Connect with us

Spektakël dhe Yje

Arta Nitaj shfaq trupin joshës para pasqyrës (FOTO)

Published

on

Arta Nitaj është aktorja kosovare e cila u bë e njohur për publikun nga seriali vendor “O sa mirë” me rolin e saj të Xhesikës.

Ajo arriti të pëlqehet nga një pjesë e madhe e publikut dhe të mbes gjatë në memorien e tyre.

Aktorja gjithashtu u komentua gjatë edhe për jetën private sidomos lidhjet e saj me fytyrat e njohura si ajo me Endrit Thaçin, që një gjë të tillë s’e pranoi asnjëherë hapur, pastaj edhe ajo me këngëtarin Bruno nga Shqipëria.

Tashmë ajo i është futur dhe politikës, ku javë më parë aderoi në një nga partitë politike në Kosovë.

Por pavarësisht kësaj, Nitaj nuk harron paraqitjet joshëse në rrjete sociale, ku e tillë është dhe e fundit, ku aktorja ka pozuar para pasqyrës e ku bien në sy të pasmet e saj bombastike.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

“Do doja të kisha një fëmijë”, Semi i rrëfen Donaldit dëshirën e saj më të madhe

Published

on

Pas një pauze katër vjeçare, reality-show, BigBrother u rikthye por tani në një format tjetër me personazhe të njohura ‘VIP’. Natën e parë u prezantuan 14 banorë, numër ky që mund të rritet apo zvogëlohet nga eliminimet apo hyrjet nga java në javë. E i larguari i parë nga shtëpia ishte Elhaid Cufi.

Java e parë e emisionit “Big Brother VIP” ishte e mbushur plot me dashuri, momente të trishta dhe debate.

Semi dhe Donaldi kanë qenë miq të mirë jashtë dhe vazhdojnë të ruajnë raportin edhe brenda shtëpisë. Teksa pjesa më e madhe e tyre janë në gjumë, ata po komentonin lojën e deritanishme dhe të ndajnë me njëri-tjetrin aspekte nga jeta e tyre private.

Semi i tregoi Donaldit se që adoleshente dëshira e saj më e madhe ishte të bëhej nënë e një fëmije. Me rritjen prioritetet ndryshuan dhe ajo kuptoi se kjo gjë nuk ishte dhe aq e lehtë.

Semi: Kam dashur shumë të bëhesha nënë

Donaldi: E pse nuk u bëre? Me Bojkenin kishe mundësi që të bëje një fëmijë

Semi: Po flas për moshën 15-vjeçare, sepse më mbrapa ndryshuan gjërat.

Kujtojmë se Semi dhe Bojken u ndanë disa muaj më parë dhe lajmin e konfirmoi vetë këngëtarja në “Kënga Magjike”, ku tha se Bojken mbetet një nga njerëzit e saj më të afërt.

Ajo ka folur edhe në “Big Brother VIP Albania” për raportin e tyre, ku tregoi mes emocionesh se këngëtari ishte “dashuria e saj e parë” dhe se ishin njohur kur ajo ishte 17 vjeç, ndërsa Bojkeni 34.

Semi tha se edhe pas ndarjes, dyshja ruan një raport të mirë, madje se ajo e kishte pyetur edhe për pjesëmarrjen në reality-show.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Dafina Zeqiri me skena proteste në klipin e ri “Vet e lype” me MC Kreshën

Published

on

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka pak kohë që ka publikuar albumin e saj më të ri, “Dafinë Moj”.

Tani ajo është duke vizualizuar me klipe disa nga këngët më të spikatura të albumit dhe në radhë është bashkëpunimi me MC Kreshën, i titulluar “Vet e lype”.

Këngëtarja ndau të enjten me ndjekësit e saj në Instagram disa pamje nga xhirimet e klipit të ri, i cili duket se do të jetë mjaft i veçantë.

Duke qenë se kënga ka për tematikë fuqizimin e vajzave, i tillë është menduar edhe koncepti i videos muzikore.

Në fotografitë e publikuara nga xhirimet, Dafina mund të shihet e përkrahur nga plot femra në një protestë me banderola në duar.

Ndërkohë, në një tjetër imazh, këngëtarja shihet aq e revoltuar sa e tregon nervozizmin e saj edhe ndaj policit.

“Të premten, 18:00, ‘Vet e lype’ me MC Kreshën”, ka shkruar Zeqiri në mbishkrimin e fotografive në Instagram.

Përndryshe, nga albumi “Dafinë Moj”, ajo ka të vizualizuara me klipe edhe këngët “Karma” dhe “Llafe llafe” (bashkëpunim me Lyrical Son). /Telegrafi/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Kjo është sozia e Kim Kardashian që po çmend internetin

Published

on

By

Kjo është sozia e Kim Kardashian që po çmend internetin

Një vajzë është bërë e njohur falë ngjashmërisë së madhe që ka me Kim Kardashian.

Megjithëse Sonia Ali ka arritur një numër të madh ndjekësish si influencuese, vëmendjen më të madhe e ka marrë nga ngjashmëria e frikshme që ka me yllin amerikan.

Atë e ngatërrojnë shpesh me nënën e katër fëmijëve duke e cilësuar si kloni i saj. Sonia ka lindur në Londër, por tani është e vendosur në Dubai. Dhe motra e saj, Fyza, është krahasuar me Kylie Jenner në të kaluarën.

Continue Reading

Aktuale