Connect with us

Spektakël dhe Yje

Skandali me automjetin e saj ‘Bentley‘, flet Morena Taraku: Zoti i din të gjitha, ai do ta tregojë të vërtetën (Foto)

Published

on

Morena Taraku i është kthyer rrjeteve sociale për t’u deklaruar pas skandalit me veturën e saj ‘Bentley‘.

Pas disa ditësh nga të gjitha problemet që iu shfaqën Morena Tarakut me veturën e saj luksoze që tentoi ta sjellë në Kosovë duke e deklaruar si të re, Morena ka vendosur të flasë.

Ajo ka shkruar se nuk do të deklarohet për asgjë pasi “nuk do që të njollosë askënd nga goja e saj”, përcjell Gazeta Express.

Më tutje, Morena shton se e vërteta do të flasë vetë një ditë dhe vazhdimisht potencon se Zoti i din të gjitha, duke aluduar se ajo nuk ka bërë asgjë të padrejtë.

Fillmisht problemet me Morenën dhe veturën e saj ‘Bentley’ nisën nga Dogana e Kosovës, kur ata dyshuan se vetura që ajo e deklaroi si e re, në të vërtetë ishte regjistruar në Gjermani para më se dy muajve dhe se kishte kilometra të kaluara.

E këtë tentim të saj për t’i ikur pagesës së 5 mijë eurove në Doganë që ajo po sjellte veturë të përdorur në shtet, Dogana e ka lajmëruar në Prokurori, shkruan Gazeta Express.

Ndërsa Prokuroria ka marrë vendimit që, pas disa hetimeve, të ia lirojnë veturën Morenës dhe ta pranojnë si të re, gjë që detyroi mediat dhe Doganën të vazhdojnë me hulumtime të mëtutjeshme, duke nxjerrë dokumente që deklaronin se vetura, në të vërtetë, nuk ishte e re.

Prokuroria nis gjuetinë e shtrigave, s’heton dallaveret me veturën e Morenës

E vetëm pak ditë më pas, u zbulua se vetura që kishte vlerën prej 250 mijë eurosh, madje ishte edhe e vjedhur, gjë që rezultoi në sekuestrim të saj nga Policia e Kosovës.

Policia e konfirmon që vetura prej 250 mijë euro që po e voziste Morena Taraku është e vjedhur
Pas gjithë këtyre problemeve, Morena ka treguar se do të largohet për një kohë nga rrjetet sociale, për t’u “fokusuar në qetësinë shpirtërore”.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

E rënduar emocionalisht, Beatrix bën reagon për herë të parë pas daljes nga “Big Brother”

Published

on

Beatrix Ramosaj ka reaguar për herë të parë pas një heshtje të gjatë pas daljes nga “Big Brother”. Ajo thotë se nëse Donaldi do i zgjaste dorën, do hidhej sërish me të.

Reagimi i plotë:

Dua ta nis kte shkrim me nje falenderim per te gjith ju qe me falni ngrohtesi dhe jeni interesuar mbi gjendjen time.

Nuk do të genjej, jo çdo gje eshte fushe me lule, tranzicioni ne jeten reale sigurisht ka veshtiresi, por kam fatin te jem pjestare e nje familje qe me gjendet prane per cdo moment dobesie pergjat pershtatjes.

Ju kerkoj ndjese per lenjen pas dore te rrjeteve sociale, shfaqjeve televizive dhe mos pergjigjen e mesazheve, por realisht kam nevoj edhe per pak fare kohe qe te rigjej gravitetin tim.

Mund t’ju tregoi qe pergjate ketyre diteve terapia ime ka qene pasioni dhe arsyeja perse une jetoj, muzika. Po hedh cdo mendim dhe ndjenj ne leter dhe nota.. E di qe Monika dhe Arjola do jen shume te lumtura kur ta marrin vesh haha.

Donaldin po e ndjek nga jashte

E kam supportuar, do jem tifozja e tij e pare dhe sic e thash ne sfiden e lajmeve i qendroj mendimit qe ai duhet te fitoj BBV.
Persa i perket marrdhenjes tone, kam lexuar pak se si eshte pare nga jashte.

I kuptoj dhe ata qe kane qene pro edhe deri diku ata kunder – Dukeqenese mardhenia jone ka lindur paster ne nje show ku ndjeksit jane lidh me protagonistet dhe mendojne se kane te drejten e opinionit dhe gjykimit mbi te gjithe ne brenda apo jashte shtepise.

Sot eshte dita ime e 4 jashte asaj shtepie dhe nese @donaldveshaj do me zgjaste doren qe te hidheshim bashke, do e beja po prap.
Bekime dhe dashuri per te gjith ju.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Loredana përfundon në spital, ja çfarë i ndodhi

Published

on

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Loredana Zefi është mjaft aktive nëpër rrjete sociale, ku vazhdimisht publikon fotografi e video nga aktivitet e saj të përditshme.

Së fundmi, Loredana ka postuar një fotografi nga spitali, kështu duke i merakosur ndjekësit e saj.

Në fotografinë e publikuar shihet këngëtarja duke marr infuzion, teksa nuk ka shkruar asgjë brenda fotosë.

Pas kësaj, ajo ka vazhduar me fotografi të tjera si zakonisht ku shihet në gjendje të mirë dhe mes miqsh.

Continue Reading

Lajme

“I paske ik hoxhës prej tabuti”, Linda Hakaj tregon se si i humbi 60 kilogramë

Published

on

By

“Më shkruanin i paske ik hoxhës prej tabuti”, Linda Hakaj tregon si i humbi 60 kilogramë.

Këngëtarja Linda Hakaj ka qenë e ftuar se fundi në një emision, ku ka folur për humbjen e peshës.

Ajo ka treguar se ka humbur 60 kilogramë, falë një intervenimi të kryer në Turqi.

Por, pas kësaj ndërhyrje, këngëtarja ka treguar është përballur me reagime të ndryshme e më së shumti negative nga ndjekësit në rrjete sociale.

Ajo ka treguar se është bullizuar shumë herë sidomos pas humbjes së madhe të peshës.

“Shumë herë, bile së fundmi para një viti dy. Kjo puna e bullizmit shumë më vret sepse kemi fëmijë. Unë mendoj që asnjë fëmijë nuk duhet të jetë i bullizuar. Unë tashmë jam e rritur dhe nëse unë ndihem mirë nuk më pengon mendimi i tjetrit. Por, kisha pasur qejf me qenë pjesë e ndonjë kampanje e vetëdijësimit të njerëzit tanë, e sidomos femrave. Po e ceki femrave se gjithë ato mesazhe që kam marrë për shkak të punës së peshës. Kur kam qenë e plotë, a përse nuk po e ndal gojën, je bërë kështu je bërë ashtu”, u shpreh Linda.

 

“Pasi u operova e jam kthyer në peshë normale, më kishin shkruar në privat i paske ik hoxhës prej tabuti. Më ka ardhur interesant, si një femër, si një nënë mundet që të bëj një pyetje kur duhet të mendojë se ai ka fëmijë të vetin dhe si ishte ndjerë nëse do i thoshin fëmijës së vet. Në qoftë se se dikush e merr një iniciativë të tillë, do kisha qenë e para për vetëdijësimin e gjithë njerëzve që sa më pak me pas bulizëm të paktën tek gjeneratat e reja”, vazhdoi më tej 39-vjeçarja.

Continue Reading

Aktuale