Connect with us

Argëtim

Shiti virgjërinë një politikani, ja ku do t’i shpenzojë paratë

Published

on

Vajza 23-vjeçare pretendon se e ka shitur virgjërinë e saj për 1.5 milion Euro një deputeti të Partisë Konservatore, i moshës rreth të pesëdhjetat’ përmes një agjencie famëkeqe “online”.

Vajza e njohur me emrin Lia, nga Britania e Madhe, e nxori virgjërinë në ankand përmes një faqeje interneti” Cinderella Escorts”.

Ajo tha se e takoi politikanin dhe bisedoi me të për dy muaj përpara se të pranonte ofertën.

Vajza 23 vjeçare tha se deputeti, me të cilin ka pranuar të flejë është ‘një zotëri’ dhe shumë i arsimuar .

Lia thotë se edhe nëna e saj e mbështeti vendimin pasi “paratë e gatshme janë më të mira se një zemër e thyer” .

“Do t’i përdor paratë për të blerë një apartament më afër Londrës, për të hequr përfundimisht dorë nga banesat me qira”, tha ajo për mediat britanike, pas shumës së parave që përfitoi nga deputeti, emrin e të cilit tha se kishte rënë në ujdi, që të mos e bënte publik.

Aftësia për të shitur virgjërinë është “një hap i rëndësishëm drejt emancipimit”, pretendoi vajza, lidhur me përvojën e saj.

Në fillim të këtij viti, Cinderella Escorts bëri një tjetër pretendim të pa vërtetuar se ajo kishte siguruar shitjen e virgjërisë së Mahbuba Mammadzada, një nga modelet më të suksesshme të Azerbajxhanit, për një politikan në Tokio.

Continue Reading

Argëtim

Gazetari nuk mban dot të qeshurën, elefanti e ndëpret gjatë transmetimit dhe e kap nga hunda /VIDEO

Published

on

By

Gazetari nuk mban dot të qeshurën, elefanti e ndëpret gjatë transmetimit dhe e kap nga hunda

Një gazetar është përfshirë në një skenë qesherake teksa ka shpërthuer në të qeshura kur një elefant me noçkën e tij fillon të prekë në fytyrë dhe e kap nga hunda.

Gazetari Alvin Kaunda po xhironte një pjesë në kamera nga një qendër e foshnjave të elefantëve në Kenian jugore, kur filloi të ndjente një përkëdhelje në kokë e më pas në fytyrë e hundë.

Kaunda po raportonte se si po kujdeseshin për elefantët e vegjël në jetimore gjatë një thatësire për Korporatën Transmetuese të Kenias.

Continue Reading

Argëtim

Qeveria japoneze në ‘hall’ të madh, të rinjtë e vendit nuk pinë alkool

Published

on

By

Qeveria japoneze në ‘hall’ të madh, të rinjtë e vendit nuk pinë alkool

Japoni- Qeveria japoneze është goditur rëndë në financat e saj nga një problem i pazakontë; të rinjtë e saj nuk pinë alkool mjaftueshëm.

Prej fillimit të pandemisë, baret dhe ambientet e tjera që shesin alkool u goditën rëndë nga kufizimet e Covid-19 , duke bërë që shitjet dhe të ardhurat nga taksat e pijeve të bien ndjeshëm.

Për këtë arsye autoritetet ndërmorën një zgjidhje mjaft të çuditshme. Ajo nisi një fushatë për të gjetur mënyra të reja për të inkurajuar të rinjtë të pinë më shumë.

Fushata quhet “Sake Viva!” dhe mbikëqyret nga Agjencia Kombëtare e Taksave. Ajo fton pjesëmarrësit të paraqesin ide se si të stimulojnë kërkesën tek të rinjtë për alkool përmes shërbimeve të reja, metodave promovuese, produkteve, dizajneve dhe madje edhe teknikave të shitjes duke përdorur edhe inteligjencën artificiale ose metaverse.

Konkursi përfshin ide promovuese për të gjitha llojet e alkoolit japonez, me aplikimet që do të qëndrojnë të hapura deri më 9 shtator. Finalistët do të ftohen në një konsultim ekspertësh në tetor, përpara një turneu final në nëntor në Tokio. Fituesi do të marrë mbështetje për planin e tij për t’u komercializuar. (noa.al/M.D)

Continue Reading

Argëtim

Blenë valixhen në ankand, familja shokohet nga ajo që gjen brenda saj

Published

on

By

Blenë valixhen në ankand, familja shokohet nga ajo që gjen brenda saj

Policia ka filluar hetimet pasi një familje gjeti mbetje njerëzore në valixhen që blenë nga një ankand në Zelandën e Re. Banorët e një shtëpie në South Auckland bënë zbulimin e frikshëm pasi hapën sendet e blera në banesën e tyre, shkruan BBC.

Policia ka filluar hetimet për vrasje dhe po tenton të identifikojë mbetjet njerëzore. Nuk besohet se familja që bleu valixhet është e përfshirë në vrasje. Policia e Zelandës së Re nuk ka dashur të jap më shumë komente, duke theksuar se po bëhet ekspertiza e mbetjeve.

Zyrtarët e policisë kanë thënë se prioriteti i tyre është “konfirmimi i identifikimit të të ndjerit, në mënyrë që të mund të përcaktojmë rrethanat e plota pas zbulimit”.

Ata shtuan, duke pasur parasysh “natyrën e zbulimit”, do të duhej kohë që të gjendeshin të afërmit.

Continue Reading

Aktuale