Connect with us

Komente

Ju kurrë s’u dogjët për vete, por dogjët shqiptarët

Published

on

Shkruan, Ziadin SELA

“Mos e digj veten, më dhimbsesh”

Me këtë gjuhë iu është drejtuar në vazhdimësi siç duket, Ali Ahmeti të zgjedhurve të tij.

Me logjikën digje popullin dhe shpëto veten, mjafton të jesh servil ndaj padronit, deri dje Gruevski, e sot ky tjetri dhe nuk digjesh.
Besa mirë ja kanë marrë dorën mësimeve të shefit të tyre Bujari dhe lloji i tij dhe kjo vazhdimisht ka shkuar, në proporcion me vuajtjet e shqiptarëve këtu.

A jeni shqetësuar për shqiptarët ndonjëherë?

Ju kurrë s’u dogjët për vete, por dogjët shqiptarët që ju besuan kaq vite dhe u dergjën dhe vazhdojnë të dergjen burgjeve pa faj.

Sopoti, Alfa, Monstra, Lagjja e Trimave, Feta Alimi, fëmijë të rrahur rrugës duke shkuar e duke u kthyer nga bankat e shkollës, nënat dhe motrat tona të tërhequra zvarrë nga policia jote, fëmijë pa prindër të rritur, gra pa të zot shtëpie.

Ju su dogjët as kur shqiptarët u syrgjynosën rrugëve të mërgimit.
Ju nuk digjeni as sot kur femijëve të shqiptarëve u ndalohet shkollimi ne gjuhë amtare në Idrizovë, Çashkë, Bllacë e gjetiu.

Heshtni ju se digjeni!

Shqiptarët mish për top për hasmin, paska qenë sakrifica juaj.

Continue Reading

Komente

Fetai pyet deputeten e BDI-së: Po fotografitë e kolegëve tuaj me Vuçiçin, Daçiçin, Mijallkovin dhe Gruevskin i keni vënë në kornizë me krenari?

Published

on

Deputetja e BDI-së Arta Bilalli sonte në debatin Click Plus në TV21 tha se fotografinë e opozitës me Apasievin e fshehi që mos ta shohin fëmijët e mi, pas kësaj deklarate ka reaguar Arben Fetai nga Aleanca për Shqiptarët i cili pyet deputeten Bilalli se fotografitë e kolegëve të saj me Vuçiçin, Daçiçin, shefin e shtatmadhorisë serbe, Mijallkovin dhe Gruevskin i ka vënë në kornizë me krenari?, përcjell in7

Postimi i plotë:

Një deputete e BDI-së po thotë se e ka fshehur fotografinë e opozitës me Apasievin që mos ta shohin fëmijët e saj.

Po fotografitë e kolegëve të saj me Vuçiçin, Daçiçin, shefin e shtatmadhorisë serbe, Mijallkovin dhe Gruevskin i ka vënë në kornizë me krenari? Apasievi nuk është ndonjë faktor të cilin ne e marrim seriozisht dhe ai së paku nuk ka kryer gjenocid dhe krime mizore kundër shqiptarëve. Rezila, ka shkruar Fetai në facebook./in7.tv/

Continue Reading

Komente

Berisha: Kryeministri shqiptar si babadimri, përallë që zhgënjeu të gjithë

Published

on

Shkruan Vjollcë Berisha – U.D. Kryetare e Asamblesë së Femrës nga Aleanca për Shqiptarët

Po ndërrohen kryeministrat një nga një. Venë e vijnë. Kush me dështimet në shpinë, e kush si ikanak gjyqësie pa turp në sy. Vetëm kryeministri shqiptar s’duket gjëkundi në horizont.
Ardhja e kryeministrit shqiptar (nga kjo strukturë qeveritare) i ngjet pritjes së babadimrit: e di që s’vjen, por të pëlqen ta ndërtosh një rrëfim për të dhe t’i besosh paq.

Të gjithë votuesit e dinin që kjo përbërje pushtetarësh shqiptarë s’ka kapacitet për ta sjellë kryeministrin shqiptar, por rrëfimi qe tepër i bukur për ta kundërshtuar, ndaj dhe ia dhanë mundësinë. Kështu që, ndonëse pushteti u mor me këtë rrëfim, kryeministri s’u duk kund.
Tani që përsëdytet zgjedhja e një kryeministiri maqedonas, shqiptarëve u ngelet vetëm shija e keqe e zhgënjimit dhe e të qenit të mashtruar. Të tillë ndjehen edhe ata që besuan në premtimin magaloman parazgjedhor, por edhe ata që, ndonëse nuk zinin besë, u joshën nga bukuria e rrëfimit.

Herë tjetër s’do të ketë. Mashtrimi tjetër s’do të kalojë!!!

Continue Reading

Komente

Fetai: Bujar Osmani i bllokoi integrimet dhe iku në MPJ.

Published

on

By

Postimi i plotë i Arben Fetai në facebook:

Bujar Osmani i bllokoi integrimet dhe iku në MPJ.

Bojan Mariçiç e sakatoi drejtësinë dhe iku te integrimet.

Ljupço Nikollovski e zyrtarizoi korrupsionin si formë e qeverisjes dhe iku te bujqësia.

Venko Filipçe e shkatërroi shëndetësinë dhe ia la kilen Alternativës së mjerë.

Qeveri e dështakëve, prevarantëve, idiotëve të dobishëm dhe e Kastros që vështirë se do të arrijë 100 ditëshin.

Continue Reading

Aktuale