Connect with us

Foto

“E ke gjet lali, si i bëhet…”/ Bleona nuk përmbahet dhe i kthehet keq ndjekësit: Nuk e di si nuk kam një…(FOTO)

Published

on

Bleona Qereti është një nga shqiptaret më të suksesshme e cila gëzon një famë ndërkombëtare.

Bukuroshja është një personazh shumë i dashur për publikun shqiptar dhe ajo njihet për karakterin e saj të sinqertë dhe tepër moskokçarës.

Në profilin e saj në Instagram, Bleona ka postuar një foto ku duket tepër seksi e veshur teksa shfaqet e veshur ekstravagante si në të shumtën e rasteve.

Komentet pozitive në foton e saj nuk mungojnë,por ajo çka na ka tërhequr vëmendjen ishte një koment nga një ndjekës të cilit as Bleona nuk ja ka lënë pa ja kthyer.

Ndjekësi i “tërheq veshin” Bleonës për faktin se ajo dëshiron ti bëjë të gjitha dhe jo të qendrojë vetëm në profesionin e saj. Sipas tij, Bleona këtë gjë e bën për të tërhequr vëmendje.

Sigurisht, Bleona nuk ja ka lënë mangut duke i’a kthyer ashtu siç ajo di, me ironi!

Kjo nuk është as hera e parë që Bleona i kthehet një ndjekësi por jemi të sigurt që nuk do të jetë as e fundit, kështuqë kini kujdes kur kaloni nga seksioni i komenteve të Bleonës.

Continue Reading

Foto

Qytetarët protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës

Published

on

By

“Asnjë cent ma shumë”, është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila po mbahet në Prishtinë.

Në këtë protestë do të kërkohet të mos aprovohet bllok tarifa e propozuar nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) dhe që të nacionalizohet Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS).

Deri më 28 janar 2022, ZRRE-ja ka hapur diskutimi publik për tarifat e reja të rrymës.

Ndërsa, kryesuesi i Bordit të ZRRE-së, Ymer Fejzullahu për katër orë ka raportuar në Komisionin për Ekonomi e ku e ka arsyetuar propozimin për shtrenjtimin e rrymës nga 1 shkurti 2022 deri më 1 mars 2023, i cili tha se kanë qenë të obliguar për këtë.

“ZRRE duke u bazuar në legjislacionin në fuqi ka prezantuar raportin konsultues për caktimin e tarifave. Të gjithë e dimë që kriza energjetike e ka përfshirë të gjithë Evropën, ashtu që edhe Kosova nuk është imune ndaj krizës, ka qenë e nevojshme edhe shqyrtimi i tarifave sipas mandatit që e kemi”, ka thënë Fejzullahu.

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka propozuar që të rikthehen bllok-tarifat e energjisë duke propozuar që çmimi i energjisë për ata që konsumojnë mbi 600 kWh të dyfishohet. /Telegrafi/

Continue Reading

Foto

U akuzua për tradhti, Alvisa del me një reagim të gjatë – ja çfarë thotë për Bashkimin

Published

on

By

Pasi u përfol gjerë e gjatë tradhtia nga ana e Alvisës si arsye për ndarjen me Bashkimin, ka reaguar kjo e fundit.

Në Instagram, ajo ka mohuar një gjë të tillë, sipas saj koha do të vërtetojë çdo gjë.

Ndërsa thekson se e vlerëson Bashkimin dhe s’do ta hedh kurrë poshtë, ashtu siç ka deklaruar edhe Bashkimi për Alvisën.

Continue Reading

Foto

“Shfaqet” fytyra e perëndisë Neptun, fotoja që po bën xhiron e botës

Published

on

By

Bregdeti i Sussex-it Lindor është përfshirë nga një stuhi orët e fundit, duke ngritur dallgë të mëdha.

Por, ajo që ka tërhequr vëmendjen e mediave është fotografia e bërë nga Jeff Overs në Newhaven, ku një nga dallgët “shfaqet” fytyra e perandorisë së lasht romake, Neptun.

Fotoja e bërë nga BBC, ka tërhequr vëmendjen e shumë qytetarëve në botë, të cilët e kanë shpërndarë atë në rrjetet sociale./Opinion.al

Continue Reading

Aktuale