Connect with us

Video

Shikoni momentin kur shkëmbi shkëputet dhe përfundon mbi veturë, shpëton mrekullisht shoferi (VIDEO)

Published

on

Një shkëmb i madh u rrëzua nga kodra dhe shkatërroi një makinë që lëvizte në malin në jug-perëndim të Kinës, por shoferi mrekullisht mbijetoi.

Skena e jashtëzakonshme u filmua të Dielën nga një makinë në pjesën e prapme të veturës, mediat kineze raportuan se një burrë pas timonit sapo “mashtroi vdekjen”.

Ai madje arriti të dilte nga rrënoja i padëmtuar, me ndihmën e njerëzve që ndaluan ta ndihmojnë.

https://youtu.be/LpkclQlaTes

Continue Reading

Video

Babai qëllon me kallash cigaren në gojën e djalit të tij (Video)

Published

on

By

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale tregon një baba duke qëlluar një cigare me AK-47. Cigarja qëndronte në gojën e djalit të tij.

Videoja tmerruese, e cila thuhet se është filmuar në Irakun jugor, tregonte babanë e paidentifikuar teksa përdorte fëmijën si objektiv për praktikë.

Sipas raportimeve, burri i tha djalit të tij që ta mbante cigaren në gojë në mënyrë që të mund të tregonte aftësitë e tij të snajperimit.

Në video, djali shihet duke qëndruar para kamerës me mjekrën e ngritur dhe cigaren në gojë.

Ndërkohë, babai i tij ecën drejt fundit të oborrit me një pushkë në dorë para se të marrë një pozicion ulur në tokë.

Klikoni këtu për videon

Ai merr objektivin ndërsa djali i tij përpiqet të qëndrojë sa më i palëvizshëm përpara se të tërheqë këmbëzën.

I riu i shtangur dridhet nga zhurma dhe më pas e heq cigaren nga goja, duke ia treguar kamerës përpara se babai të mburret për saktësinë e tij.

Pasi video u shpërnda gjerësisht në internet, përdoruesit e mediave sociale shprehën tmerrin e tyre dhe u bënë thirrje autoriteteve lokale që të ndërmarrin veprime, me disa që pretendojnë se ajo duhet të trajtohet si tentativë për vrasje./abcnews.al/

Continue Reading

Video

Pamje të rënda, momenti kur gruaja merr 100 kamxhikë trupit pasi tradhtoi burrin (Video)

Published

on

By

Pamje të rënda, momenti kur gruaja merr 100 kamxhikë trupit pasi tradhtoi burrin (Video)

Një grua e martuar u rrah 100 herë me kamxhik pasi pranoi tradhtinë bashkëshortore në Indonezi, ndërsa burri me të cilin tradhtoi mori vetëm 15 goditje.

Ivan Najjar Alavi, kreu i Divizionit të Përgjithshëm të Hetimeve në zyrën e prokurorëve të Acehit në Indonezi, tha se gjykata dha një dënim më të ashpër për gruan pasi ajo pranoi se pati marrëdhënie seksuale jashtë martesës së saj.

Gjykatësit e patën të vështirë për ta dënuar burrin, i cili ishte atëherë kreu i agjencisë së peshkimit dhe gjithashtu i martuar, sepse ai mohoi të gjitha akuzat, tha Alavi.

“Gjatë gjykimit, ai nuk pranoi asgjë, duke mohuar të gjitha akuzat. Kështu, [gjyqtarët] nuk janë në gjendje të provojnë nëse ai është fajtor”, u tha Alavi gazetarëve pas fshikullimit publik që u jepet shkelësve të ligjit të sheriatit në Aceh.

Rrahja me kamxhik e gruas u ndalua për pak çaste pasi ajo nuk mundi ta duronte dhimbjen.

Aceh është rajoni i vetëm në Indonezinë me shumicë myslimane që imponon ligjin e Sheriatit, i cili lejon fshikullimin për akuza që përfshijnë lojërat e fatit, tradhtisë bashkëshortore, pirjen e alkoolit dhe marrëdhënieve homoseksuale.

Continue Reading

Lajme

VIDEO – Një tjetër autobus u dogj sonte në Bullgari, ja detajet

Published

on

By

Një autobus tjetër raportohet të ketë marrë flakë dhe është djegur tërësisht sonte në Bullgari në rajonin e Gurkovës. Autobusi ka qënë me targa të Rumanisë, ndërsa për fat të mirë brenda nuk ka pasur udhëtarë, përveç shoferit i cili ka arritur të dalë jashtë dhe nuk ka asnjë lëndim, përcjell in7 prej mediave bullgare.

Sipas zjarffikêsve që kanë shuar zjarrin, autobusi është djegur në lëvizje dhe sipas gjitha gjasave arsyeja e zjarrit ka qënë ndonjë defekt teknik i autobusit. Meqë shoferi nuk e flet gjuhën bullgare ende nuk ka detaje më të hollësishme për ngjarjen.

Ngjarja në fjalë ndodh disa ditë pas rastit tragjik të autobusit nga Maqedonia e Veriut ku humbën jetën 45 persona, mes tyre edhe fëmijë. Shkaqet e aksidentit tragjik ende nuk dihen edhe pse në opinion qarkullojnë disa versione. Versioni zyrtar nga autoritetet bullgare pritet të jepet në javët në vazhdim./in7.tv

VIDEO nga vendgjarja

Continue Reading

Aktuale