Connect with us

Spektakël dhe Yje

Konfirmohet vazhdimi i serialit “Game of Thrones”

Published

on

Pas përfundimit të serialit Game of Thrones më herët këtë vit, HBO ka konfirmuar se janë duke e bërë një “paravazhdim” të serialit, por këtë herë vetëm për historinë e ‘Shtëpisë Targaryen’.

Nëse kompania do ta lëshonte këtë lajm në sezonin e shtatë të Game of Thrones, me gjasë reagimi i fansave të këtij seriali do të ishte mjaft pozitiv. Por, duke e ditur se si kanë reaguar me sezonin e tetë, megjithatë, reagimi i fansave pritet të jetë i përzier.

Sezoni i fundit u cilësua zhgënjyes për shumë shikues, me një numër të madh të njerëzve që akuzuan skenaristët D.B Weiss dhe David Benioff se shpejtuan fundin e asaj që njerëzit prisnin të ishte një rrugëtim epik dhe shumë i dashur.

Kështu, natyrisht, ka disa shqetësime nëse ky serial i ri do t’ia dalë ta kalojë madhështinë e Game of Thrones – apo do t’i ndjek hapat e tetë episodave të fundit, që për shumë njerëz ishin pak të pëlqyeshëm.

Krijuesit e bënë të ditur lajmin mbrëmë në Twitter, për të konfirmuar serialin e ri, të titulluar House of the Dragon (Shtëpia e Dragoit). Por, ka edhe një lajm të mirë për të gjithë fansat e GOT.

Skenaristë më nuk do të jenë Weiss dhe Benioff, por Ryan Condal, Miguel Saponchink dhe krijuesi i GOT, George R. R. Martin. Saponchink është i njohur për përmbajtjen e mahnitshme në botën e GOT, pasi ai krijoi tre episodat më të dashur të serialit, ‘Hardhome’, ‘Beteja e Bastardëve’ dhe ‘Erërat e Dimrit’.

Sipas Insider, HBO ka treguar se seriali do të përbëhet nga 10 episoda për sezon, të vendosura 300 vjet para ngjarjeve të Game of Thrones. Presidenti i programimit në HBO, Casey Bloys, duke komentuar rreth serialit të ri, tha:

“Universi i Game of Thrones është shumë i pasur me histori. Ne do të eksplorojmë origjinën e Shtëpisë Targaryen dhe ditët e para të Westerosit bashkë me Miguel, Ryan dhe George”, transmeton Express.

Shumë fansa të Game of Thrones iu kthyen Twitterit për të shprehur gëzimin për këtë lajm, me shumë prej tyre që thanë se shpresojnë që seriali i ri të jetë më i mirë se sezoni i fundit i GOT.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

U plotësohet dëshira e fansave të Borës: Beatrix eliminohet nga shtëpia e Big Brother

Published

on

Beatrix nuk do të jetë më pjesë e shtëpisë së Big Brother Albania VIP.

Beatrix i ka dhënë fund aventurës në këtë shtëpi, pasi që sot është eliminuar nga Big Brother Albania me votat e publikut.

Por, ajo mund të rikthehet përsëri në shtëpi pasi që babagjyshi dhuroi bileta kthyese.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Kush do të dal sonte nga shtëpia e Big Brother VIP, Einxhel, Beatrixa apo Donaldi?

Published

on

Brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, eliminim do ketë edhe sonte.

Donaldi, Beatrixa dhe Einxhel janë banorët e nominuar dhe njëri nga ta do e lë sonte shtëpinë, shkruan lajmi.net.

Ishte Arbri, banori i cili i çoi treshen në nominim fal “Kutisë së Pandorës” i cili e hapi spektaklin e së martës.

Duke e ditur rrjedhjen e ngjarjeve së fundmi brenda shtëpisë së famshme në Shqipëri, ky nominim shkaktoi edhe tension brenda “Big Brother VIP”, gjithashtu shkaktoi edhe një situatë të paparashikueshme, për faktin se nuk dihet se si do ecin gjërat sonte.

Ndryshe, si Einxhel, Donaldi dhe Beatrixa janë tre banorët pothuajse me të komentuar dhe nuk dihet se cili nga ta do e lë sonte shtëpinë./Lajmi.net/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Këngëtarja shqiptare zbulon shifrën më të lartë që ka marrë nga performanca në një dasmë

Published

on

Këngëtarja shqiptare, Arinda Gjoni ka folur për fenomenin e zakonshëm të artistëve dhe pronarëve të lokaleve ku performojnë live. Ajo tha se bazohen tek klikimet në Youtube sepse mendojnë se është mënyra se si matet popullariteti.

“Shumë e vërtetë. Kjo është e keqja se pronarët e lokaleve ndoshta nuk ia kanë idenë shumë klikimeve repertorit, dhe shohin thjesht klikimet dhe mendojnë që në bazë të tyre do kesh popullaritet. Mua më ka rezultuar ndryshe, ndoshta kam pasur me pak se 1 milionë por kur kam shkuar koncert ma ka kënduar këngën gjithë publiku”, tha Gjoni.

Arinda tregoi se ka kënduar që kur ishte e vogël në dasma, madje dhe si fitoi liceun pasi kishte kënduar në një dasmë.

Duke qenë gjithmonë live dhe në evente Ermali e pyet se cila ka qenë shuma më e madhe që ka fituar në dasmat shqiptare.

Ajo tha se mund ta thotë: “Mund të ketë shkuar 10-15 mijë euro”.

Continue Reading

Aktuale