Connect with us

Më të reja

Ronaldo përlotet: Jam bërë numri 1 në botë dhe babai im nuk di asgjë (VIDEO)

Published

on

Kristiano Ronaldon nuk e keni parë asnjëherë kështu. Ylli portugez i Juventusit nuk i ka mbajtur dot lotët në një intervistë që ka dhënë për emisionin e mëngjesit të ITV.

Gjithçka ka ndodhur pasi gazetari i kujton humbjen e të ati në vitin 2005.

“Gjëja që më mërzit më tepër është se babai im nuk ka parë asgjë nga ato që kam arritur unë dhe kush jam bërë unë sot. Jam numri 1 në botë dhe ai nuk di asgjë”, shprehet Ronaldo.

Gjithmonë njihet si kampioni i ftohtë Ronaldo pa shumë emocione në profesionin e tij, por me sa duket edhe ai ka një pikë të dobët të cilën nuk arriti ta fsheh në këtë intervistë.

https://twitter.com/i/status/1173466139302813698

Continue Reading

Më të reja

Arkeologët zbulojnë breshkën 2000-vjeçare në Pompei

Published

on

Arkeologët në Itali kanë zbuluar një breshkë në Pompei që është gati 2000 vjet e vjetër.

Zvarraniku, i gjetur në mbetjet e qytetit antik rrëzë Vezuvit, daton në vitin 62 pas Krishtit, pas një tërmeti, por para shpërthimit vullkanik në vitin 79 pas Krishtit.

“Zbulimi hedh dritë mbi vitet e fundit të Pompeit, në një periudhë rindërtimi pas tërmetit”, tha drejtori i parkut Gabriel Zuchtriegel.

Imazhet treguan kokën dhe guaskën e breshkës, e cila nuk është e para që është zbuluar gjatë gërmimeve, sipas arkeologëve.

Megjithatë, ajo që e dallon këtë ekzemplar është se nuk është gjetur në një kopsht, siç janë gjetur të tjerët në të kaluarën.

“Natyrisht që jo të gjitha shtëpitë u rindërtuan dhe zonat qendrore të qytetit u vizituan rrallë, kështu që ato u bënë një habitat për kafshët e egra”, tha Zuchtriegel.

Shkencëtarët gjetën një vezë brenda breshkës, duke nxitur spekulime se ajo mund të ketë qenë duke gërmuar për të gjetur një vend për ta hedhur atë, një aktivitet që është tipik për speciet “Testudo hermanni”.

Breshka u gjet në zonën Stabian Baths të qytetit romak që u varros në hi, baltë dhe lavë në vitin 79 pas Krishtit, duke ruajtur pjesërisht tiparet e saj.

Pompei u rizbulua në shekullin e 18-të dhe vendi i gërmimit tani është një nga atraksionet turistike më të njohura të Italisë. /DPA/

Continue Reading

Lajme

ASH: Bekteshi pranoi dështimin me uljen e çmimeve, t’i pranojë propozimet e Aleancës për Shqiptarët

Published

on

Aleanca për Shqiptarët përmes një kumtese i bën thirrje ministrit të ekonomisë, Kreshnik Bekteshit i cili pranoi dështimin me uljen e çmimeve, t’i pranojë propozimet e ASH-së edhe për uljen e TVSH-së, akcizës dhe marzhës për karburantët si dhe propozimet për bllok tarifat e reja të energjisë, përcjell in7

Kumtesa e plotë:

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, pranoi dështimin e Qeverisë. Ai vetë pohoi se masat e fundit nuk kanë dhënë rezultate dhe nuk kanë arritur të ulin çmimet e produkteve ushqimore. Me këtë, Qeveria konfirmoi të gjitha paralajmërimet tona, andaj u bëjmë thirrje që t’i pranojnë propozimet e Aleancës për Shqiptarët edhe për uljen e TVSH-së, akcizës dhe marzhës për karburantët si dhe propozimet për bllok tarifat e reja të energjisë. Sot u dëshmua se çmimin nuk e kanë rritur shitësit me pakicë, por çmimet e larta të karburantëve si dhe taksat e shtetit janë burimi kryesor i shtrenjtimeve. Andaj, mos bëni inate në kuriz të qytetarëve, mos i plaçkitni edhe më shumë. Pranoni propozimet tona dhe jepni dorëheqje nga postet tuaja, theksojnë nga Aleanca për Shqiptarët./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Arkitekti Lulzim Nasufi u zgjodh kryetar i Aleancës për Shqiptarët në degën e Strugës

Published

on

Arkitekti Lulzim Nasufi është zgjedhur Kryetar i Degës së Aleancës për Shqiptarët në Strugë, përcjell in7

Nasufi ishte kandidati i cili u përzgjodh nga komisioni qendror, pas konkursit publik për paraqitjen e kandidatëve.

Ai u votua nga shumica e kuvendarëve në mbledhjen e Kuvendit të degës
Punimet e Kuvendit i ndoqi Nënkryetari i ASH-së Arben Taravari./in7.tv/

Continue Reading

Aktuale