Connect with us

Lajme

Për VMRO takimi i djeshëm i Këshillit të Sigurisë ishte formal

Published

on

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nuk mori pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, pasi sipas tyre, mbledhja ishte më shumë formale dhe me një “shkallë të ulët të klasifikimit” të informacionit, këtë e thonë nga VMRO-DPMNE-ja, transmeton in7.

“Deri më tani nuk ka praktikë të pranisë së liderit të opozitës në takimin e Këshillit të Sigurimit, përveç nëse kjo kërkon shkallën e klasifikimit të informacionit që duhet të diskutohet në bazë të kompleskit të situatës. Takimi aktual ka një shkallë të ulët të klasifikimit, domethënë të brendshme, që flet për formalitetin e vetë mbledhjes dhe kryetari Mickoski në të njëjtën nuk morri pjesë. Nëse në të ardhmen zhvillohet një takim me një shkallë më të lartë të klasifikimit të informacionit dhe kjo do të nënkuptonte kompleksitetin eventual të situatës, kryetari Mickoski në interes të qytetarëve dhe interesave të Republikës së Maqedonisë shpreh gatishmërinë për të marrë pjesë në të”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Dje në hapësirat e presidentit Stevo Pendarovski u mbajt takimi i parë konstituiv i Këshillit të Sigurimit ku u diskutua për gjendjen aktuale të sigurisë së vendit.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale