Connect with us

Spektakël dhe Yje

Marina Vjollca elegante dhe joshëse në paraqitjen e fundit (FOTO/VIDEO)

Published

on

Marina Vjollca duket shumë joshëse.

Moderatorja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, ka ‘mahnitur’ të gjithë me paraqitjen e saj të fundit

Ajo u rikthye fuqishëm me emisionin e saj pas një pauze dhe veshja që ka zgjedhur për ta bërë këtë rikthim ka marrë gjithë vëmendjen.

Marina ka treguar këmbën seksi derisa komentet pozitive nuk kanë mugnuar.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

“Do doja të kisha një fëmijë”, Semi i rrëfen Donaldit dëshirën e saj më të madhe

Published

on

Pas një pauze katër vjeçare, reality-show, BigBrother u rikthye por tani në një format tjetër me personazhe të njohura ‘VIP’. Natën e parë u prezantuan 14 banorë, numër ky që mund të rritet apo zvogëlohet nga eliminimet apo hyrjet nga java në javë. E i larguari i parë nga shtëpia ishte Elhaid Cufi.

Java e parë e emisionit “Big Brother VIP” ishte e mbushur plot me dashuri, momente të trishta dhe debate.

Semi dhe Donaldi kanë qenë miq të mirë jashtë dhe vazhdojnë të ruajnë raportin edhe brenda shtëpisë. Teksa pjesa më e madhe e tyre janë në gjumë, ata po komentonin lojën e deritanishme dhe të ndajnë me njëri-tjetrin aspekte nga jeta e tyre private.

Semi i tregoi Donaldit se që adoleshente dëshira e saj më e madhe ishte të bëhej nënë e një fëmije. Me rritjen prioritetet ndryshuan dhe ajo kuptoi se kjo gjë nuk ishte dhe aq e lehtë.

Semi: Kam dashur shumë të bëhesha nënë

Donaldi: E pse nuk u bëre? Me Bojkenin kishe mundësi që të bëje një fëmijë

Semi: Po flas për moshën 15-vjeçare, sepse më mbrapa ndryshuan gjërat.

Kujtojmë se Semi dhe Bojken u ndanë disa muaj më parë dhe lajmin e konfirmoi vetë këngëtarja në “Kënga Magjike”, ku tha se Bojken mbetet një nga njerëzit e saj më të afërt.

Ajo ka folur edhe në “Big Brother VIP Albania” për raportin e tyre, ku tregoi mes emocionesh se këngëtari ishte “dashuria e saj e parë” dhe se ishin njohur kur ajo ishte 17 vjeç, ndërsa Bojkeni 34.

Semi tha se edhe pas ndarjes, dyshja ruan një raport të mirë, madje se ajo e kishte pyetur edhe për pjesëmarrjen në reality-show.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Dafina Zeqiri me skena proteste në klipin e ri “Vet e lype” me MC Kreshën

Published

on

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka pak kohë që ka publikuar albumin e saj më të ri, “Dafinë Moj”.

Tani ajo është duke vizualizuar me klipe disa nga këngët më të spikatura të albumit dhe në radhë është bashkëpunimi me MC Kreshën, i titulluar “Vet e lype”.

Këngëtarja ndau të enjten me ndjekësit e saj në Instagram disa pamje nga xhirimet e klipit të ri, i cili duket se do të jetë mjaft i veçantë.

Duke qenë se kënga ka për tematikë fuqizimin e vajzave, i tillë është menduar edhe koncepti i videos muzikore.

Në fotografitë e publikuara nga xhirimet, Dafina mund të shihet e përkrahur nga plot femra në një protestë me banderola në duar.

Ndërkohë, në një tjetër imazh, këngëtarja shihet aq e revoltuar sa e tregon nervozizmin e saj edhe ndaj policit.

“Të premten, 18:00, ‘Vet e lype’ me MC Kreshën”, ka shkruar Zeqiri në mbishkrimin e fotografive në Instagram.

Përndryshe, nga albumi “Dafinë Moj”, ajo ka të vizualizuara me klipe edhe këngët “Karma” dhe “Llafe llafe” (bashkëpunim me Lyrical Son). /Telegrafi/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Kjo është sozia e Kim Kardashian që po çmend internetin

Published

on

By

Kjo është sozia e Kim Kardashian që po çmend internetin

Një vajzë është bërë e njohur falë ngjashmërisë së madhe që ka me Kim Kardashian.

Megjithëse Sonia Ali ka arritur një numër të madh ndjekësish si influencuese, vëmendjen më të madhe e ka marrë nga ngjashmëria e frikshme që ka me yllin amerikan.

Atë e ngatërrojnë shpesh me nënën e katër fëmijëve duke e cilësuar si kloni i saj. Sonia ka lindur në Londër, por tani është e vendosur në Dubai. Dhe motra e saj, Fyza, është krahasuar me Kylie Jenner në të kaluarën.

Continue Reading

Aktuale