Connect with us

Komente

Kur vjedhjen e bëni vlerë, ajo ju godet juve

Published

on

Shkruan, Zeqirija IBRAHIMI

Kur vjedhjen e bëni vlerë, mësëndej ajo ju godet edhe juve.
Ju 17 vjet pa ndërprerë e vidhni këtë popullatë dhe kur dikush prej atyre tuajve, që i keni mësuar ashtu, pas 17 vjetëve vjedh diçka edhe prej jush, veç atëherë e merrni vesh se vjedhja është ves.
Prandaj kemi folë e do të flasim se nuk është problem partia juaj, por janë problem i madh standardet e hajnisë, uzurpimit, ryshfetit, gënjeshtrës e dhunës që i keni vendosur ju.
Nëse juve ia lejoni vetes të vidhni hapësira publike dhe të vendosni ndërtesa për të përfituar ju dhe familjet tuaja, mos u ankoni kur dikush vjedh fidane. Se ju i mësuat njerëzit të jenë hajdutë.
Prandaj hajdutët, si racë e njëjtë që janë, duhet të marrin fund me gjithë ndërtesat pa leje që i ngrenë, me gjithë uzurpimin e pronës publike që e bëjnë dhe me gjitha fidanet që i vjedhin. Duhet zhdukur fara e hajdutërisë.

Continue Reading

Komente

Mehmeti: Pa Kosovën, laboratorët për PCR teste në Shkup do mbylleshin!

Published

on

Nga Kim Mehmeti

Thuajse as një autobusë qytetarësh të Kosovës nuk e kanë marrë dozën e tretë të vaksinës kundër COVID19, por kjo nuk i pengon ‘ekspertët’ e atjeshëm, që këtë ta kërkojë nga shqiptarët që duan t’i vizitojnë familjarët e vet andej kufirit?!

Në ndërkohë, OBSH-ja rekomandon heqjen e masave mbyllëse mes shteteve dhe thotë se ndalimet e udhëtimit nuk janë efektive në parandalimin e përhapjes së kësaj pandemie!

Tani shtrohet pyetja logjike: çka është ajo qe e dinë ekspertët e Kosovës, e që nuk e dinë ata të OBSH-së, e që i detyroi këta të Prishtinës t’i ndajnë shqiptarët andej kufirit nga ne këtej kufirit!

Ku ta dish, mbase ata kanë parasysh efektet pozitive nga vendimi i tyre në ruajtjen e harmonisë ndëretnike në Maqedoni, e ku pronarët të laboratorëve për PCR teste janë maqedonas, e të vetmit që kanë nevojë për këtë test dhe që udhëtojnë për në Kosovë, janë shqiptarët!

Më në fund, kjo nuk është hera e parë kur forcën e “Shqipërive” tona e dëshmojmë duke i bërë të pakalueshëm për shqiptarët kufijtë shqiptaro-shqiptarë, siç nuk është e rrall që nga budallakit shqiptare, të përfitojnë të huajt.

Continue Reading

Komente

Buzhala: “Mirë jau kemi ngulë shqiptarëve të Maqedonisë, le t’i hapin sytë te kufini”

Published

on

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës ku pa tre vaksina nuk mund t’a kalojnë kufirin shtetasit e huaj që dëshirojnë të hynë në Kosovë kanreaguar edhe gazetari Berat Buzhala, ai shkruan:

“ Mire jau kemi ngule shqiptareve te Maqedonise, te Shqiperise dhe te Lugines me qet vendimin e fundit mos me i lane me ardhe ne Kosove pa tri doza te vaksines. Le t’i hapin syte te kufini.”

Continue Reading

Komente

Xhaferi: 22 vjeçarja Viktorija u vra nga drejtësia që e vrau edhe Almirin e vogël

Published

on

By

Arianit Xhaferi në facebook:

22-vjeçarja Viktorija Nikolova nuk është vrarë vetëm nga 24-vjeçari J.Lj. Ajo u vra nga sistemi i drejtësisë, i cili inkurajoi sjellje të tilla të shoferëve që nga koha kur vendosi që Boban Iliç të mos vrasë Almir Aliun, por ai ishte viktimë e një aksidenti automobilistik…

U prefsh ne paqe Viktoria.

Tek ne drejtësia ka kohë që ka vdekur. Ndërsa vetë gjyqtarët dhe prokurorët nuk do të bien viktima të “aksidenteve automobilistike”, do të ketë shumë më tepër Viktoria dhe Almira…

Continue Reading

Aktuale