Connect with us

Lajme

Sot në Kuvend do të debatohet për shkarkimin e prokurores Janeva

Published

on

Seanca për shkarkimin e prokurores Katica Janeva është caktuar për sot në ora 13:00. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi e ka nënshkruar vendimin, njoftuan dje nga kabineti i tij.

“Kryetari i Kuvendit sapo e nënshkroi vendinin për thirrje të seancës për të shtunën në ora 13:00 me të vetmen pikë të rendit të ditës – shkarkimin e prokurorit publik për ndjekjen e veprave penale që lidjen dhe të cilat burojnë nga përmbajtja e ndjekjes joligjore të komunikimeve”, thuhej në njoftimin e djeshëm të kabinetit të Xhaferit.

Deputetët në këtë seancë do të shqyrtojnë raportin e komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve ku u miratua kërkesa e këshillit të prokurorëve për shkarkimin e Janevës, e paraburgosur si e dyshuar në rastin “Zhvatja”.

Raporti i këshillit të prokurorëve nuk do të hapet në seancën e nesërme pasi materiali është klasifikuar si i besueshëm.
Shkarkimi i Janevës duhet të bëhet me dy të tretat e votave dhe me Badenter, por pritet që për këtë vendim të votojnë deputetët e të gjitha partive, siç ndodhi edhe në komisionin amë ku vendimi u soll njëzëri.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale