Connect with us

Lajme

Fetai: Nuk është me rendësi kush do të përndjek, Fatimja apo Vilma

Published

on

Një ditë pasi nga burgu i Shutkës, Katica Janeva u shkroi kolegëve të PSP-së se të gjithë dokumentacionin për të gjitha rastet që janë nën hetim dhe procedurë parahetuese në afat tre ditor t’ia dorëzojnë Ljubomir Jovevskit, prokurorja Fatime Fetai për këtë thotë se nuk është me rëndësi kush do të jetë në krye të PSP-së, por se me rëndësi është që ata që kanë gabuar para ligjit të përgjigjen.

“Për momentin nuk duhet të na interesojnë imtësira dhe ngjarjet e momentit. Duhet megjithatë ta shikojmë atë, fotografinë më të madhe, gjegjësisht qëllimin më të madh, ajo është që të gjejmë mënyrë që të mos lejojmë ata që kanë gabuar para ligjit të mos përgjigjen. Në atë drejtim, vlerësoj se sido që të jetë vendimi përfundimtar që do të sillet lidhur me fatin e lëndëve tona, gjegjësisht pavarësisht nëse do të jetë vendimi se ne duhet ti përfaqësojmë ato lëndë ose prokurorë tjerë, gjithësesi ai vendim do të ishte shumë i mirë nga cili do vendim tjetër të cilën e dëshirojnë disa politikan për momentin”, ka thënë Fetai.

 

 

BURIMI: Alsat-M

 

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale