Connect with us

Lajme

Naum Stoilkovski: Zaev bën presion ndaj sistemit juridik në vend

Published

on

VMRO-DPMNE sot përmes një konference për shtyp të realizuar nga zëdhënësi i saj, Naum Stoilkovski, ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se ka qenë në dijeni të rastit ‘Zhvatja 2Ç , ku janë të përfshirë drejtori i fondit shëndetësor Ben Donçev dhe mistri i shëndetësisë Venko Filipçe, transmeton in7.

Sipas kësaj partie, paraqitja e sotme përkrah Donçevit dhe Filipçes, Zoran Zaev po bën presion jo verbal ndaj sistemit juridik në Republikën e Maqedonisë.

“Zoran Zaev sot iu përgjigj rastit ‘Zhvatja 2’, edhe për thirrjet që Den Donçev dhe Venko Filipçe të shkarkohen nga pozicionet e tyre për shkak të kallëzimeve penale kundër tyre për zhvatje, abuzim me institucionet shtetërore dhe përpjekje për të uzurpuar një kompani private vendase. Zoran Zaev, në paraqitjen e sotme të përbashkët me Den Donçevin dhe Venko Filipçen, konfirmoi se ata ishin takuar me Zoran Mileski Kiçeec, njeriun që po plotësohet akuza penale për rastin ‘Zhvatja 2’. Zoran Zaev konfirmoi se ai e dinte për rastin ‘Zhvatja 2’ dhe se pretendimi në akuzat penale për ndalim të hyrjes së gjigandit të huaj shëndetësor në vend janë të vërteta. Zoran Zaev sot zbuloi se gati një vit më parë e dinte se si do të funksionojë prokuroria dhe se kundër kujt dhe çfarë rastesh do të hapet prokuroria. Zoran Zaev sot konfirmoi komplotin e oktapodit, Zoran Zaev konfirmoi marrëdhëniet midis ekzekutivit dhe prokurorit publik, Zoran Zaev konfirmoi se është në dijeni të zhvatjes! Oktapodi i pushtetit po e vret luftën kundër korrupsionit të lartë”, ka thënë, Naum Stoilkovski, zëdhënësi i VMRO-DPMNE, në pres konferencën e sotme .

https://www.facebook.com/in7.tv/videos/2375003476071036/?t=163

 

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale