Connect with us

Lajme

A do të kalojë nga paraburgimi në arrest shtëpiak Katica Janeva?!

Published

on

Gënjeshtra të mëdha, edhe atë me bisht, janë informacionet e deputetit Antonio Milososki i cili kishte deklaruar se Kryeministri, në takimin e së martës me liderin e VMRO-DPMNE-së, Mickoski, ishte në dijeni se prokurorja speciale Katica Janeva do të kalojë në paraburgim shtëpiak, ka thënë sot Zaev, i cili edhe pse u mundua që të demantojë Miloshoskin ka konfirmuar se ka pasur kumunikim me avokaten e Janevës, përcjell in7.

Deputeti Milososki përsëri në një prononcim për TV Alfa ka thënë se Zaev duke dashur të demantojë, por në fakt konfirmoi lidhjen Zaev-Ruskoska-Joveski. Miloshoski, gjithashtu, ka kërkuar përgjigje se në çfarë cilësie, Kryeministri ka realizuar kontakte Irena Frçkovskën, si person fizik apo si avokate e Janevës, por edhe prej ku vjen nevoja që ajo ta njoftojë Kryeminstrin për hapat e Katica Janevës.

Kjo nuk është hera e parë që kryeministri ka dhënë informacione të një hetimi. Në maj të vitit të kaluar, në një miting në Kapishtec, ai ka paralajmëruar edhe aktvendimin e rastit ‘Tank’, ku i akuzuar ishte Nikolla Gruevski.

Edhe pse më 21 gusht Janevës iu caktuan edhe 30 ditë shtesë paraburgimi, si i dyshuar në rastin ‘Zhvatja’, si duket pjesën tjetër të paraburgimit, deri në aktvendimin nga gjykata do ta kalojë në arrest shtëpiak./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

By

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.
Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.
Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.
Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan
Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus
Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale