Connect with us

Argëtim

Shtatë gjëra që tregojnë se ajo nuk ju dashuron më

Published

on

Kur një grua pushon së dashuruari mashkullin e saj, gjendja e saj shpirtërore ndryshon, ashtu sikurse dhe vëmendja kundrejt tij. Më poshtë janë 7 gjëra që e tregojnë.

Nuk është më pika e referimit
Partneri juaj nuk është më pikë referimi në jetën tuaj dhe nuk zë vend në mendimet që keni. Ai nuk është më pjesë e mendimeve tuaja për të ardhmen dhe ju filloni të mendoni se duhet të jetoni pa atë, që të ndiheni më mirë.

Nuk e shikoni atë si më parë
Kur zgjoheni, nuk e shihni më. Kur ka dashuri, zgjoheni, shikoni dhe puthni partnerin tuaj në shtrat. E puthni dhe i thoni mirëmëngjes, duke menduar për të shkruar një faqe tjetër të librit të jetës së bashku.

Nuk të mungon më
Kur nuk është në shtëpi, ju nuk ndjeni mungesë dhe ndjeheni më mirë vetëm, harroni se ai nuk është dhe nëse për një moment mendoni “Tani do të vijë”, ndjeni se nuk doni që kjo të ndodhë dhe preferoni të qëndroni të qeta në vetmi.

Hani veç e veç
Ju nuk shijoni më një vakt me të. Ato dreka apo darka që keni kaluar me të, nuk ekzistojnë më. Tani vaktet janë të mërzitshme dhe pa biseda.

Argëtoheni pa atë
Jeta juaj tashmë po fillon të kërkojë mënyra dhe momente të tjera, kur të jeni të lumtura e të qeshni. Dhe partneri juaj nuk është pjesë e tyre.

Nuk merakoseni më për të
Pa e kuptuar, nuk merakoseni më nëse është në rregull. Nuk është se ju jeni një person i keq, por nuk e vrisni më mendjen se ku ndodhet apo ç’po bën mashkulli juaj. Vjen një moment kur nuk është më i rëndësishëm për ju, dhe filloni të mendoni më shumë për veten, fëmijët tuaj ose për njerëzit e tjerë.

Filloni të mendoni për një dashuri të re
Filloni të planifikoni një dashuri të re. Ju rikthehen ide dhe iluzione me një person të cilin mund ta njihni, imagjinoni veten me dikë që ju bën të rigjeni dashuri dhe lumturi.

Continue Reading

Argëtim

Jahti 80 milionë dollarësh, me “vrimë gjigante” në mes

Published

on

By

Jahti 80 milionë dollarësh, me “vrimë gjigante” në mes

Deri tani, konceptet e jahteve luksoze kanë ofruar modele të jashtëzakonshme, në formë mjelme, apo peshkaqeni, por studio e dizajnit “Lazzarini” ka prezantuar së fundmi një prej projekteve më të veçanta të para ndonjëherë.

Kompania italiane, me seli në Romë, dëshiron të prodhojë një superjaht luksoz, 69-metra të gjatë, me një “vrimë gjigante” në mes. Koncepti, i quajtur “Forma”, parashikon që jahti të lëvizë vetëm me energji të pastër. Ai është konceptuar të jetë një superstrukturë me një siluetë tepër të veçantë.

Dizajni është sa i thjeshtë, aq madhështor. Në pjesën e sipërme, është menduar të vendoset një pishinë me dysheme prej xhami, që do t’i lejojë notarët të kenë një pamje magjike të pjesës së poshtme.

Vlera për prodhimin këtij jahti është parashikuar të jetë 69 milionë euro, ose 80 milionë dollarë. Ai do të lëvizë me një motor me hidrogjen, ndërsa mund të arrijë një shpejtësi prej 24 nyjesh detare, ose mbi 44 km/h. Në çati do të ketë të instaluar panele diellorë, për të karikuar të gjitha sistemet.

Nga momenti që një prodhues vendos të vërë në zbatim projektin, do të duhen 20 muaj për ta sjellë në jetë jahtin, sipas “Lazzarini”.

Continue Reading

Argëtim

Ndërton shtëpinë rrotulluese pasi Iodhet nga ankesat e gruas

Published

on

Shtëpia në Sërbac të BeH-së është projektuar dhe ndërtuar nga 72-vjeçari Vojin Kusiq. Me një fasadë të gjelbër dhe çati të kuqe metalike, ajo mund të bëjë një rreth të plotë për të kënaqur dëshirat e shumëllojshme të gruas së tij Lubica – ajo dëshiron të shohë shumëçka kur shikon nga dritaret e saj.

“Pasi arrita një moshë të shtyrë dhe pasi fëmijët e mi morën përsipër biznesin familjar, më në fund kisha kohë të mjaftueshme për t’i dhënë detyrë vetes që t’ia realizoja gruas sime dëshirën e saj” që të mundë të ndryshojë pozicionin e dhomave në shtëpinë e saj kur të dojë, tha Kusiqi, raporton AP.

Shumë vjet më parë, kur u martuan, Kusiqi kishte ndërtuar një shtëpi tjetër, të mjaftueshme për veten dhe gruan e tij, në të cilën ata rritën tre fëmijët e tyre. Në atë kohë, gruaja e tij donte që dhomat e tyre të gjumit të kishin pamje nga dielli dhe kështu bënë. Por kjo do të thoshte se dhoma e tyre e ndejës të kishte përballë rrugën. Pas një kohe, ai thotë se gruaja e tij u ankua se “nuk mund të shihte njerëzit që hynin në oborrin tonë të përparmë” dhe kështu Kusiqi u desh të rimodelonte gjithçka.

Continue Reading

Argëtim

Minus 500 Euro, restoranti britanik i hap “luftë” Nusret për biftekun me ar

Published

on

Një restorant që gatuan biftek po konkurron restorantin e famshëm të Nusret.

Ai po gatuan biftekun e famshëm me ar të Nusret për 500 Euro më pak.

Reakless Steak and Lobster House në Portsmouth u ofron klientëve biftekun më trend në Instagram për 500 euro më pak. Pronari Scott Mattheës mendon se Salt Bae duhet të ketë një fitim të madh nga biftekët, edhe pse ato kanë shije të njëjtë me të tijët.

“Shumë vende nuk do ta bëjnë këtë sepse kushton tre herë koston e mishit për ta lyer atë me ar, ne vendosim 20 deri në 25 gjethe në secilën. Për të, kjo do të jetë rreth 500 euro fitim në secilin biftek. E di që Londra është pak më e shtrenjtë, por 500 euro më shumë për një biftek? është saktësisht e njëjta gjë këtu – ata përdorin të njëjtin lloj të nënprodukteve /ë mishit nga ku marrim tonat. Ne ndjekim gjithçka në trend dhe e vendosim direkt në menunë tonë”, tha 35 vjeçari./albeu.com

Continue Reading

Aktuale