Dramë e re për “El Klasikon”

Published

on

Vazhdojnë problemet rreth realizimit të derbit të madh të Spanjës, mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Dy ekipet duhej të luanin me 26 tetor, por kjo ndeshje u anulua për më 18 dhjetor për shkaqe të sigurisë. Kryetari i La Ligës, Havier Tebas, së fundmi njoftoj se fillimi i derbit mund të pësojë ndryshime.

“Ende mendojmë kur të luhet. Nuk duam të përputhet me asnjë ditë nga ditët e Kupës”, tha Tebas.

Pra, opsionet janë që ndeshja të fillon mes orës 12 dhe 16, termin ky i favorshëm për tifozët në Azi. Por, kjo ndeshje duhej të jetë të premten apo të shtunën, dhe jo të mërkurën siç është rasti tani.

Continue Reading

Lajme

Shorti për “EURO 2024”, Maqedonia e Kosova në vazon e katërt

Published

on

By

Përfaqësuesja e Maqedonisë, do të jetë në vazon e katërt para shortit për Kampionatin Evropian të vitit 2024 në Gjermani, i cili do të zhvillohet më 9 tetor.

Tani më është e sigurtë se Maqedonia, nuk do të përballet me kombëtaret e Turqisë, Greqisë, Gjeorgjisë, Kazakistanit, Azarbejxhanit, Ishujt Faroe, Bullgarinë dhe Kosovën. Të gjitha këto kombëtare janë pjesë e vazos së katërt.

Ndërkohë Shqipëria, do të jetë në vazon e tretë së bashku me Ukrainën, Slloveninë, Norvegjinë, Islandën, Irlandën, Islandën, Malin e Zi, Rumaninë, Suedinë dhe Armeninë.

Hedhja e shortit do të zhvillohet më 9 tetor në Shtutgart, ndërsa në një grup nuk mund të jenë Armenia dhe Azarbejxhani, Bjellorusia dhe Ukraina, Gjibraltari dhe Spanja, Kosova dhe BeH, si dhe Kosova dhe Serbia.

Kosovë

Rrezikohet stafi dhe lojtarët e Ballkanit, aeroplanit i plasaritet xhami

Published

on

By

Ekipi i Ballkanit është detyruar të kthehet në Pragë, pasi aeroplanit me të cilin ishin duke u kthyer për në Kosovë iu është plasaritur xhami i përparmë.

Gjatë kthimit urgjent në Pragë, plasaritja është zmadhuar, transmeton Klankosova.tv.

I gjithë ekuipazhi që ndodhej në aeroplan është në gjendje të mirë shëndetësore.

Skuadra e Ballkanit po kthehej për në Prishtinë pas ndeshjes me Slavia Praga, ku ekipi kosovar humbi me rezultat të ngushtë, 3-2.

Sport

Është rikthyer me fitore ekipi shqiptar Bad News Eagles pas pushimit të shkurtër veror

Published

on

By

Është rikthyer me fitore ekipi shqiptar Bad News Eagles pas pushimit të shkurtër veror, duke e mposhtur ekipin portugez FTW në ndeshjen çerekfinale të turneut kualifikues Flow FiReLeague.

Këtë ndeshje Bad News Eagles e fituan pa ndonjë vështirësi të madhe, me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa. Në mapin e parë ‘Nuke’ fituan me lehtësi 16-5, ndërsa në mapin e dytë ‘Ancient’ e përmbyllën me rezultat 16-12.

Pas kësaj fitore ekipi shqiptar ka kaluar në gjysmëfinale të turneut kualifikues Flow FiReLeague, ku do të takohet me ekipin MASONiC. Ndeshjen gjysmëfinale ndaj ekipit MASONiC do ta zhvillojnë ditën e premte duke filluar nga ora 19:10, në formatin ‘Bo3’.