Connect with us

Lajme

Prokurorja Stefanova nuk di gjë për letrën e Janevës

Published

on

Prokurorët Lile Stefanova dhe Artan Ajro, pas seancës së sotme dëgjimore për rastin ‘Titanik’, nuk iu përgjigjën pyetjes së gazetarëve se çfarë po diskutohej në kolegiumin PSP-së për letrën e Katica Janeva, e cila përmes gjykatës u ka dërguar kolegëve nga prokuroria që të gjitha hetimet dhe aktakuzat për një afat prej tre ditësh të dorëzohen në Prokurorinë Themelore Publike.

“Nuk e di, isha në gjykatë, nuk e di atë letër. Kur ta lexoj, do t’ju them “, tha shkurt Stefanova, pas daljes nga seanca gjyqësore.

Ndërkaq nga PSP-ja, për mediat kanë komfirmuar se Katica Janeva nga burgu hetues në Shutkë ka urdhëruar që të gjitha hetimet dhe procedurat paraprake të transferohen në Prokurorinë Themelore Publike brenda tre ditësh.

Për këtë urdhër të Katica Janevës duhet që të vendos kolegiumi i PSP.

Mandati i PSP-së skadon më 15 shtator. Statusi i këtij organi në të ardhmen do të zgjidhet me një ligj të ri për PTHP-në, i cili është në procedurë parlamentare, por për të cilili pozita dhe opozita ende nuk kanë rënë dakord.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale