Connect with us

Spektakël dhe Yje

Eriona Sejdiu do të përfaqësojë Kosovën në Miss Globe 2019 (FOTO)

Published

on

Vajza nga Prishtina, Eriona Sejdiu do ta përfaqësojë Kosovën në Miss Globe 2019.

Nëntëmbëdhjetë vjeçarja merr pjesë për herë të parë në një garë të tillë bukurie të nivelit kaq të lartë. Ajo studion shkencat juridike në Prishtinë dhe mes tjerash ka qenë aktive në disa projekte telelvizive.

Pasioni i saj është aktrimi, këndimi dhe vallëzimi, ndërsa në kohën e lirë ajo merret edhe me punë vullnetare pwr tw ndihmuar personat në nevojë. Në intervistën e saj të parë për Miss Globe në pyetjen se çdo të ndodh me të nëse fiton Miss Globe, përgjigjet se do të ketë me siguri më shumë mundësi në jetë, por çdo herë do të jetë vetvetja, vetëm se do të jetë më e famshme.

Miss glob 2019 është një ngjarje ndërkombëtare e garës së bukurisë ku marrin pjesë rreth 55 pjesëmarrëse nga e gjithë bota. Vota juaj për Eriona Sejdiun do ta ndihmojë atë në këtë kategori.

https://themissglobe.com/participants2019?fbclid=IwAR3ElbX6M9WzKo64NcaH2LD6w4NjU4ZXJLeZWMSuyfR38fI_bpvqO3HsqOg

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Tayna dhe Azet publikojnë “Tequila” (Video)

Published

on

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej ditësh, reperët Tayna dhe Azet kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të ri.

“Tequila” mban titullin kënga e tyre e re, e cila është ritmike e zhanrit hip-hop.

Muzika është punuar nga producenti Cricket, gjersa tekstin e kanë shkruar vet dyshja – secili pjesët e tyre përkatëse me ndihmë nga Endrit Mumajesi.

Kënga është vizualizuar edhe me klip, i cili është tipik veror dhe i përshtatet tematikës së këngës.

Ana vizuale i është besuar produksionit Secuenca.

Ky nuk është bashkëpunimi i parë i dyshes pasi një vit më parë ata kishin sjell edhe një tjetër duet, të quajtur “Ti harro”.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Luana Vjollca paralajmëroi një surprizë për fansat

Published

on

Luana Vjollca mbetët njëra nga artistët më të dashura për publikun shqiptar.

Së fundmi Luana me anë të një InstaStory njoftoi fansat për një befasi.

“Nesër e kam një surprizë për ju”, ishte mbishkrimi i saj në imazh.

Më vonë këngëtarja publikoi edhe një tjetër fotografi ku shkroi ”Gjejeni”.

Se kjo surprizë lidhet me projektin e saj “Thuaje” apo ndonjë koncert, mbetët të shihet ditëve në vijim.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Çfarë ndodhi? Ledri Vula përfundon në spital

Published

on

Reperi i njohur, Ledri Vula ka përfunduar në spital. Ai duket se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, pasi ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Ishte pikërisht partnerja e tij, Sara që ka ndarë në Instastory një foto, ku shihet Ledri teksa po merr një serum.

Nuk dihet se çfarë ka ndodhur me reperin, por shpresojmë mos të jetë asgjë serioze.

Continue Reading

Aktuale