Connect with us

Spektakël dhe Yje

Jovic humb kombëtaren për Sofian, ndahet nga modelja

Published

on

Pas një romance dy-mujore me modelen e bukur serbe Sofia Milosevic, ylli serb i Real Madridit, Luka Joviç, ndërpreu marrëdhëniet dhe nuk është më i dashuruar me gruan e bukur të Beogradit.

Për shkak të Sofias, ish e dashura e shokut të skuadrës së Jovic, Adem Ljaiq, sulmuesi i “Mbretërve” nuk është më në listë me trajnerin Ljubisa Tumbakovic. Joviç njoftoi në shtator se ishte i lënduar dhe do të shkonte në Madrid, dhe në vend të kësaj përfundoi në apartamentin e modeles dhe duke u argëtuar me të në shtrat. Pasi zbuloi trajneri, Joviç u përjashtua derisa kërkoi falje, dhe mungoi në dy takimet e fundit, as muajin e kaluar, as tani për kualifikueset në Euro.

Luka u zemërua kur mësoi se apartamenti i saj në Sofje ishte një dhuratë nga ish i dashuri i saj Adem Ljaiq. Ajo heshti për këtë dhe nuk i tha asgjë për këtë, por rënia që derdhi mbi gotë ishte njoftimi i mediave dhe pranimi i Sofias se ishte dashuruar me Lukën. Ajo në të vërtetë postoi një foto të tyre në media dhe më pas foli gjerësisht. Luke u zemërua për këtë dhe i tha asaj: “Nuk do të të lë të më mashtrosh”. Përndryshe, Luka e paralajmëroi para se të hynin në marrëdhënie se ai nuk dëshironte lidhje publike per mediat, por Sofia nuk e dëgjoi atë dhe njoftoi gjithçka për lidhjen e tyre.

Sipas burimit, Joviç e fshiu Sofian nga Instagram, dhe tani kur mbërriti në Beograd ai po feston edhe ndarjen.

Luk dhe Sofia u ndanë të enjten, dhe të shtunën ai e fshiu atë nga Instagram.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Published

on

By

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Aktorja turke Hande Erçel, e njohur për publikun shqiptar me rolin e Edës në serialin “Dashuria është në ajër”, ka përjetuar ndarjen e dytë.

Në shkurt të këtij viti, ajo dhe Kerem Bursin deklaruan ndarjen dhe nuk kaloi shumë e aktorja u përfol për një lidhje të re.

Ajo u kap mat me aktorin Kan Yildirim disa herë, por duket se edhe kjo romancë ka përfunduar këtë verë. Hande ka deklaruar për mediat turke se është beqare dhe me Kanin kanë mbetur thjesht miq

Sakaq, dyshja kanë hequr njëri-tjetrin nga rrjetet sociale duke konfirmuar kështu zyrtarisht ndarjen./Gazeta Express/

Continue Reading

Kosovë

Reciprociteti me Serbinë, Stresi: Jemi gati 20 mijë veta të sakrifikojmë jetën për Kosovën

Published

on

By

Reciprociteti me Serbinë, Stresi: Jemi gati 20 mijë veta të sakrifikojmë jetën për Kosovën

Reperi i njohur nga Shqipëria, Stresi, ka reaguar për reciprocitetin me Serbinë.

Përmes një postimi në Instagram, artisti shkruan se ai bashkë me 20 mijë veta nga mosha 18 deri 35, janë gati të sakrifikojnë jetën për të mbrojtur çdo pëllëmbe tokë të Kosovës.

Ai poashtu thotë se kërcënimi serb po bëhet për popullin shqiptar të Kosovës, dhe siç ka shkruar reperi më tutje, çdo njeri që e do këtë komb duhet të jetë në mbështetje sepse ‘jemi të një gjaku’, njofton Klankosova.tv.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Published

on

By

Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Një prokuror spanjoll ka kërkuar që superylli kolumbian Shakira të dënohet me 8 vite burg dhe 23 milionë euro gjobë për evazion fiskal, sipas gazetës El Pais, shkruan Reuters.

Zyra e prokurorit spanjoll dhe përfaqësuesit e Shakirës nuk komentuan në lidhje me çeshtjen, sipas AFP.

Këtë javë, ylli i popit refuzoi një marrëveshje nga zyra e prokurorit për të hequr dorë nga rasti duke e akuzuar atë për mospagimin e taksave nga viti 2012 në 2014, periudhë gjatë së cilës Shakira tha se nuk jetonte në Spanjë.

Continue Reading

Aktuale