Connect with us

Argëtim

8 vende që nuk do ta besoni se ekzistojnë, nuk janë prekur asnjëherë nga dora e njeriut (FOTO)

Published

on

Vende që ende nuk janë “pushtuar” nga njeriu dhe ku kafshët nuk mund të kenë menduar për ekzistencën tonë ende ekzistojnë në Tokë.

Ka vende magjike të cilat janë të fshehura dhe kanë një ekzistencë sekrete. Ka bukuri të rralla natyrore, të cilat njeriu nuk e di se ekzistojnë.

Shfletoni fotogalerinë për t’u njohur me disa nga vendet që zotërojnë pamje piktoreske të paimagjinueshme.

Continue Reading

Argëtim

Zonja me mjekërr thotë se burrat i duan qimet në fytyrën e saj

Published

on

Pjesa më e madhe e femrave i heqin qimet e padëshiruara të fytyrës, duke qenë të bindura se shkelin standardet konvencionale të bukurisë.

Por një përdoruese e TikTok është duke promovuar mjekrën e saj natyrale plot lesh, duke arritur të mbledhë mijëra fansa që madje paguajnë për të.@PeekabooPumpkin krenohet me më shumë se 50,000 ndjekës në faqen e mediave sociale OnlyFans.

Ajo pretendon se burrat janë aq të dashuruar me mustaqet e mjekrës së saj saqë ajo vazhdimisht po pyetet për takime.Ndikuesja me lesh në fytyrë, për 12 dollarë në muaj, ushqen fansat me foto dhe video të yllit duke e përkëdhelur mjekrën e saj sikur të ishte një magjistare e mençur dhe e vjetër.

36-vjeçarja, e cila nuk e ka zbuluar emrin e saj të vërtetë, nuk ka qenë gjithmonë aq e sigurt në trup, duke u thënë ndjekësve të saj në TikTok se u desh “shumë punë e madhe” për të mësuar të donte leshtë e saj.

@PeekabooPumpkin thotë se ajo vuan nga PCOS [sindroma e vezores policistike], e cila mund të bëjë që disa gra të përjetojnë rritje jonormale të qimeve të trupit dhe fytyrës, për shkak të niveleve të larta të testosteronit.

Shumë ndjekës meshkuj me sa duket janë ndezur nga mjekra e saj.“A jeni beqare? Unë kurrë nuk kam dalë me një grua me mjekër, por do të doja të takohesha me ty”, pyeti një burrë në TikTok. @PeekabooPumpkin u përgjigj, duke zbuluar se ajo është jashtë tregut pasi është e martuar.

Ndërkohë, ylli i rrjeteve sociale thotë se mjekra nuk ka qenë kurrë problem me punëdhënësin e saj, sepse ajo punon në një mjedis “korporativ jashtëzakonisht profesional” .

“Njerëzit janë gjithmonë të respektueshëm, edhe kur shkova për intervistat e mia disa vite më parë, askush nuk i përmendi leshtë e fytyrës sime dhe respekti nuk ka qenë kurrë një problem,” tha ajo.

Sidoqoftë, jo të gjithë përdoruesit e TikTok janë kaq të sjellshëm.“Si mund të jetë tërheqëse kjo femër?”, pyeti troç një ndjekës.“Ky është përkufizimi i asaj që ‘Kam nevojë për vëmendje nga njerëzit’”, komentoi një tjetër.
Por @PeekabooPumpkin nuk është e dekurajuar, duke vazhduar të ngarkojë klipe dhe të fitojë para në OnlyFans nga ndjekësit që paguajnë për të tilla gjëra.

Continue Reading

Argëtim

Burri që ka vozitur pa patentë për më shumë se 70 vjet

Published

on

By

Burri që ka vozitur pa patentë për më shumë se 70 vjet

Një burrë i ndaluar nga policia u tha oficerëve se kishte vozitur pa patentë ose sigurim për më shumë se 70 vjet.

Ndërsa ishte në patrullë, policia e ndaloi burrin në Nottingham të Anglisë të mërkurën në mbrëmje.

Oficerët thanë se shoferi i lindur në vitin 1938 u tha atyre se ai kishte vozitur pa patentë ose sigurim që kur ishte 12 vjeç dhe nuk ishte ndaluar kurrë nga policia, transmeton rtv21.tv.

Në Facebook, ekipi i Policisë Bulwell tha që fatmirësisht 84-vjeçari nuk kishte pasur kurrë asnjë aksident.

“Fatmirësisht ai kurrë nuk kishte pasur një aksident, i kishte shkaktuar dikujt një lëndim dhe kurrë nuk kishte bërë që dikush të humbiste financiarisht, duke e goditur atë derisa ishte i pasiguruar!”, ka thënë Policia./21Media

Continue Reading

Argëtim

11 ditë pa gjumë, ky është njeriu që mban rekordin e frikshëm

Published

on

Sa ditë mund të durojë njeriu pa gjumë? Një 17-vjeçar amerikan ka dhënë një përgjigje për këtë pyetje duke rrezikuar jetën dhe duke thyer çdo parashikim.

Ashtu si uji apo ushqimi, gjumi është një nga nevojat më themelore të organizmit të njeriut. Trupi ynë gjatë 24 orëve kalon një periudhë vigjilence gjatë ditës ndaj ka nevojë për disa orë gjumë për përpunuar informacionin që ka mbledhur.

Gjumi ndihmon edhe në shëndetin fizik, mendor dhe shpirtëror të njeriut.

Randy Gardner , një amerikan 17-vjeçar qëndroi zgjuar për 11 ditë dhe 25 minuta në vitin 1964, madje edhe jeta e tij ishte në rrezik. Gardner u fut në Librin Guines të Rekordeve Botërore.

Gardner ishte jashtëzakonisht i lodhur nga pagjumësia dhe gjithashtu shfaqi shumë ndryshime në sjelljen e tij . Atij i mungonte përqendrimi, kujtesa dhe nisi të shikonte halucinacione. Madje në ditën e 11-të atij iu kërkua të numëronte nga 7 nga 100 dhe ai ndaloi sapo arriti në 65. Kur u pyet pse, ai u përgjigj se kishte harruar saktësisht se çfarë po bënte.

Pas përfundimit të eksperimentit, 17-vjeçarit iu deshën disa ditë për tu rikuperuar. Në fillim flinte gati 15 orë, ndërsa disa ditë më vonë më shumë se 10 orë. Disa dekada më vonë, Gradner deklaroi se kishte një problem serioz me pagjumësinë .

Së fundmi, një britanik, Tony Wright, ka pretenduar se ka thyer rekordin e Gardner duke qëndruar zgjuar për 18 ditë, por kjo nuk është zyrtarizuar në librin e Rekordeve Botërore Guinness.

Continue Reading

Aktuale