Connect with us

Argëtim

Më thuaj çfarë figure sheh, të të tregoj si bie në dashuri

Published

on

Çdo njeri e sheh botën në mënyrë unike, gjë që përcakton edhe personalitetin tuaj.

Kështu, gjëja e parë që shihni në këtë fotografi do ju tregojë se si e përjetoni dashurinë.

1-Fytyra e një plaku – Kjo do të thotë që gjithmonë jeni në kërkim të gjërave të mëdha në marrëdhëniet romantike. Ju doni gjeste romantike, por këto nuk janë të mjaftueshme për t’ju bërë të dashuroheni. Ju dëshironi që një marrëdhënie të ketë liri dhe siguri. Nëse partneri/partnerja ju ofron këto, atëherë bini në dashuri kokë e këmbë.

2-Burrë mbi kalë – Ju e keni të vështirë të bini në dashuri. Pavarësisht sa përpjekje ose vëmendje tregon për ju personi tjetër, nuk është e mjaftueshme që ju të jepni “zemrën tuaj”. Ju jeni gjithnjë në kërkim të personit të përsosur. Është bukur të jesh i/e zgjuar, por vetëm një këshillë kam për ju: Hapni sytë! Ndoshta tashmë keni një person special, të cilin nuk dini ta vlerësoni.

3- Vajzë në një lumë – Kjo do të thotë se jeni lënduar rëndë në të kaluarën dhe keni frikë nga dashuria. Të gjithë kemi përjetuar trauma në të kaluarën, por kjo nuk duhet ta përcaktojë të ardhmen. Duhet të jeni të kujdesshëm, por jo të mbyllni të gjitha mundësitë. Ka dashuri që zgjasin përgjithmonë dhe thjesht duhet ta besoni atë.

4- Një gur afër lumit – Ju e doni konceptin e të qenit të dashuruar. Fryma e lirë dhe eksploruese është gjithcka për ju. E konsideroni jetën si një udhëtim epik, por ka raste që është mirë të ngadalësoni dhe pushoni pak.

 

BURIMI: Ora News

Continue Reading

Argëtim

Gazetari nuk mban dot të qeshurën, elefanti e ndëpret gjatë transmetimit dhe e kap nga hunda /VIDEO

Published

on

By

Gazetari nuk mban dot të qeshurën, elefanti e ndëpret gjatë transmetimit dhe e kap nga hunda

Një gazetar është përfshirë në një skenë qesherake teksa ka shpërthuer në të qeshura kur një elefant me noçkën e tij fillon të prekë në fytyrë dhe e kap nga hunda.

Gazetari Alvin Kaunda po xhironte një pjesë në kamera nga një qendër e foshnjave të elefantëve në Kenian jugore, kur filloi të ndjente një përkëdhelje në kokë e më pas në fytyrë e hundë.

Kaunda po raportonte se si po kujdeseshin për elefantët e vegjël në jetimore gjatë një thatësire për Korporatën Transmetuese të Kenias.

Continue Reading

Argëtim

Qeveria japoneze në ‘hall’ të madh, të rinjtë e vendit nuk pinë alkool

Published

on

By

Qeveria japoneze në ‘hall’ të madh, të rinjtë e vendit nuk pinë alkool

Japoni- Qeveria japoneze është goditur rëndë në financat e saj nga një problem i pazakontë; të rinjtë e saj nuk pinë alkool mjaftueshëm.

Prej fillimit të pandemisë, baret dhe ambientet e tjera që shesin alkool u goditën rëndë nga kufizimet e Covid-19 , duke bërë që shitjet dhe të ardhurat nga taksat e pijeve të bien ndjeshëm.

Për këtë arsye autoritetet ndërmorën një zgjidhje mjaft të çuditshme. Ajo nisi një fushatë për të gjetur mënyra të reja për të inkurajuar të rinjtë të pinë më shumë.

Fushata quhet “Sake Viva!” dhe mbikëqyret nga Agjencia Kombëtare e Taksave. Ajo fton pjesëmarrësit të paraqesin ide se si të stimulojnë kërkesën tek të rinjtë për alkool përmes shërbimeve të reja, metodave promovuese, produkteve, dizajneve dhe madje edhe teknikave të shitjes duke përdorur edhe inteligjencën artificiale ose metaverse.

Konkursi përfshin ide promovuese për të gjitha llojet e alkoolit japonez, me aplikimet që do të qëndrojnë të hapura deri më 9 shtator. Finalistët do të ftohen në një konsultim ekspertësh në tetor, përpara një turneu final në nëntor në Tokio. Fituesi do të marrë mbështetje për planin e tij për t’u komercializuar. (noa.al/M.D)

Continue Reading

Argëtim

Blenë valixhen në ankand, familja shokohet nga ajo që gjen brenda saj

Published

on

By

Blenë valixhen në ankand, familja shokohet nga ajo që gjen brenda saj

Policia ka filluar hetimet pasi një familje gjeti mbetje njerëzore në valixhen që blenë nga një ankand në Zelandën e Re. Banorët e një shtëpie në South Auckland bënë zbulimin e frikshëm pasi hapën sendet e blera në banesën e tyre, shkruan BBC.

Policia ka filluar hetimet për vrasje dhe po tenton të identifikojë mbetjet njerëzore. Nuk besohet se familja që bleu valixhet është e përfshirë në vrasje. Policia e Zelandës së Re nuk ka dashur të jap më shumë komente, duke theksuar se po bëhet ekspertiza e mbetjeve.

Zyrtarët e policisë kanë thënë se prioriteti i tyre është “konfirmimi i identifikimit të të ndjerit, në mënyrë që të mund të përcaktojmë rrethanat e plota pas zbulimit”.

Ata shtuan, duke pasur parasysh “natyrën e zbulimit”, do të duhej kohë që të gjendeshin të afërmit.

Continue Reading

Aktuale