikur.

Megjithatë edhe sot, ajo ende po ndjen efektet e dhimbshme të procedurës që shkoi keq, ku edhe kishte shpenzuar para të shumta.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Published

on

By

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Aktorja turke Hande Erçel, e njohur për publikun shqiptar me rolin e Edës në serialin “Dashuria është në ajër”, ka përjetuar ndarjen e dytë.

Në shkurt të këtij viti, ajo dhe Kerem Bursin deklaruan ndarjen dhe nuk kaloi shumë e aktorja u përfol për një lidhje të re.

Ajo u kap mat me aktorin Kan Yildirim disa herë, por duket se edhe kjo romancë ka përfunduar këtë verë. Hande ka deklaruar për mediat turke se është beqare dhe me Kanin kanë mbetur thjesht miq

Sakaq, dyshja kanë hequr njëri-tjetrin nga rrjetet sociale duke konfirmuar kështu zyrtarisht ndarjen./Gazeta Express/

Continue Reading

Kosovë

Reciprociteti me Serbinë, Stresi: Jemi gati 20 mijë veta të sakrifikojmë jetën për Kosovën

Published

on

By

Reciprociteti me Serbinë, Stresi: Jemi gati 20 mijë veta të sakrifikojmë jetën për Kosovën

Reperi i njohur nga Shqipëria, Stresi, ka reaguar për reciprocitetin me Serbinë.

Përmes një postimi në Instagram, artisti shkruan se ai bashkë me 20 mijë veta nga mosha 18 deri 35, janë gati të sakrifikojnë jetën për të mbrojtur çdo pëllëmbe tokë të Kosovës.

Ai poashtu thotë se kërcënimi serb po bëhet për popullin shqiptar të Kosovës, dhe siç ka shkruar reperi më tutje, çdo njeri që e do këtë komb duhet të jetë në mbështetje sepse ‘jemi të një gjaku’, njofton Klankosova.tv.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Published

on

By

Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Një prokuror spanjoll ka kërkuar që superylli kolumbian Shakira të dënohet me 8 vite burg dhe 23 milionë euro gjobë për evazion fiskal, sipas gazetës El Pais, shkruan Reuters.

Zyra e prokurorit spanjoll dhe përfaqësuesit e Shakirës nuk komentuan në lidhje me çeshtjen, sipas AFP.

Këtë javë, ylli i popit refuzoi një marrëveshje nga zyra e prokurorit për të hequr dorë nga rasti duke e akuzuar atë për mospagimin e taksave nga viti 2012 në 2014, periudhë gjatë së cilës Shakira tha se nuk jetonte në Spanjë.

Continue Reading

Aktuale