Connect with us

Lajme

Sela “thumbon” Artan Grubin për rolin e tij më 27 Prill / Grubi e ofendon dhe shan rëndë

Published

on

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela gjatë intervistës së mbrëmshme në Kanal 5 ka folur për aktualitetin politik, por edhe për rolin e partisë së tij pas zgjedhjeve të 11 Dhjetorit të vitit 2016 dhe për ngjarjet e 27 Prillit, ku kreu i ASH-së e pësoi më rëndë nga sulmi i huliganëve. Në një moment të emisionit, Sela ka bërë të ditur se sipas informacioneve që ai i ka, ka dyshime se ka qënë deputeti i BDI-së, Artan Grubi ai që ua ka treguar vendin sulmuesve se ku gjendet Ziadin Sela.

“Me 27 prill kishte shqiptarë , respektivisht parti politike që mezi prisnin të bëjnë koalicion dhe të bëhen pjesë e pushtetit me VMRO-DPMNE-në”. Janë të njëjtit që i rrinin dhe vazhdojnë ti rrijnë në krahë të djathtë z Ali Ahmeti, duke aluduar në deputetin Grubi për të cilin ka edhe videomateriale ku përqafohet me djalin e Sasho Mijalkovit dhe sigurisht se ka të dhëna se Artan Grubi ka informuar se ku ndodhet Sela në ngjarjen e 27 prillit”, pat deklaruar mbëmë kreu i Aleancës, Ziadin Sela.

Nuk ka mundur të qëndrojë pa reaguar deputeti i BDI-së, Artan Grubi, i cili ka lëshuar një sërër ofendimesh dhe fjalë të rëda në rrjetin social Facebook.

“Ka rrëshqit Menduhi i vogël, gjynah, mos ia zeni për të madhe, kërkon famë duke shpif dhe mendon se duke e arsyetuar ikjen e tij qyqare mund të përfiton diçka të imtë me gënjeshtra dhe trillime, mjerim”, shkrun Grubi, duke ia shtuar kësaj edhe sharjen e shumpërdorur nga tashmë i famshmi “Gjyshi Toni – Talati”  e që është  Idi vezhbaj p…. ti m… r”. Gjithsesi për sharjen e fundit, Grubi ishte bërë pishman më vonë dhe të njëjtën e ka fshirë./in7.tv/

 

Continue Reading

Kosovë

Kapet duke kaluar ilegalisht kufirin Kosovë-Maqedoni, i gjinden në trup rreth dy kilogram drogë

Published

on

Policia e Kosovës njofton se pasditen e sotme në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është kapur një person i cili ka tentuar të kalojë ilegalisht kufirin. Gjatë kontrolleve tek i njëjti person, policia ka gjetur substanca të cilat dyshohet se kanë përmbajtje narkotike.

“Me datë 25.01.2022 rreth orës 18:45, Policia Kufitare e Kosovës, drejtoria rajonale-Lindje, konkretisht Njësia patrulluese (Stacioni Policor për Mbikëqyrje të Kufirit-SPMK) Hani Elezit, gjatë realizimit të detyrave dhe vëzhgimit për menaxhim dhe kontroll efikas kufitar, në rrugën Ekzodi99 në Han të Elezit në zonën kufitare në mes të Maqedonisë Veriore dhe Republikës së Kosovës kanë ndaluar një person duke tentuar ta kaloj ilegalisht kufirin nga RKS në R. e Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

“Gjate legjitimimit dhe kontrollit trupor të personit në pallto iu janë gjet edhe katër (4) paketime të mbështjella me rreth dy (2) kilogram substancë të dyshuar narkotike (që sipas të dyshuarit është drogë e llojit Heroinë)”, thuhet në njoftim.

Continue Reading

Lajme

Identifikohet autori që vendosi eksploziv në shtëpinë e Armand Dukës (Emri)

Published

on

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e kaluar Durrësin, por jo vetëm.

Një person vendosi eksploziv në banesën e kreut të FSHF Armando Duka.

Kanë kaluar rreth 24 orë nga ngjarja dhe policia thotë se ka identifikuar autorin.

Bëhet me dije për NOa.al se ai është Arlen Hasanaj, banor i lagjes 4 të Durrësit.

Deri më tani konfirmohet se Hasanaj është person pa precedent penal. Sipas informacioneve të siguruara Arlen Hasanaj është një sipërmarrës në qytetin bregdetar, teksa ende nuk dihen marrëdhëniet dhe konfliktet e tij me Dukën. Priten detaje të reja rreth ngjarjes dhe personit të ndaluar.

Continue Reading

Lajme

Nikollovski: Maqedonia me korrupsion është në të njëjtin nivel si Kolumbia dhe Etiopia

Published

on

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski u shpreh se sipas raportit të sotshëm për korrupsion, Maqedonia për nga korrupsioni është pas Kosovës, Kolumbisë, Etiopisë, Surinamit, Vietnamit dhe Markut.

“Me nivel të tillë të korrupsionit, cili person normal do t’u japë fillim të bisedimeve me BE-në, ku vendet anëtare janë në 30 vendet e para”, tha Nikollovski.

Sipas tij, problemi me mosnisjen e bisedimeve është pikërisht se shteti nuk është i rregulluar.

“nukka sistem funksional të sundimit të së drejtës, nuk ka luftim kundër korrupsionit, ekonomikisht nuk rritemi dhe nuk ka investime të huaja dhe as që stimulohen kompanitë vendore”, tha Nikollovski.

Ai theksoi se nëse vendet anëtare të BE-së janë të bindura se Maqedonia meriton të jetë pjesë e BE-së, menjëherë do të ndikojnë ndaj Sofjes, por për shkak të korrupsioni një gjë e tillë, sipas Nikollovskit, nuk ndodh.

Continue Reading

Aktuale